Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 év a tesók között. Tapaszt...

2,5 év a tesók között. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kinek mi a tapasztalata? Mennyire nehéz/könnyű? Mennyire jól viselte a nagy a kicsi érkezését, a jól bevált napirend borulását stb. stb.?

Köszi midnenkinek!

2010. okt. 17. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Napirend nem borult fel, igaz arra nagyon kell figyelni, hogy mindig a nagyot kell üdvözölni stb... pici féltékenység természetes, kisgyerek még.
2010. okt. 17. 12:42
 2/10 A kérdező kommentje:
kösz a válaszod. én az olyanoktól félek, hogy esti rutin, meg a nagy nappali alvása....ui. ő egyelőre úgy alszik el csak, ha melléfekszem, nagyon izgága, és egyébként esze ágában sincs ottmaradni....este meg egyedül nem tudom, hogyan lehet megoldani a fürdést, altatást stb. van, hogy egyedül vagyok , nincs ott az apja este.
2010. okt. 17. 12:45
 3/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de én is kíváncsi vagyok a válaszokra, ugyanebben a cipóben járok, apa nincs itthon sosem, lányom nappal velem alszik el, ráadásul a zajok is zavarják.

Én a fürdetés egyenlőre úgy tervzeem, hogy előbb a nagy a megszokott időben, aztán ráadom a köntöst, együtt fürdetjük a kicsit. És remélhetőleg amíg a nagy issza az esti tejét addig a kicsi is eszik. De hogy aztán hogy alszanak el az még passz.

2010. okt. 17. 12:59
 4/10 anonim ***** válasza:
bocsi, de engem is érdekelnének a tapasztaoatok :)
2010. okt. 17. 13:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelnek a válaszok:)

Nekünk 2 héten belül meglesz az öcsi 2év 2hónap lesz a különbség.

Én pla fürdetést egyszerre tervezem. A nagy a normál kádban fürdik és játszik én meg a kád mellett állványos kádban gyorsan fürdetem majd a picit. Mivel a pici fürdetése pár perc addig beszélek a bátyuskájához is. Aztán gyorsan a fürdőben a mosógép tetején egy pelenkázólapon felöltöztetem a picit és ha kész és otthonvan apa kiviszem a picit amig a nagyot is felöltöztetem ha meg egyedűl leszünk addig a picit pihenőszékbe rakom amíg a naggyal öltözünk. De ez még csak terv......majd kiderűl működik-e?

2010. okt. 17. 13:46
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk kezdetben apa kapta meg a kicsit a szopiidőn kívül, mert a nagy folyton engem akart. Apa 1 hetet itthon volt szülés után. Ezalatt kicsit lecsendesült a féltékenység, és megszokta a nagy a babát. Sokszor még ezután is a nyakamba mászott mikor szoptattam. A nappali alvást mindíg igyekeztem úgy időzíteni, hogy mikor a kicsi elaludt, akkor gyorsan altattam a nagyot is délben. Ez fél évig bevált, azóta nem alszik a nagy napközben, de nem is bánom, mert ha alszik akkor csak este 11-kor alszik el. Esti alvásnál előbb a picit altattam 8 körül, aztán a nagyot 9-kor. A kicsi 9-fél10-kor kelt és üvöltött hajnal kettőig. A nagy sosem ébredt fel rá, csak én voltam idegroncs. Ez tartott 3 hónapig. Aztán rájöttünk hogyha a pici 9 után alszik el akkor alszik reggelig egy keléssel. Ezután kengyelt kaptunk, azóta nem alszunk, hiába került le róla 3 hónap múlva. Most 10 hónapos 5-6x kel éjjel, de gyorsan visszaalszik. A nagy sosem ébred fel rá.

Fürdetésnél ha egyedül voltam akkor együtt fürdettem őket, mert a nagy nem bírta kivárni míg a kicsit fürdettem. A nagynak a kiskádját betettem a nagykádba, a kicsinek megvettünk egy kádra tehető állványt, meg egy másik kádat, ami úgy volt kialakítva hogy nem kellett tartanom folyamatosan.

Napközben hol jobb hol rosszabb. Nem sokmindent lehet csinálni mellettük, de most lassan 1 év után, már eljátszanak kicsit együtt is és könnyebb. Ugyanakkor imádnivalóak és ez mindent megér.

2010. okt. 17. 13:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a nagyot elviszem fürdeni, addig a pici a pihenőszékben nézelődik a fürdőben. Olvasunk a nagynak egy mesét, és ő egyedül alszik el. Neki is kiságy van, nem mertünk váltani még, olyan jól működik az egyedül alvás, tuti, ha kijöhetne, ez felborunla.

tehát a nagy alszik..

Ekkor jön a pici, végre kettesben, vagy hármasban apával.

Fürdés, szopi, majd alvás. Szépen nyugodtan, nem kell a nagy miatt rohangálni mindenhez közben.

2010. okt. 17. 14:37
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem amíg nem születik meg a kistesó próbáljátok a nagyot egy icsit az önállóság felé terelni. Evés, ivás, öltözés, elalvás, így mindenkinek könnyebb lesz.

Nekünk van egy fiók, amit elér a konyhában, ott vannak a tányérjai, poharai, így elő tud venni magának, és nagyon élvezi a nagylány szerepét...

2010. okt. 17. 15:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak annyit tudok mondani h a lehető legrosszabb.Pláné ha külömböző neműek.
2010. okt. 17. 20:23
 10/10 A kérdező kommentje:
kedvs utolsó,m kifejtenéd bővebben? miért rossz? és miért fontos, hogy milyen neműek?
2010. okt. 18. 12:36

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!