Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha "csak" taknyos a babád,...

Ha "csak" taknyos a babád, elviszed orvoshoz?

Figyelt kérdés
Nincs láza,nem rosszkedvű,eszik is,de naponta vagy 4-5ször szívom az orrát(Sterimar-ral),és jön rendes mennyiség...Ráadásul ma reggel már sűrű váladék jött.Ez jó,tisztul,vagy súlyosbodik?Vasárnap kezdődött.6 hónapos.Te ilyen esetben vinnéd orvoshoz?
2010. okt. 19. 09:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ha az én lányom taknyos annak indig valami komolyabb oka van. Hiába nincs láza meg jókedvű stb, mikor elviszem a dokinkhoz, mindig piros a torka. Felír egy kis szumetrolimot, 3 nap és minden ok. De a múltkor nem a mi dokink volt és a helyettes azt mondta, hogy csak egy kis felső légúti valami nem ad rá semmit.

3 hétig csak folydogált a gyerek orra néha de amúgy minden ok volt. Múlthét pénteken láza volt, visszavittem már a mi doktornőnk volt. Belenézett a torkába és elképedt, hogy milyen csúnya a torka, írt antibiotikumot, de már nagy a baj. Tegnapelőtt rohammentőt kellett a gyerekhez hívni mert majdnem megfulladt a saját váladékától. Hazaküldtek minket. Tegnap kihívtam megint a dokit és erősebb antibiotikumot írt és egy csomó kúpot.

Ezt csak azért írtam le, mert nem lehet tudni melyik baba milyen. Az én lányom ha azonnal nem lesz kikezelve, akkor képes hetekig tünetmentesen lappangni benne a betegség és utána nagy a baj. Van olyan baba is aki 1-2 napig taknyos és magától elmúlik.

Szóval én azonnal viszem a dokihoz ha folyik az orra.

2010. okt. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az sem biztos jó, ha minden kis taknyosságra antibiotikumot ad az orvos... A szervezetnek is kell dolgozni, nem beszélve arról, hogy aztán mindig erősebb gyógyszer kell.

(Az utolsó válaszoló kapcsán jutott eszembe.)

Ha más baja nincs én egyenlőre csak szívnám az orrát (előtte sterimar vagy fluimar, szívás után naponta 3X orrcsepp és sok folyadék és vitamin).

De még jobb, ha az orvosoddal beszéled meg.

2010. okt. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én nem viszem el az orvoshoz csak a nátha miatt. Igaz, legelőször elvittem, 2-3 hónaposan, akkor mondta a doki, hogy az ilyen piciknél akár 2-3 hét is lehet, míg elmúlik. És arra figyeljek, hogy ha az orrváladék zöldes színű, akkor vírusos fertőzés, akkor mindenképpen vigyem el hozzá. Ilyen még nem volt, ezért nem is szoktam dokihoz vinni.
2010. okt. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!