Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Autósülés dilemma? Részletek...

Autósülés dilemma? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Kislányom 1 éves, viszont még csak 7,5 kg. A hordozót hosszban kinőtte, tehát váltanunk kell 9-18-as kategóriás autósülésre. Amit kinéztünk, az viszont nem köthető be az autóba fordítva, csak menetiránynak megegyezően. Szerintetek annak ellenére, hogy még nem érte el a 9 kg-ot, biztonságosan beültethetjük ebbe? Egyébként stabilan ül.
2010. okt. 13. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:

a remdőrautóban nincs csecsemőmérleg hogy ha kicsinek gondolják a babát akkor megmérik hogy márpedig csak 8 kiló 70 deka és megbüntet


nyugodtan lehet ilyet venni. de inkább 9-36 -osat vegyetek az hosszabb távon jobban megéri.

2010. okt. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet, 9-36 kg-osat vettünk. Az ekkora súlyú babák mint a miénk általában még néhány hónappal fiatalabbak (kb. 4-8 hósak), és még nem erős a kis nyakuk annyira, mint egy 1 éves babáé, ezért kell 9 kg-ig menetiránynak háttal bekötni őket.
2010. okt. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
A gyerekülésekről azt érdemes tudni,hogy nem fontos igazán,hogy hány kilós a baba,hanem az,hogy már a hordozóban ülve a lába eléri az ülés háttámláját le kell cserélni,mert balesetveszélyes!! Vannak nagyon jó 9-36 gyerekülések(pl. Concord Trimax, Römel, Cybex stb.),amik a kisebb babáknak is jók. Az én fiaimnak Condord Trimax volt,a kicsinek még mindig jó,és nagyon szeretem ! Igaz,hogy én egy olyan helyen dolgoztam,ahol ilyen üléseket is árulnak,és így könnyű volt kiválasztani,hogy melyik a jó és biztonságos ülés !! Javaslom,hogy vidd magaddal a gyereket,amikor mész nézni az üléseket és ott ültesd bele,hogy lásd,milyen benne!!
2010. okt. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam sincs még 9 kg, viszont nagyon hosszú gyerkőc, ő sem fér a hordozóba, és amúgy is utál fekve utazni. Úgyhogy ő is menetirány szerint utazik a gyerekülésben, eleinte én is dilemmáztam rajta, de szerintem jól van így.
2010. okt. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Akkor tudnám ajánlani a 0-4 éves korig, vagyis 0-18 kg-ig való gyerekülést. Ezeket kétféleképpen be lehet kötni.
2010. okt. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

0-18 kgs ülés...


A lényeg, hogy a feje búbja ne lógjon túl az ülés tetején.


Plusz a súly is lényeges, mert a baba önsúlya, az ülés és a biztonság nagyon összefügg. Olvass utána!

Nálatok másfél kiló a különbség, az azért nem kevés.

2010. okt. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén nekem eszembe sem jutott,hogy az autósülések csak 9 kg-tól vannak.Amikor láttam,hogy a lányomnak már majd kitörik a bokája,mert nem fér el a lába,akkor én átraktam őt az autósülésbe.És még sem vagyunk 8 kg sem!!!Szerintem,ha már biztonságosan ül,akkor nyugodtan!:))
2010. okt. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos válaszokat!
2010. okt. 14. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!