Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon mikortól kezd el tudatos...

Vajon mikortól kezd el tudatosan "hisztizni" a baba? Vagy hozzászokni pl. ahhoz hogy rázogatva van a feneke?

Figyelt kérdés
tehát nem azért sírdogál mert valami gondja van, hanem hogy pl. vedd fel. az enyém most 11 hetes, és kezd gyanús lenni :)
2010. okt. 17. 11:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Sokat van ölben és ott is sír, lehet nem bántásból írtad de hidd el én sem kitalálom. Nem írnám ha nem így lenne. Első babám lehet ezért élem meg ilyen nehezen mert a lehető legjobbat szeretném adni neki. És mégsem akar sokszor össze jönni, de az is lehet hogy sok az elvárásom magammal szemben, nem tudom...
2010. okt. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
én meg féltem tőle hogy elkényeztetem, ha sokat cipelem a fenekét. de ezek szerint ez nem baj.
2010. okt. 17. 13:45
 13/15 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen még annyira anyahiányosak a gyerekek, nem tudod ölbe kapatni.

Amikor ennyi idős volt a fiam, felvettem, mondták, hogy elkényeztetem, nem érdekelt, nem hagytam üvölteni, jól fel is húztak párszor ezzel, aztán most szép okos és Önálló 15hónapos. Ha anyahiányos, akkor jön, hogy legyen velem, vegyem fel, de ez napi 5-10perc 3óránként.

Sokat sétálunk, fogja a kezem, és jön mellettem, nem a kocsiban tologatom, rengeteget bír menni, csak akkor kezd el nyüglődni, ha nem hallgat az okos szóra, és nem alszik ebéd után... Pár tudatos hisztit hamar lezavartunk 12hónapos kora körül, ami nem fáradtság, nem tudja megcsinálni... hanem az akarom miatt volt.


Most az a szükséglete, hogy veled legyen, érezzen téged, ahogy nő, ügyesedik, nem csak kis zsák krumpli lesz, annál kevesebbet fog rajtad lógni, sőt lehet nem is lehet ölbebabává tenni.

2010. okt. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

11 hetesen még egyáltalán nem kapatod fel, nyugi. Vedd fel, simogasd, szeressétek egymást ez a lényeg!!

Majd 8-9 hónaposan észre fogod venni, hogy mi az a hiszti! Ez még nem az. Te vagy a mindene, szüksége van rád :)

2010. okt. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

5-ös:

ha feltehetőleg minden fizikai és lelki igényét kielégítetted és akkor is sírós, esetleg nyugtalanul alszik, lehet, hogy hasfájós.

Kínozzák a szelek. Lehet ez attól, hogy rosszabbul emészti a tejcukrot vagy a tejfehérjét, lehet a tápszertől, anyatejes baba lehet hasfájós attól is, amit az anyja eszik: magas kéntartalmú cuccok, hagymák, káposztafélék, tojás, hüvelyesek stb. Van, aki azt nem bírja, ha az anyja tejet vagy paradicsomot eszik, nagyon változó, ki kell próbálgatni, hogy kihagysz egyes ételeket az étrendedből, és figyeled, nyugodtabb-e.

2014. máj. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!