Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácsra lenne szülségem...

Tanácsra lenne szülségem tapasztalt anyukáktól. Keltsem fel vagy hagyjam aludni?

Figyelt kérdés
16 hónapos kislányom most aludt el, este 8. A megszokott délutáni szundi nem volt, ezért aludt el ilyen korán, nem tudtam már ébren tartani, nagyon fáradt volt. Általába 10 körül alszik el és reggel 8kor ébred. De most, hogy ilyen korán aludt el, lehet már éjjel 3-4 kor felébred. Ilyenkor mi a teendö? Hagyjam aludni és ameddig alszik, vagy keltsem fel?

2023. jún. 3. 20:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kelteném fel. Lehet alszik reggelig, ha meg nem, akkor megeteted amikor felkel és visszaaltatod.
2023. jún. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Én is azt gondolom, hogy jobb ha hagyom, ha felkeltem tuti ideges lesz mert nem tudta kialudni magát, de gondoltam megkérdezek valakit akinek vantapasztalata.
2023. jún. 3. 20:21
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Én se kelteném. Az este 10 amúgy is késő elalvásnak (nyilván így alakult, de az egy kicsi gyereknek későn van), ha szerencséd van átáll az este 8-9re magától (kimarad a délutáni alvás is lassan már ebben a korban, max délben szundítanak kicsit). Ha felkel akkor max megeteted és visszaaltalod 🙂. Ne kapcsolj nagyon lámpát, ha mégis felkelne, félhomályban hamarabb visszaalszik.
2023. jún. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de ha felkel éjszaka, sötétet tartanék és csendet.

Aztán lehet holnap 5kor kezdődik a nap, de legalább nem lesz gond a délutáni alvással.

2023. jún. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Off: ha hajnalban felkel, miért kell megetetni?


Kérdező, nem kelteném fel, egyáltalán nem biztos, hogy emiatt 3-4 órakor ébredne meg.

2023. jún. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elkezdett átállni a nappal csak egyszer alvásra. Ez normális, sose ébreszd fel. Próbáld meg délelőtt nem altatni - lehet, hogy 11 körül kellene ebédeltetni, utána alvás, és amikor felébred, akkor uzsi, és kicsit korábban a vacsora. Ha este 8 körül alszik el, az normális, és szépen lassan átáll majd a napi egyszeri alvásra.
2023. jún. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne keltsd fel. Lesz, ami lesz. Nálam ilyenkor egyébként mindig hozzácsapta az elmaradt délutánt is, sosem kelt annyival korábban.
2023. jún. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további választ. Már egy ideje egyszer alszik napközbe olyan 2 körül, és alszik 1,5-2 órát. Próbáltuk többször korábban megetetni és elaltatni este mert igen késö az este 10 egy ilyen kicsi babának, de sehogy se akart elaludni korábban. Nagyon örülnék neki ha megszokná, hogy 8 max 9 kor aludjon. Megpróbálom korábban altatni napközbe, hogy az az egy szundi ne 2kor legyen hanem pl délbe és akkor lehet este is korábban el tud majd aludni.
2023. jún. 3. 21:07
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez most kapóra is jöhet az átszoktatáshoz. :) Ha délután négyig alszik akkor nyilván nem elég álmos meg hogy 8-9 körül aludni tudjon. És a reggeli kelés se baj ha nem 8kor van hanem 7 körül. (Mi is hasonló dologgal szenvedunk egyébként...😂)
2023. jún. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megeteted 12hkor 12h30/13h között elalszik mondjuk max3ig tuti hogy ha hamarabb alszik délután este hamarabb leteheted 8-9 körül ez logikus.
2023. jún. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!