Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek korai? 7 hónapos...

Szerintetek korai? 7 hónapos a fiam ésa elég sok szemüveges van a családba, a kisfiam mindenkinek le akarja venni a szemüvegét és én mondom neki, hogy nem szabad. De az anyosom majdnem leharapta a fejem hogy ekkora gyereknek ugyis hiába mondom.

Figyelt kérdés
2010. okt. 29. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
El lehet kezdeni neki mondogatni, de tényleg nem érti még hogy mit szabad mit nem
2010. okt. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szerintem sem érti még meg. De azért az anyósommal tisztáznám, hogy a gyerek előtt ne mondjon nekem ellent, max utána beszéljük meg.
2010. okt. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
beszélsz hozzá, de azt sem érti meg vagyis lehet mondani, csak más hangsúlyt használj és vidd el onnan. tudatosul benne, hogy van, amit lehet és van, amit nem.
2010. okt. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok abban biztos, hogy nem érti. A lányom 7 és fél hónaposan kezdett el kúszni. Nem pakoltam el semmit, csak mondtam neki, hogy nem szabad. Két nap alatt megtanulta :) Először azt hittem, hogy véletlen, de már látom, hogy nyúl és felém fordul, hogy mit szólok hozzá. Ha hallja, hogy " nemszabad" akkor szó nélkül visszahúzza a kezét és tovább megy.

A szemüveg már nehezebb kérdés. Férjem is és a nagylányaim is szemüvegesek. Reflexszerűen le akarja venni róluk, itt nem nagyon segít a "nemszabad", ettől függetlenül mindig mondjuk.

Nem értek egyet azzal, hogy úgy sem érti! Csak kicsi és nem buta. Ha azt meg tudja tanulni, hogy "buci" ( összeérintjük a fejünket) akkor azt is, hogy "nemszabad".

Szerintem nyugodtan mondjad csak tovább, ne hallgass anyósra. Én sem teszem:)

2010. okt. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az én lányom 7,5 hónapos, és én mondom neki hogy nem szabad, ha olyat csinál. Más hansúlyal mondom neki, mint ahogy szoktam beszélni. Mindig rámnéz, hogy mi történik, mit akarok és abbahagyja az adott cselekvést. Ha újra csinálja újra mondom. Szerintem lassan kezdi megérteni. De csak igy fogja megtanulni, máshogy nem! Úgyhogy szerintem igen is mondogasd neki.
2010. okt. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én is szemüvegesvagyok, és az én 8,5 hós lányom is imádja a szemüvegemet. Mondom neki én is, hogy nem szabad, de hiába :)


szerintem mondd neki te is, de még ilyenkor sokkal nag

2010. okt. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

bocs, előző vagyok, a babám segít gépelni :)


szóval a szemüveg más, mint a rámolás, mert azt látja a baba, hogy más "játszhat" a szemüveggel, csak ő nem. Rámolni meg más nem rámol, ezért könnyebb arról leszoktatni.


De nagyon fontos szerintem is mondani neki a szemüvegre, mobilra, távirányítóra, hogy NEM. Igen is érti :)

Csak a csábítás nagy :)

2010. okt. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is ugy gondolom hogy nem teljesen de valamennyire érti hogy mi az hogy nem szabad!
2010. okt. 29. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!