Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon mikortól kezd el tudatos...

Vajon mikortól kezd el tudatosan "hisztizni" a baba? Vagy hozzászokni pl. ahhoz hogy rázogatva van a feneke?

Figyelt kérdés
tehát nem azért sírdogál mert valami gondja van, hanem hogy pl. vedd fel. az enyém most 11 hetes, és kezd gyanús lenni :)
2010. okt. 17. 11:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
a babáknak a fizikai szükségleteiket kell eleinte kielégíteni, ezek pedig: evés, ivás, pelenkázás, alvás és a testi kapcsolat igénye. ez nem hiszti, hanem anya kell, hogy jól érezze magát. hisztizni majd egy éves korától fog, de leginkább majd a dackorszakban. 11 hetes baba nem hisztizik.
2010. okt. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Teljesen más a kettő. Azt, hogy ölben van sokat, nagyon hamar megszokják és mivel ott érzi magát a legjobban, ott szeretne lenni. Ezt már pár hetesen meg lehet figyelni. Mondjuk érthető reakció ez, hiszen 9 hónapig benned élt, folyton melegben, érezte az illatod, a hangod, teljesen normális ha most is rajtad lógna egész nap. Persze nagyon könnyű elkapatni, meg kell találni az egyensúlyt aközött, hogy kielégíted az anyához bújás szükségletét és aközött, hogy "ölbe-babát" csinálsz a gyerekből.

Hisztizni csak 8-9 hónapos kor után, amikor elkezd kifejlődni az akarata. A fiam 1O hónapos, és néha ha nem azt van, amit szeretne képes a földhöz verni magát. :)

2010. okt. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ilyen pici babák csak akkor "hisztiznek" ha diszkomfort érzetük van. Éhes, fázik, melege van, kényelmetlen, fáj stb. Persze, hogy előfordul, hogy az a baja, hogy csak rázogasd a fenekét. Te se bírnál egész nap egy kis ketrecbe zárva feküdni.
2010. okt. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
jó-jó a hiszti szót én sem szó szerint értettem azért is tettem " jelbe, csak nem találok jobb szót rá. nem akarom elkapatni, folyton felkapkodni, hogy le se lehessen tenni mert mindig ölbe akarjon lenni, ezért kérdezem. mikor pici tudom hogy nem lehet elkényeztetni, de mikortól kezdődhet vajon, hogy már igen?
2010. okt. 17. 11:32
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Nekem "sajnos" nagyon sírós babám van. És nem egyszerű a helyzetem mert sírni hagyni sem akarom sokáig és felkapatni sem, sokszor éreztem én is azt hogy csak hiszti de még csak 3 és fél hónapos, csak nem lehet az. Nagyon nehéz mert látszólag semmi baja nem lehet evett, aludt, tiszta a pelus, ivott is és mégis mindig csak sír és sír. Nem tudok rájönni a problémára anyukám szerint fogadjam el hogy ő ilyen és biztos benne hogy egyszer majd kinövi ha nagyobb lesz. Nem egyszerű és sokszor ki vannak az idegeim, de ennek ellenére nagyon szeretem, még ha néha türelmetlen is vagyok vele.
2010. okt. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
40%
olvass te is és az utolsó is picit többet a kötődő nevelésről...
2010. okt. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hidd el foglalkozok vele eleget és szeretem is, nem kell azért elítélni mert nekem nem megy minden úgy mint a karika csapás és vannak nehézségeim. Örülök, hogy neked ilyen gondjaid nem voltak. Nem vagyunk egyformák úgy mint a kisbabáink sem azok, olyan jó hogy itt mindenki csak elítél és lenéz ahelyett hogy segítene, a héten már nagyon sokszor csak ezt kaptam... És a lepontozgatások mennek ha nem azt írom amit a nagy többség képvisel.
2010. okt. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kisfiam a mai napig sir,ha szuksege van ram.En nem hagyom h sirjon.16hos kisfiu anyukaja

Babaknak szukseguk van anyukara,foleg mikor ici picik.Tarsas leny a kisbaba is mint minden emberke :)

2010. okt. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ha látszólag semmi baja, el van látva, és mégis sír, akkor az azt jelenti, hogy baja van. a baja: anyával szeretne lenni. sztem ettől nem illendő megfosztani egy kisbabát. ő még nem tud beszélni. majd ha 2 éves lesz, azt mondja, anya, ölbe (vagy még bonyolultabban). :) és akkor nyivlán nem fogod neki azt mondani, hogy ugyanmár, nem ülsz az ölembe, már nagy vagy. akkor ezt hogy mondhatnád egy ilyen kicsi babának?

továbbmegyek: az én kislányom, ha elkezd hisztizni (ő már tud, 22 hónapos), akkor is az ölembe kívánkozik! mert megnyugtatja valamennyire. ugye ilyenkor nem kell figyelembe venni a hisztit(ha nem segít a figyelemelterelés), és én ezt meg is teszem, de ő jön, és kéri vegyem fel. és én felveszem, olyankor az ölemben hisztizik tovább. mert továbbra sem lehet amit nem lehet. de nem fosztom meg attól, hogy az ölembe jöjjön, ha ezt szeretné. amúgy is nagyon érzékeny , anyás a kicsim. ha baja van, csak én tudom megvigasztalni, senki más.

tanulságos link:

[link]

2010. okt. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
11:40-nek: igazából az a bajom azzal, amit írtál, hogy összekevered az elkényeztetést azzal, hogy kielégítsd a gyermeked fizikai szükségletét. És sajnos ezzel sokan így vannak. Most sokat kell ölben lennie de hidd el, ha majd mászik, akkor nem kell felkapkodni, mert már más fogja érdekelni. Ezért írtam, hogy olvass utána, nem bántásból.
2010. okt. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!