Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire kényezteted el a...

Mennyire kényezteted el a gyerekedet?

Figyelt kérdés
2010. okt. 19. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
még nem tudom, hogy mennyire sikerül, 8 hónapos.
2010. okt. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehetőleg semennyire..


inkább érzelmileg ajándékozok - puszik - és van egy táblázatunk abba ragasztok piros pontot ha segitett nekem bármiben is ami tőle elvárható.


nincs tárgyi jutalmazás

nincs megvesztegetés

első és eleddig egyetlen gyerek és unoka a családban szóval próbáljuk viszafogni magunkat.

2010. okt. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Semennyire.


Megadom neki, amire szüksége van, és ebbe az ölelés és az ölbenlét is szervesen beletartozik. Következetes vagyok vele és feltétel nélkül szeretem, nem csak akkor, ha "jó". Életkorának megfelelően bánok vele, azaz pl nem feltételezem egy 8 hónaposról, hogy azért veri ki a kezemből a kanalat, vagy azért sír, hogy engem bosszantson...

2010. okt. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mit értesz azalatt, hogy kényeztetés? Mert érzelmileg én nagyon az 1 éves kisfiamat. :) Elhalmozom puszikkal, simogatással, és ő is nagyon sokszor igényli, gyakran csak úgy odabújik, vagy nekem hajtja a fejét, átkarolja a nyakam, odadugja az arcát az enyémhez, vagy a homlokát az enyémhez (nála ez a puszi), aztán megy tovább játszani.

De egyébként igyekszem következetes lenni, nincs nyafogás, nincs hiszti, nem hagyok rá dolgokat. Sajnos látok/láttam 1-2 rossz példát, így ezeket a hibákat szeretném elkerülni. Eleddig sikerült.

Pedig ő is első gyerek, első unoka, de a nagymamák is tiszteletben tartják ezeket a dolgokat, részükről sincs elkényeztetés, úgy érzem.

2010. okt. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

egyesek szerint nagyon, szereintem semennyire. egyesek szerint, ha nyafog, nem kell felvenni stb. szerintem, ha azért nyafog, mert beteg lesz, jön a foga, fáradt, akkor igenis fel kell venni és pátyolgatni, mert igénye van rá. ezt a mai napig megteszem, bár már 22 hónapos. nyilván már nem lóg egész nap a nyakamban....20 hós koráig együtt aludtunk, ha felébredt, akkkor cicit kért, más nem kellett, én adtam neki. egyesek szerint ez sem kellett volna, de 20 hós korában maga döntött úgy, hogy erről leszokik. azóta átalussza az éjszakát.

elkényeztetés=ha nem várok el valamit, amit életkora szerint elvárhatnék. pl. 8 hósan nyugodtan dobálja szét a játékokat. 20 hósan legyen szíves ne dobálja szét a játékokat, hanem játsszon velük értelmes módon. 8 hósan nem problénma ha játékból ledobja az ételt a földre (persze rávezetjük majd, hogy ezt nem illik), 20 hósan eszébe se jusson játékból ledobni a kaját a földre, mert mehet az asztaltól isten hírével) stb stb stb.

egyesek szerint az az elkényeztetés, ha nem bánok csínján az érzelmeimmel, és ha én, az anyja, aki a legeslegjobban ismerem őt a világon úgy gondolom, hogy szüksége van most a babusgatásra, akkor azt megadom neki.

egyesek= anyósom, apósom, szomszéd néni. vagyis csupa kompetens személy. :DDD

2010. okt. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon.

De ki nem?

Persze szabályok azért vannak.

2010. okt. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!