Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tisztában vagytok vele, hogy...

Tisztában vagytok vele, hogy mit kell csinálni, ha jelez a légzésfigyelő?

Figyelt kérdés
Tehát ha a baba a sípolásra sem vesz levegőt és tényleg baj van?
2010. okt. 25. 09:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Igen, elmentem egy 2 órás újraélesztő tanfolyamra a Madarász Kh-ba. Ha nem tudnék újraéleszteni, tulajdonképpen teljesen fölösleges légzésfigyelőt venni.
2010. okt. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%

Én úgy tudom, hogy meg kell húzni a pajeszát( persze csak ha van haja), vagy pedig egy ujját kell jó erősen megszorítani.

Még nem volt rá szükség, és bízom benne, hogy nem is lesz!

2010. okt. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha nem ébred fel a sípolásra, akkor ki kell venni az ágyból, levetkőztetni, hideg, kemény felületre fektetni, átnyomkodni a testét. Ezek mind diszkomfort érzetet keltő dolgok, ha csak nagyon mélyen aludt, akkor ezekre fel fog ébredni. Megrázni tilos, a babák agytörzse nagyon sérülékeny, maradandó sérülést okozhat.

Ha mindezekre nem ébred fel, akkor kell újjáéleszteni. És azonnal hívni a mentőket, ott a diszpécser is megmondja, hogy mit kell csinálni. A csecsemők hosszabb ideig bírják levegő nélkül, mint a felnőttek, kb. 7-8 percet.

Az ilyen esetek nagyon-nagyon ritkák. Általában a sípolásra is felébrednek, nagyon ritka, hogy ki kell venni az ágyból. Nem értek egyet az első válaszolóval, hogy aki nem tud újjáéleszteni, az ne is vegyen légzésfigyelőt. Mert erre a legritkább esetben van szükség. A bölcsőhalál azért következik be, mert a baba "elfelejt" levegőt venni. Ha a fent külső ingerekre nem ébred fel, akkor ott valami más probléma miatt áll le a légzés.

2010. okt. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
4 perc után agykárosodás lép fel.
2010. okt. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%

Elsőtől kérdezném, ha ezért nem is veszel légzésfigyelőt, akkor végülis az esélyt sem adod meg, hogy megpróbálj tenni valamit, mert szerinted "jobb" ha nem is veszed észre, amikor a baba nem lélegzik..?!

Hát, ez tényleg baromi logikus, gratulálok az ilyen gondolatmenethez!

2010. okt. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%

Köszönöm :)

Látom a legjobb védekezés a támadás. Az én "rossz" gondolatmenetem nem ment fel az alól, hogy fogalmad sincs mit kell csinálni. Védekezésképpen inkább elmehetnél megtanulni.

2010. okt. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%

1, nem írtam, hogy nem tudom mit kell tenni

2, nem írtam, hogy nem mentem el megtanuni

2010. okt. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Igen. Részt vettem egy előadáson ahol megtanították az újraélesztést és egyéb hasznos praktikákat pl. mit tegyünk ha idegen test került a légcsőbe.
2010. okt. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnálom, hogy így lepontoztátok egymást. Két hét múlva tudok először jelentkezni ilyen "gyorstalpalóra", mert császáros voltam és még nem tudok elmenni itthonról órákra. Valaki pár szóval leírná az újraélesztés menetét? Arra még emlékszem tanulányaimból, hogy a csecsemő mellkasát csak két ujjal szabad nyomkodni, nem tenyérrel, de nem emlékszem, hogy hány nyomás után kell fújni a kis szájába.
2010. okt. 25. 17:47
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Én nem pont így tanultam, de itt videó is van. Ha beírod a google-ba, hogy "csecsemő újraélesztés", kiad egy csomó találatot, de ahogy elnéztem, azok is eltérőek (általában abban, hogy hány befúvás kell).

2010. okt. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!