Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki utazott már 3-4 hónapos...

Aki utazott már 3-4 hónapos babával, leírná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés

Mi 1000km fogunk autóval menni.

Mindent leírhattok,ami veletek történt, szívessen fogadom, mert nem utaztunk még a picivel és semmi tapasztalatom nincs.


2010. nov. 4. 09:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi nem tettünk még meg ilyen távot, csak 200 km-t szoktunk, de azt már 4x, a kicsi 5 hónapos. Ebből kétszer vonatoztunk ráadásul. Ha vonattal megyünk, csak külföldi vonatra szállunk, a máv szerelvényeknek nem tesszük ki a kicsit, azon is 1.osztály, nagyon jól szokta viselni.

Én mondjuk nem csinálok belőle gondot és akárhol megszoptatom, persze diszkréten. Ha kocsival megyünk, azt is jól bírja, de ott ugye nem lehet kivenni az ülésből menet közben, tehát tervezzetek be megállókat, ezer k-re legalább egyet. Akkor tartsatok szerintem egy órás pihenőt, amikor nyújtózhat, mozoghat, ki fog fáradni és alszik az út további részében. Mindenképp pakolj úgy, hogy minden a kezed ügyében legyen, váltás ruha, rétegesen öltöztesd, legyne kéznél több játék, amivel leköti magát, neked minden, hogy ha megálltok, kényelmes legyen megszoptatni, de a legfontosabb, hogy ülj mellette, akkor szuperül fogja érezni magát. Az autó meg elringatja és nagyot fog aludni. MOst még sokkal könnyebb, mint egy évesen lesz, szerintem. Remélem, valamit segít.

2010. nov. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mi 350-et utaztunk, 4 hós volt a kisfiunk, jól bírta, de megálltunk legalább háromszor pihenni, kivettük, sétálgattunk egy kicsit (ölbe vettük), megszoptattam, aztán ő nézelődött, pelust cseréltünk, szóval át lett mozgatva egy kicsit...utána ha elindultunk általában elnézelődött, ha nyűgös volt, énekeltünk neki, azt szereti, aztán egy idő után elaludt (addig nem álltunk meg, amíg aludt, csak ha felébredt és nyűgösködni kezdett).

Most egy éves, utaztunk megint Debrecenből Győrbe, már nem aludt olyan sokat, és ha fenn volt, már nem mindig használt az éneklés sem, nehezebben tűrte az utat. Minél nagyobb, annál nagyobb a mozgásigénye, úgyhogy addig utazzatok, amíg picike. Egyik ismerős pár úgy szokta, hogy mindig éjszaka utaznak, mert akkor a gyerek úgyis alszik... ez is egy megoldás, mondjuk a sofőrt nem irigylem, elég fárasztó lehet.

2010. nov. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
NÉMETBEN LAKUNK,980 KM-T UTAZUNK A PICIVEL.5 HETESEN KELLETT ELŐSZÖR MENNÜNK,BÁR MÉG KORAI VOLT,DE MENNI KELLETT.Végig aludta az utat,4 hónaposan is utaztunk,akkor is sokat aludt,most 8 hónapos,épp tegnap jöttünk vissza,most alig aludt,sokat játszott.Igazából semmi gond nem volt vele az úton soha,csak arra figyelj hogy 1,5 óránként legalább vedd ki a picit és masszírozd át a testét.Jó utat
2010. nov. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mi külföldön élünk , és szeretnénk az ünnepekre kicsit hazamenni.A picinek vettünk biztonsági övvel ellátott mózest, úgyhogy vizszintessen tud majd feküdni.

Köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettetek.Várok még tapasztalatokat.

2010. nov. 4. 10:45
 5/13 A kérdező kommentje:
10:44-es válaszolónak üzenem mi is Németben élünk.:)
2010. nov. 4. 10:48
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi is Németországban élünk és 3,5 hós volt a pici, amikor hazautaztunk először. Nagyon féltem tőle, mert ráadásul hasfájós volt a babóm, de hihetetlenül jól bírta. Majdnem végig aludta, amikor nem, akkor nézelődött. Úgy emlékszem 4x álltunk meg szoptatni meg egy kicsit levegőzni. Nem lesz gond, jó utat Nektek! :)
2010. nov. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a választ, egyébként mi is hasfájósak vagyunk.
2010. nov. 4. 13:53
 8/13 anonim ***** válasza:

Mi kb 400 km-et utazunk a nagyszülőkhöz. Eddig 4x voltunk.

Az út nagy részében játszik, nézelődik. Nagyon ritkán alszik el, akkor is max fél órát. Ha betesszük az autóba tisztára bepörög :)

1-2 alkalommal szoktunk megállni. Ilyenkor etetem meg, majd séta apával, esetleg "alkotás" a pelusba, majd pelus csere és indulás tovább.

Ő egyébként is mindent jól visel, pici kora óta nagyon jó baba, úgyhogy problémánk egyszer sem volt.

Sztem játékokkal mindenképp készülj. Én vinni szoktam a játékok nagy részét és az alvó kendőjét is, mert anélkül nincs alvás. Illetve egy kispárnát vagy plüss állatot, hogy kitámasszam a fejét a bébihordozóban ( ha alszik mindig előrebukik vagy félrecsuklik a feje ). Nem árt egy vékony takaró, vagy textil pelus sem ( bár ez inkább nyáron jön jól, amikor a klíma megy a kocsiban ).

Nagyjából ennyi. Remélem segíthettem.

2010. nov. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

15:02-es vagyok


Amúgy most lesz 11 hós. Először 3 hós korában utaztunk vele.

2010. nov. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a válaszodat ,te is sokat segítettél.
2010. nov. 4. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!