Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Komolyan én vagyok a rossz...

Komolyan én vagyok a rossz anya emiatt?

Figyelt kérdés

Szóval barátnőm kislánya sokkal izgágább,temperamentumosabb,fogékonyabb mindenre mint az én fiam.(egy idősek majdnem). Az én fiam sokkal zárkózottabb,félősebb,nem igazán társasági "lény".


A kislány mindig próbálna vele játszani,sokszor úgy eldurvul a helyzet,hogy ütögeti már,meg lábát húzza,direkt neki megy,ilyenek...persze a gyerekem üvöltve tapad rám,egy idő után emiatt meg sem bírom már nyugtatni. Nagyon nem szeret a kisfiam játszani vele.


És a lényeg!: barátnőm párszor elejtett ilyen mondatokat: "Ne legyél már ilyen nyuszi!" "Légy férfi már!" " Ne legyél beszari...!" meg ilyen számomra nagyon bántó mondatokat mond neki,nekem szörnyen rosszul esnek,hogy még mi vagyunk a szarok,mert a fiam nem tűri el,ha lögdösik,jó hogy megijed és sírva bújik hozzám.



nem értem barátnőm hozzáállását egy picit sem,számomra ez szörnyen sértő,hogy így leírja a fiamat.



Ti ilyen helyzetben mit tennétek?


2023. máj. 27. 09:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem ereszteném össze a gyerekeket, és hogy így áll a helyzethez a barátnőd, én vele sem találkoznék.

A gyereke őket mintázza. Gondolom náluk ez a piszkálódó stílus megy. Nem tisztelik a másik határait.

2023. máj. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Fura a hozzáállása,nem.biztos,hogy a kisfiú a félénk inkább a kislány a durvább.

Ilyenkor rákellene szólni hogy ne lökdöst ne ütögesd stb..szépen játsz.

Én rászólnék a kislányra,ha később se változik nem találkoznék sokat a barátnömel

2023. máj. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Röviden ahogy az utolsó mondatban is írtam LEÍRJA A FIAMAT A LÁNYA MELLETT!
2023. máj. 27. 09:34
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Egy ideig én se találkoznek velük. Ha kérdi az okot, megmondanam, hogy ezért nem, de pár hét, hónap múlva viszont mindenképpen, hiszen a gyerekek is változnak.
2023. máj. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Elkuldenem a francba
2023. máj. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
2,5 évesek
2023. máj. 27. 09:38
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Mármint a barátnőt küldenem el a francba nem a gyereket természetesen
2023. máj. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
És te legalább kiállsz a gyereked mellett ilyenkor, megvéded szóban? Mert az önbizalma a szülőtől függ főleg, és ha te nem véded meg, elég nagy baj.
2023. máj. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
Elég gáz a barátnőd hozzáállása. Én sem találkoznék velük egy darabig. Nem minden gyerek egyforma. Nekem lányom és fiam is van, a fiam a visszahúzódobb. Nincs evvel semmi gond,még gyerekek, és attól még hogy fiú, nem feltétlenül kell temperamentumosnak lennie.
2023. máj. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Flagstaff ***** válasza:
91%
Szerintem nem te vagy rossz anya, hanem ő a rossz barátnő. Azt mondja a 2,5 éves fiadnak, hogy "BESZARI"??? Szerintem próbálj meg vele gyerekmentes körülmények között beszélni, mondd meg neki, hogy fejezze be a gyereked minősítgetését, és tanítsa meg a saját gyerekét normálisan közeledni másokhoz, vagy tartsa ketrecben, ha ennyire nem érti meg a másik gyerek jelzéseit.
2023. máj. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!