Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba mellett diplomaszerzés?...

Baba mellett diplomaszerzés? Nálatok hogy sikerült, mennyire éreztétek nehéznek?

Figyelt kérdés

Egyetemistaként ért az a váratlan, de örömteli hír, hogy kisbabánk lesz.

13 hetes vagyok, úgyhogy ez még bőven az eleje, a mostani vizsgaidőszakot még mindenképpen megcsinálom. Viszont a télibe már nem vágnék bele, novemberben műtenek, december közepén kezdődnek a vizsgák, és az első közös heteinket nem tanulással szeretném tölteni... Viszont pl. fakultációs tárgyakat könnyen tudnék teljesíteni, esetleg azokat letudnám az őszi félévben, meg esetleg 1-2 könnyebb tárgyat, amikre tényleg pár nap tanulás elég.

Vőlegényem, családom rettenetesen támogató, viszont azért van bennem így is egy kis félelem, hogy mennyire lesz nehezen összekoordinálható az egyetem és a kislányunkkal az élet.


Tudnátok erről mesélni, ha voltatok ilyen helyzetben?

Köszönöm szépen előre is!


2023. máj. 30. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Az utolsó egyetemi évben lettem terhes, a tanítási gyakorlataimat, az utolsó tantárgyakat, egy nyelvvizsgát és egy okj-s tanfolyamot kismamaként csináltam meg. Eleinte nagyon hányingerem volt, de a második-harmadik trimeszterben teljesen jól éreztem magam, fáradt sem voltam. A záróvizsgát halasztottam fél évvel. Aznap szültem egyébként, amikor a csoporttársaim záróvizsgáztak, szóval jó ötlet volt a halasztás. Viszont a baba születése után nagyon nehéz volt a tanulásra koncentrálni, jobb lett volna várni még a záróvizsgával. Ezt nem így csinálnám legközelebb. És bár problémamentes terhességem volt, fiatalon szültem, most biztos nem vágnék bele ennyi stresszhelyzetbe terhesen, mint akkor tettem. Rosszul is elsülhetett volna a dolog.
2023. máj. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Áá szülés után egyből felejtős. Halassz úgy fél évet minimum, mikor már jobban rá tudod bízni másra a babát.

Az első 3 hónap kb a szoptatással altatással pelenkacserével telik kb és örülsz ha az alapvető szükségleteidet el tudod látni. Fél év után lesz jobb.

Diplomaszerzés majdnem teljes embert kíván sok tanulással koncentrálással (vannak emlékeim) és baba mellett sosem fogsz tudni 100%-ot beleadni, ha érted mire gondolok. Én egy konferencia cikket nem tudtam még befejezni mióta megszületett 😄, pedig van segítségem.

2023. máj. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2. Évemet kezdtem a főiskolán mikor pozitív lett a tesztem.

Még szülés előtt ami április vége volt amit előre tudtam hozni abból levizsgáztam, majd a fiam 6 hetesen koraban felutaztam a maradék vizsgámra, nagyon rendesek voltak a tanárok, mert lerendeztem 3 vizsgát 1 nap. Volt olyan tárgy amiből halasztanom kellett, de mire 3 letta fiam le is diplomáztam.

2023. máj. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem megoldható, a hátránya egyedül az hogy annyira túlterhelt leszel, hogy se gyereked nevelésébe, se a tanulmányaidban való elmélyülesre nem fogod tudni teljesen beleadni magad és erős szorongást fog valószínűleg okozni, hogy minden területen megfelelően helyt állj. Én inkább úgy tudom elképzelni hogy lelkileg is épségben maradj, és a gyereked mellett is 100%ban ott tudj lenni lélekben is a vele töltött időben, ha inkább halasztasz az iskolával, vagy nagyon sok segítséget (akár fizetett is) igénybe veszel. Persze megoldható, de nem biztos hogy megéri az árát.
2023. máj. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!