Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hós oltás után tapasztalt...

15 hós oltás után tapasztalt valaki hasonlót? Múlt hét csütörtökön kapta meg kislányom az MMR-t és a Prevenart-t. Szombatra az oldalán kis pöttyök jöttek ki, amit az oltás mellékhatásának tulajdonítottam.

Figyelt kérdés
Másnap viszont csalánkiütés jelentkezett nála,ami el is múlt egy kis idő után.Most szombaton viszont megjártuk az ügyletet,mert ismét csalánkiütéses,majd lázas lett,de az ügyeletes orvos(aki egy kissé bunkó volt)azt mondta ez nem lehet az oltástól,valószínűleg valami kajára allergiás.Aznap sőt előtte nap is evett tojást,így arra "fogta".Ezt azért fogadtam kétkedve,mert az oltás előtt legalább egy hónappal bevezettük a tojás fehérjét is ,rendszeresen kapta és semmi allergiás reakció nem jelentkezett nála.Ezért gondolom,hogy az oltás"kavart "be,de ez a doki szerint nem lehet.Csak az érdekelne esetleg van-e olyan,aki hasonlóképpen járt.
2010. okt. 25. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen,bár mi még nem kaptuk meg,majd 2 hét múlva,de mondta a doki is és a védőnő is hogy nem az oltás után közvetlen hanem pár nap esetleg 1 hét múlva várható láz,és allergia szerű kiütések. Szóval ne aggodj! :)
2010. okt. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi kedden kaptuk meg de ilyen még nem jött elö nekiSzerencsére.

Nekünk is mondta a doki hogy kb.egy hét mulva várhatoak ilyen tünetek.

Szerintem sem a tojástol inkább az oltástol van.

2010. okt. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
azt tudom,hogy kis pöttyök lehetnek rajta,de pl.szombaton brutálisan nézett ki szegénykém,a fél lába az arca,mindene ödémás csalánkiütéses volt...habár utánaolvasva az oltástól nem ilyen jellegű kiütések"várhatók"mégis én úgy gondolom annak következménye,habár szerintem ezt az orvosok úgysem ismerik el.
2010. okt. 25. 18:12
 4/11 anonim ***** válasza:
esetleg 3 napos láz lehet még,az én babám borzasztóan nézett ki. 2 nap 37,5 fölött volt,majd 3.nap 38,5, aztán mint akit belöktek a csalánba. :(
2010. okt. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

Sajnos valószínűsíthető!

Hiba volt beadatni egyszerre, a kettő oltást, mert így a gyerek egyszerre 4 vakcinát kapott, hiszen az MMR három összetevőből áll.

Amit említettél valószínűsíthető, hogy nem oltási reakció, hanem már szövődmény.


A PREVENAR bevallott mellékhatásai:

Vérképzőszervi és nyirokrendszeri betegségek és tünetek:

Nagyon ritka: Lymphadenopathia a beadás helyén.

Immunrendszeri betegségek és tünetek:

Ritka: Túlérzékenységi reakciók, pl. anaphylaxiás/anaphylactoid reakciók, beleértve a shockot, angioneurotikus ödémát, bronchospasmust, dyspnoét, arcödémát.

Idegrendszeri betegségek és tünetek:

Ritka: Görcsök, beleértve a lázgörcsöt.

Emésztőrendszeri betegségek és tünetek:

Nagyon gyakori: Hányás, hasmenés, az étvágy romlása.

A bőr és a bőr alatti szövet betegségei és tünetei:

Nem gyakori: kiütés/urticaria Nagyon ritka: Erythema multiforme

Általános tünetek, az alkalmazás helyén fellépő reakciók:

Nagyon gyakori: Reakció az injekció helyén (erythema, induratio/duzzanat,

fájdalom/érzékenység), 38 °C feletti láz, ingerlékenység, sírás, aluszékonyság,

nyugtalan alvás

Gyakori: induratio/duzzanat az injekció helyén és 2,4 cm-nél nagyobb erythema, a végtag mozgatását befolyásoló érzékenység, 39 °C-nál magasabb láz.

Ritka: Hypotoniás epizód csökkent válaszkészséggel, hiperszenzitív reakció az injekció helyén (pl. dermatitis, pruritus, urticaria), kipirulás.

Apnoe kialakulása éretlen koraszülötteknél (≤28. gesztációs hét) (lásd 4.4 pont).


Az MMR bavallott mellékhatásai:

4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszer, így a Priorix is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

- Nagyon gyakori (10 oltásból több mint 1 esetben):

- bőrpír az oltás helyén,

- 38 °C-os vagy annál magasabb láz.

- Gyakori (10 oltásból kevesebb mint 1, de 100 oltásból több mint 1 esetben):

- fájdalom és duzzanat a beadás helyén,

- 39,5 °C-os vagy annál magasabb láz,

- kiütés,

- felső légúti fertőzések.

- Nem gyakori (100 oltásból kevesebb mint 1, de 1000 oltásból több mint 1 esetben):

- középfül-fertőzés,

- nyirokcsomó-duzzanat a nyakban, hónaljban, ágyékban,

- étvágytalanság,

- ingerlékenység,

- szokatlan sírás,

- álmatlanság,

- szem viszketése (kötőhártya-gyulladás),

- hörgőgyulladás (bronhitisz),

- köhögés,

- fültőmirigy-duzzanat,

- hasmenés,

- hányás.

- Ritka (1000 oltásból kevesebb mint 1, de 10 000 oltásból több mint 1 esetben):

- lázgörcs,

- allergiás reakciók.

A forgalomba hozatal után néhány esetben az alábbi mellékhatásokat jelentették:

- ízületi fájdalom és gyulladás,

- agyhártyagyulladás, gerincvelő- és ideggyulladás,

- pontszerű vagy kis foltos vérzések vagy könnyebben kialakuló bevérzések, a vérlemezkék számának csökkenése következtében,

- hirtelen előforduló életet veszélyeztető allergiás reakciók,

- gerincvelő-gyulladás (gyengeség a lábban, a mozgató és érző idegfunkciókban),

- Guillain-Barré szindróma (a testben fölfelé terjedő, légzésbénulással végződő bénulás),

- Kawasaki-szindróma (a betegség fő jelei pl. a láz, bőrkiütés, nyirokcsomó-duzzanat, nyálkahártya-gyulladás és kiütések a szájban és a torokban),

- eritéma exszudativum multiforme (tünetei a pirosság, gyakran viszkető kiütések, kanyaróhoz hasonló kiütések, amelyek a végtagokon kezdődnek és néha az arcon és a test többi részén is előfordulnak).

Ritka esetben Önnél vagy gyermekénél mumpsz-szerű vagy kanyaró-szerű tünetek előfordulhatnak.

Egyedi esetekben átmeneti fájdalmas hereduzzanatot jelentettek.

Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a tájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

2010. okt. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Huh..ez sokkoló
2010. okt. 26. 21:16
 7/11 A kérdező kommentje:
ma voltam vele orvosnál,mivel vérvörös a torka(gondolom ez is az oltás köv.-e)antibiotikumot írt fel.Ezt beadom neki azután meglátjuk mi lesz...hihetetlen,nagyon dühös vagyok,hogy senki nem meri,felvállalni azt,hogy igenis ilyen sok sz@rt okozhat az oltás,talán attól van...döbbenetes,mindenesetre nem tudom mit csináljak szegénykémmel,remélem megszűnik a problémánk mielőbb...
2010. okt. 26. 21:21
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

Bocsika, de oltás után nem szabad antibiotikumot adni!!!!

Ezt még egy, a témával foglalkozó ember is tudja, nemhogy orvos!!

Van jó pár oldal ahol körül lehet nézni, de most csak egyet mondok: [link]

Jelenleg egy homeopátiás kivezetést tudnék javasolni!

Nem biztos, hogy lesz valami problémája a gyereknek, de az ördög soha sem alszik.

2010. okt. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Az én gyerekem Kawasakis lett, a duplagyönyörtől (MMR/Prevenar kombó)

Ne tudjátok meg mit éltünk, éltünk át. Első gyerek, spontán szülve 4kg, tök egészség, majd 3 hónapos korára jött maga a pokol.

Nem is írok ide többet. Jobb elfelejteni az egészet.

2012. okt. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 killercsaj válasza:
Sajnos mi is igy jartunk, egy hetre ra jelentkezett a magas laz, most is epp azt probaljuk csillapitani, mert mar a kup sem hasznal... Nagyon mduhos vagyok, mert meg soha nem volt beteg, erre meg egy oltastol fogunk lassan a korhazban kikotni. Hol vannak itt a szabadsagjogok konyorgom?! Lassan mar belenk is chippet ultetnek...
2014. febr. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!