Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalta már valaki hogyha...

Tapasztalta már valaki hogyha a baba sok répát eszik elszineződik a bőre. És kell rá valamit használni vagy elmulik magátol?

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 07:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Ha nagyon sokszor - majd mindennap kap -akkor persze hiszen rengeteg a karotin benne -és a sütőtökben is -


elmúlik de télyleg ne adjátok csak heti 3x.max.

2010. okt. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%

még reggel van


tényleg.


- és irásjeleket is használnom kell!-

2010. okt. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%
ha sárgul a bőre, az azt jelenti, hogy a mája nagyon le van terhelve. A fiam is megette volna mindennap a répát, de nem szabad, mert súlyos májkárosodást okoz a sok karotin.
2010. okt. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
A sok répa és sok sütőtök tényleg álsárgaságot okoz! Ez azonban nem azonos az igazival. A különbség a szemfehérjénél látható. Az igazi sárgaságnál az is sárga.
2010. okt. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
37%

Újabb butaság :))) Valóban a sok karotin megszínezheti a bőrét, tenyerét, de ez nem betegség! Semmi baja nem lesz a májának a répától, sütőtöktől. A májához meg semmi köze nincs! Az én lányom imádta mindkettőt, még a tenyere is sárga volt... a dokink csak mosolyogva közölte, hogy látja imádja ezeket... egészségére... "Sárgarépa, sütőtök...

Dórika héthónapos, igen jó étvágya van. Ez meg is látszik rajta, hurkák a karján, hurkák a combján, az arca is szép kerek. De nemcsak kerek a kis pofija, hanem az utóbbi időben kifejezetten sárgás árnyalatú is. Különösen az orra, valamint a tenyere és a talpa lett okkersárga. A jelenségnek egyszerű az oka: Dórika imádja a sütőtököt és a sárgarépát. Anyukája hetente kétszer-háromszor is elkészíti neki, hol az egyiket, hol a másikat. A sárgarépa és a sütőtök sárga színét a bennük lévő karotin adja. A karotin az A-vitamin előanyaga, ezért fontos, hogy elegendő mennyiséget fogyasszunk belőle. A túl sok karotin azonban meg is árthat. Ha például valaki túl sok bétakarotin tablettát szed, mérgezési tünetekkel is számolhat. Dórikát persze ez a veszély nem fenyegeti, annyi sárga főzeléket nem lehet enni, hogy igazából baja legyen belőle. A babák karotinos sárga bőrszíne tehát teljesen ártalmatlan jelenség. Legfeljebb azon érdemes elgondolkozni, nem kellene-e mégiscsak kicsit változatosabban táplálni a csecsemőket."

2010. okt. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
13%

dórika ide v. oda én ugyanezt irtam..


ok. a hozzátáplálásban répa v. sütőtök szerepel és valamelyiket kapja pár nap múlva is nem lehet elkerülni de ott van még a burgonya meg az alma ami azért jelzi azt hogy nem kell mindennap tököt meg répát ennie.

2010. okt. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
18%

Annó és is besárgultam a sütőtöktől. Az akkori dokinéni, azt mondta, hogy adjanak nekem túrókrémet, attól "kifehéredek". És tényleg így történt :)

Ne aggódj. Nem lesz semmi baja a sok répától és a sárgás szín is elmúlik magától :)

2010. okt. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

Ezt karotinémiának hívják. Nem betegség valóban. És nem okoz májkárosodást. Komolyan nem értem, hogy miért kell ilyen butaságokat leírni, és ijesztgetni vele a kérdezőt. Na mindegy.

Mindenesetre (nálunk is előfordult a sárga tenyér és talp), a gyerekorvosunk azt mondta, mikor meglátta kislányomat "sárgán", hogy kicsit iktassam ki az étrendjéből a répát és a sütőtököt, csak a biztonság kedvéért, mert semmiféle statisztikák, vizsgálatok nincsenek arra vonatkozóan, hogy a karotinémia okoz-e később (felnőttkorban) bármiféle idegrendszeri problémát. Ugyanis, a béta karotin az A vitamin termelés alapja, a máj választja ki, és nem tudni, hogy az A vitamin túltengése hova vezet. Ennyi. De nem kell aggódni. Egyszerűen csak, ha úgy látod, hogy elég sárga a gyerkőc, picit szüneteltesd a répát, meg a sütőtököt.

2010. okt. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
14%
Én is ugyanezt írtam, nem értem, miért is lettem lepontozva?? csak mert nem írtam 125 oldalt?? 07:23as.
2010. okt. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
07:23, felpontoztalak, most jó?
2010. okt. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!