Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg pocsék anya vagyok...

Tényleg pocsék anya vagyok vagy csak én érzem úgy?

Figyelt kérdés

már egyszer jártam úgy hogy etetés után a kislányom sugárban visszahányt.most meg éjjel felkeltem etetni , meg is történ fel tettem a vállamra büfizni és végig hányta a vállam, de olyan szinten hogy a földön is tök sok volt,rohantam a férjemhez hogy ez mitől lehet.utána később megetette ö is egy kevéssel és szépen büfizett.most múlt 3 hetes a picim.de nagyon elkeserít hogy én akármit csinálok vele valahogy sosem jön össze.ha sír az ágyban felveszem az istenért nem tudom megvigasztalni ha a férjem csinálja neki azért sikerül valahogy.éjjel már nem bírtam tovább és bőgtem hogy mért vagyok én ennyire katasztrofális anya.pedig imádom és a szívem szakad meg ha valami baja van de úgy néz ki nincs érzékem hozzá.de hol vannak ilyenkor az anyai ösztönök vagy mik?!

sokat mondtam a férjemnek szülés előtt is hogy pont ezektől félek amik most mint kiderült tényleg nem mennek nekem.pedig nagyon szeretném.


2010. okt. 18. 06:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj!!!A férjed pont azért tudja jobban megnyugtatni, mert ő nyugodtabb. Te pedig feszült és ideges vagy. Ezt érzi a kicsi. Nekem is katasztrófa volt az első 2 hónap, tele voltam kétségekkel, sokat sírtam és aggódtam. Nekem is sokat visszabukott a kicsit, állt. mert sokat evett egyszerre. Próbálj lazítani. Nem vagy Te rossz anya, hidd el. Minden jót Neked, Nektek!
2010. okt. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
majd belejössz.Nem vagy rossz anya, csak nagyon stresszelsz, ezt pedig megérzik a babák, és ők is stresszelnek.Tudom, hogy könnyű mondani, de nyugodj meg,és akkor a baba is nyugodtabb lesz.A soraidból úgy vettem ki, hogy nem szoptatsz,ha nem, akkor szedjél egy kis magne b6-ot, az jót tesz a feszült idegeknek.
2010. okt. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolónak igaza van! Dehogy vagy pocsék anya !!Légy türelmes és bele jössz !
2010. okt. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Pocsék anya akkor lennél, ha:

- nem foglalkoznál a babáddal

- vernéd

- agyonkényeztetnéd.


Amit Te leírtál, az csak a rutin hiánya, de egy első babás anyukától szerintem nem is várható el, hogy minden kifogástalanul menjen. Én sokat bénáztam, a második babánknál már sokkal ügyesebb és nyugodtabb leszek.

Kitartás! :-)

2010. okt. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. a férjem is ezt mondja mint ti csak én már kezdtem nem el hinni neki azt hittem csak azért mondja hogy ne bántson meg.

de megpróbálom kicsit nyugodtabbra venni. csak ennyi ilyen hülye dolog miatt már azon idegeskedek mindig ha a kezemben van a kislány hogy most vajon mit fogok vele tenni ami újabb szívbajt hoz rám is és rá is.

2010. okt. 18. 07:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát már az első mondatod után egyértelmű volt, hogy tiszta feszült vagy és a gyerek ezt érzi. apa nyugodt, ezért ő bármit meg tud tenni vele, te meg remegsz az idegességtől. Talán segit a gondolat, hogy ezen sokan átmegyünk, természetes jelenség és emmi gonfd veled, főként a hormonok a felelősek ezért, nem te csinálsz rosszul valamit.

Én pl. elkezdtem citromfüvet tenni a teámhoz (nyugtató hatású) és onnantól rendben voltam, nem mondom, hogy a citromfű miatt, hanem inkább a tudat miatt, hogy most akkor már nyugodt leszek, hiszen iszok citromfüvet :-)

2010. okt. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindig az kérdezi meg,hogy jó anya-e,aki igazából jó anya!Aki rossz anya,azt nem érdeklik ezek a dolgok...ráfogja a gyerekre!Nagyon sresszelsz,ez érthető,mert első baba...megnyugtatlak 10 anyából 9 így van!Senki sem tudhat mindent,még ha sok baba is volt az ember közelében és tud velük bánni,a sajátjával akkor is nehezebb,mert fél,hogy valamit elszúr!Nyugi,nyugi,nyugi...szerintem is csak sokat eszik,ez nem a te hibád,és tényleg azért nem tudod megnyugtatni,mert magad is rém feszült vagy! Nem lesz gond,biztosan jól csinálsz mindent,most már lazíthatsz a fogaskerekeken az agyadban!Csak élvezd a gyönyörű látványt (babád)! Szép napot mindenkinek :)
2010. okt. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat. nagyon megnyugtató és elgondolkodtató. tényleg igazatok lehet. megpróbálok lazítani.

további szép napot!

2010. okt. 18. 12:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy voltam amíg idegbeteg voltam...nyugi. Mondd azt magadban, hogy most megnyugtatom, nem fog sírni, aludni fog...erre megnyugszol te is és nem érzi rajtad a stresszt.
2010. okt. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!