Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. A babám agressziv...

S. O. S. A babám agressziv lett. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

19 hós fiam,vagy 2-3 hete folyamatosan pofozkodik,harap,hajamat húzza,rugdos,és egyre hisztisebb,de nem csak velem ilyen hanem szinte mindenkivel.:(

Azt hallottam ez természetes ebben a korban,de már nem tudom mit higyjek.:(

Simogatásra tanitottam mindig és ha üt megfogom a kezét és próbálom elmondani miért nem szabad,de nem nagyon érdekli.

Volt,hogy megemeltem a hangom ha már nagyon elszállt,de amugy inkább figyelemmegvonást próbálok alkalmazni .

Kérek tanácsot.

Segitsetek

Tapsztalattal vagy egy jó módszerrel.

Köszi


2010. okt. 21. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én második fiam most 17 hós,és épp ma olyat benyomott nekem,hogy hirtelen alig kaptam levegőt.............

Én a nagyobbiknál úgy csinátam,hogy ilyenkor elkezdtem pityeregni,ezzel mutatva,hogy fájdalmat okozott nekem.Ő mindig megölelt,puszilt,és egy idő után már nem jutott eszébe verekedni.Most a kicsi még ott tart,hogy ha "sirok" meglepetten néz,és ha mondom,hogy öleljen meg,akkor megteszi.Remélem hamar leszokik ő is róla:))

2010. okt. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet, 19 hónapos ikerfiúk. Én ilyenkor azt mondom, hogy ez fájt anyának/tesónak, és kérjen bocsánatot. Átölel, és puszit ad. Ha ez nem használ, beküldöm a szobájába, vagy nem figyelek rá. Szerencsére kezdenek egyre több mindent megérteni. Másik kisfiam a saját fejét üti, karmolja az arcát, ha nem engedek vmit. Megpróbálom megfogni a kezét, és megsimogatni, szerencsére már kezdi elhagyni ezt a viselkedést. Viszont ha azt csinálom, mint az első válaszoló, jót nevetnek rajtam, és folytatják. Kinél mi válik be. Evéskor is sokszor rugdosnak, ilyenkor határozottan megfogom a lábukat, de nem sokat ér. Abban bízom, hogy fejlődik annyit az értelmi szintjük, hogy megértsék majd.
2010. okt. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2010. okt. 22. 16:03
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

szia.

nem szoktam megverni a gyerekemet, de van egy határ.

valamelyik nap úgy megrúgott a 20hós fiam hogy lila a bokám.

elvertem a fenekét de nagyon.

azóta simogat mindenkit:)

2010. okt. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:))) köszi a választ
2010. okt. 23. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!