Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem utánoz a 8,5 hónapos...

Miért nem utánoz a 8,5 hónapos babám?

Figyelt kérdés

Igazából sosem találtam egyértelmű leírást, hogy mikor kellene utánoznia, ezért nem is idegeskedtem ezen eddig, de most már nagyon aggódok.

Feszes izomzat miatt járunk tornázni kb. fél éve, de ott sem volt ez téma kontrollon sem, a mozgása egyébként rendben van, időben forgott, már jó ideje mászik, szépen kiül, most épp a felállást gyakorolja egész nap a bútorok mellett.

Sajnos a következő kontroll csak július közepén lesz, addig szeretnék tapasztalatokat olvasni, akiknek szintén ez volt a babával.



2023. máj. 26. 12:47
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
(Most azért idegeskedek, mert ma azt mondta a gyógytornász - nem a doki - hogy utánanézett, és 2-3 hósan már arckifejezést szoktak utánozni, az én kisfiam pedig még soha semmi...)
2023. máj. 26. 12:52
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Értelemszerűen autizmus, gondolom erre akarsz gondolni...
2023. máj. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Pontosabban erre nem akarok gondolni :(
2023. máj. 26. 13:05
 4/19 anonim ***** válasza:
74%
Már mindenbe belenézik az autizmust...istenem.
2023. máj. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem mosolyog soha, ha rámosolyogsz? Ne várj tőle komplett showműsort. Az enyém se utánoz semmit csak mosolyog, de nem aggódok.
2023. máj. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Mosolyog rám sokat, sőt, mindenkire visszamosolyog, imádja, ha "udvarolnak neki".

Bizonyos szavakon meg egyenesen röhög, hangosan :)

2023. máj. 26. 13:31
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
2 gyereket neveltem már fel, de soha nem figyeltem ,hogy utánozzák-e az arcomat. És képzeld együk sem autista.
2023. máj. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Az a problémám, hogy ez az utánzás egy olyan dolog, amire nem talàltam semmi magyarázatot, de vannak még nyugtalanító apróságok:

-nem hallgat a nevére (ezt 5-9 hós kor között kellene elkezdeni a net szerint, de én sajnos elkövettem azt a hibát, hogy mindenhogy becézgettem, remélem most már, hogy tudatosan a nevén szólítom, majd alakul)

-ha izgatott, akkor nyitja-csukja a tenyerét, "motorozik" (sok olyat olvastam, ahol ebből nem lett semmi baj, remélem kinövi, korábban is voltak ilyen izgalmi mozgások, de a doki nem mondott rá semmit, hogy gond lenne)

-nem fél az idegenektől

-mindent megeszik, mintha nem érezne ízeket

Szóval már így együtt minden megijeszt :(

A másik oldalról meg egy nagyon mosolygós, jókedvű baba, és igényli a társaságot is. Ha egy-egy játékkal el is van egy ideig, néha felnéz, hogy ott vagyunk-e, és sír, ha nem lát. Gagyogni is szokott, igaz, most, hogy ennyire beindult a mozgás, kicsit visszajött a ba-ba-ba meg ammam, de előtte már 3 szótagos szavak voltak meg halandzsa, mostanában ez ritkább.

#5! Neked mennyi idős a babád? Más furcsaságot nem tapasztaltál?

2023. máj. 26. 14:04
 9/19 A kérdező kommentje:
Ja, és mondták, hogy tanítsam tapsolni meg integetni. Hogy, ha nem csinál utánam semmit? Egy idő után csak szüksége lesz erre...
2023. máj. 26. 14:06
 10/19 anonim ***** válasza:

Kicsit szerintem túl sokat vársz egy ekkora gyerektől. Az én lányom eleve 10 hónaposan ült és kezdett egyedül felállni. Kb 9 hónaposan kezdett el ciklizálni (baba, tetetete stb.) Arc kifejezest sose utánzott és fél évesen az istenert se lehetett párbeszédes hangadásra rávenni. Igaz tapsolni már 7 hónaposan tudott. De a szomszédom lánya csak 1 évesen kezdett el tapsolni.


Az hogy most mindent megeszik... inkább örülj neki. Ennyi idősen nálunk is mindent evett. Most 18 hónapos es elkezdett válogatni. Ezekkel csak arra akartam kilyukadni hogy semmi se állandó a babáknal. Minden változik. :) Szerintem semmi baj a babáddal.

2023. máj. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!