Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Általában a nők találják ki...

Általában a nők találják ki az extrémebb neveket a gyerekeiknek, és a férfi meg rájuk hagyja?

Figyelt kérdés

Pár éve a játszótéren egy apuka mondta hogy ő tulajdonképpen nem is tudja miért lett a gyereke neve Maxi, a felesége adta neki.

Általában az anyukák fejéből pattannak ki ezek a különlegesebb nevek és "erőltetik rá" a férjükre?


2023. jún. 2. 20:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. jún. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Nem.mi peldaul megbeszeltuk mindket gyereknel,az en nevem nem tetszett a ferjemnek,az o neve nem tetszett nekem vegul kiegyeztunk egy harmadikban.

A normalis paroknal szerintem igy mukodik.

2023. jún. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
61%

#2 de ezek "extrém" névjavaslatok voltak?


Én is azt tapasztalom, hogy ha különleges, ritka, tényleg már extrémebb névről van szó, az többnyire az anyuka ötlete volt. Kivétel mondjuk az ilyen "ősmagyar" nevek.

2023. jún. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
43%
Igen, általában a nők, ezt kár tagadni. Attól, hogy vannak kivételek, még így van.
2023. jún. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nő vagyok, nekem több pasi is mondott már igen cifra neveket, hogy a gyerekeiknek azokat akarják adni 😄 Nem is szültem egyiktől sem (nyilván nem csak emiatt).
2023. jún. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősi körben valamiért elterjedt szokás, hogy ha fiú lesz, apa találja ki, ha lány anya... Mi megbeszéltük - jó nehéz is volt egyezségre jutni :)
2023. jún. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk pont apuka akarta az extrém neveket, a lány meg is kapta másodikként
2023. jún. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem nem.

Nálunk a férjem adta a nevét a gyereknek.

Én már mindent is kitaláltam, nem volt jo. Viszont nem extrém név, azt nem hagytam volna.

2023. jún. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Óó az apukákat sem kell félteni. A férjem halál komolyan a Klementína nevet akarta, mert a Walking Dead játékban milyen aranyos volt Clementine. A másik név ami tetszett neki az az Aténa volt.


És akkor fújol az én Flóra ötletemre, meg Izabellára.

2023. jún. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen mindegy, hogy nő-e az értelmi szerző, ha a férje is csak egy bólogató János. Ha bármennyire is kifogásolná az ötletet, ellenkezne. Egyébként én ismerek ilyet is, olyat is.
2023. jún. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!