Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fehér lepedék szerű foltok...

Fehér lepedék szerű foltok vannak a lányom nyelvén és száján! Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Eddig a nyelve volt fehér, arra azt hittem, hogy a tejtől, még mindig nagyon sokat szopizik, enni nem akar(gyümölcsön kívül), meg a főtt-margarinos krumplit megeszi, arra is gondoltam, hogy attól, de mára már a szája belsején is láttam, olyan kis fehér foltokat. 10 hónapos lesz, most jött ki a napokban 2 új foga, 2 növésben, 1 még nem tört át, szóval most nagyon fogzásban is van a picur.

Lehet szájpenész, vagy csak a kajamaradék?

Ameddig nem tudom dokihoz vinni, mit csináljak vele?

Első baba, segítsetek légyszi!


2010. nov. 4. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy szájpenész,ez előfordul a szopis babáknál.Nem kell aggodni, az orvos felír rá valami ecsetelőt,ezzel kell neki kenni.
2010. nov. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szia!Ha kajamaradék lenne akkor ha gézlapot tekersz az ujjadra akkor letudod törölni.Ha nem jön le akkor valószínű szájpenész.Nekünk is volt makacs kis valami.Kitartás kell hozzá és türelem míg letisztul.Ha elmész a patikába kérjél Boraxos glicerint(rózsamézet).Nem kerül sokba azt hiszem 400 forint körül van.Azzal minden evés előtt és után be kell kenned a melledet,mert ha nem arra is átterjedhet.Evés után pedig adj egy pár korty babavizet a babádnak hogy leöblítse a száját és a steril gézlapot mártsd bele a rózsamézbe és azzal át kell törölni a pici száját!A lényeg hogy mindig fertőtlenítsd a pici kanalát,cumiját és a dolgait amit a szájába vesz.jobbulást a picinek!
2010. nov. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

szerintem szájpenész és minél előbb vidd dokihoz!!!!


és az hogy nem kell megijedni azért nem így van!tényleg a legjobb szándékkal mondom hogy jobb félni mint.....


fél évesen a kislányomnak is szájpenésze volt és mivel tapasztalatlan anyukaként nem takarítottam le neki jól a penész átment hólyagokba.csúnya szájfertőzést kapott.


vidd el dokihoz.ír ecsetelőt és a legjobb ha popsitörlőkendőt kimosol és azt tekered az ujjadra és arra az ecsetelő.így jól be tudsz nyúlni a szájába és mindenhol eléred neki.


sírni fog nagyon de mindig gondolj arra hogy ez az ő érdekét szolgálja.



24N

2010. nov. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Annyira nem szeretem ha sír, de hát tényleg az ő érdeke, meg legalább hamarabb ki tudom törölni a száját! Jaj, nehéz napok várnak ránk!
2010. nov. 4. 17:50
 5/6 anonim ***** válasza:

először orvosnak mutasd meg, majd ő megmondja, mi az.


látatlanban, távdiagnózissal gyógyítanád inkább??????

2010. nov. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jaj dehogyis, csak megkérdeztem, hogy másnak is volt e ilyen, mire készüljek addig is, amíg nem tudom elvinni orvoshoz.

Amúgy töröltem kicsit kamillás gézzel, és jött le belőle, talán nem szájpenész, de én tényleg nem tudom megmondani. Holnap majd az orvos.

Evett is folyamatosan, szóval nem tudom mi lesz!

2010. nov. 4. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!