Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második gyermeknek miből...

Második gyermeknek miből vegyek újat?

Figyelt kérdés
Tudom ez egy baromi tág fogalom, illetve kérdés hiszen kinek mi a prioritás, de mik azok a dolgok amikből illik újat venni a kistesónak (pl: orsziporszi, textil pelus, cumi ezek jutottak eszembe eddig). De mi még? (Azonos neműek)
2023. jún. 9. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Én csak most várom a másodikat, de csak abból fogok újat venni, ami ténylegesen tönkrement az évek során. Pl a pelenkázóalátét szétszakadt, a tetrapelenkákat már rég befogtam port törölni, a kis lepedők rommá nyúltak. Ilyenek. Így is elborítanak minket a cuccok.

A kismatracot kitisztíttatom, a ruhákat átmosom, vasalom - nálunk ellenkező neműek lesznek, de a babaruhák úgyis főleg uniszexek. Az orrszívót sterilizálom, cumisüvegünk nem volt, de az is sterilizálható, gondolom. Cumit újat vennék, ha lett volna egyáltalán. Rágókát is újat kap majd.

2023. jún. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Se orsziporszit,se textilpelust nem vettem újat.Ki vannak mosva,ki vannak ferőtlenítve.Az orsziporszit amúgy is minden használat után elmostam,és esténként domestosba áztattam,reggel elöblítettem.Amúgy 2-őt vettünk eleve,hogy lehessen cserélgetni,ameddig kiszárad az éppen elmosott.Cumi az oké, abból kell új,már ha egyáltalán kell,mert nekem 3-ból 3 nem cumizott,iszsz babák voltak.Ezen kívül később a cipő az ami fontos volt hogy új legyen a lábuk egészsége érdekében,de ugye ez majd csak később érdekes.
2023. jún. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Ja igen, #1 vagyok, cipő is újonnan jön majd, az kimaradt. És még egy fontos: az autós gyerekülés is. 7 év telt el az elsőszülött óta, általában 6-8 év a "szavatossági" ideje az üléseknek.
2023. jún. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ! Igen ruhákból én sem fogok újat venni, csak a textilpelusaink elég gagyik és tökre kemények lettek.. tudtok esetleg olyan oldalt, ahonnan tényleg minőségi pelusokat tudnék rendelni?
2023. jún. 9. 11:49
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk kis korkülönbséggel jöttek (1,5 év). Amikből újat vettem: kisplédek, cumisüvegek, cumit nem vettem, mert a tesó nem fogadta el, csak fertőtlenítettem, de végül a kicsi se fogadta el. Néhány új ruha, mert teljesen más évszakban születtek, de azért nagyon sok jó volt még. Rágókákat vettem még neki újakat. Kb ennyi.
2023. jún. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Nalunk 2.5év van köztük, igaz fiu-lány páros.

Nyilván a ruhak, de nálatok meg az sem. Textilpelust, orrszivót, ilyeneket én nem vettem újakat.



Cumi, cumisüveg. Ennyi kb.

2023. jún. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk majdnem 3év lesz a különbség, nemét még nem tudjuk. Matracot fog kapni újat mert az előzőt már használtan vettük, arra ráfér, textilpelusokat, ha ellenkező nemű akkor néhány ruhát, illetve szezonális ruhákat biztoa kell majd venni mert téli baba lesz, az előző tavaszi így biztos nem ugyanaz a méret kell majd mondjuk overálból. Cipőket mindig újonnan.
2023. jún. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Max ami elhasználódik,plussz a cumi és cumisüveg.
2023. jún. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Cumi,cumisüveg. Babafészek, ha nagyon rongyos az előző és vagy sárga a nyáltól hiába mosod.

Az olyan dolgokat venném újra amiket higiénai okokból cserélnék :)

2023. jún. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!