Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos kislányom most...

15 hónapos kislányom most kaptam meg a 2 kötelező oltást, és a doktornő megemlítette, hogy lehet kérni adható oltásokat, nem kötelező, mint a bárányhimlő, agyhártyagyulladás és megfázás elleni oltások. Van még ezeken kívül?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerülnek ezek, ti beadattátok? van amelyiket nem elég egyszer beadatni?
2010. nov. 12. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a kötelezőkön kívül csak az agyhártya ellenit adattam be, meg a Prvenart. Azóta az már kötelező. 2009-ben még csak lehetett kérni amikor kisfiam született. A többit feleslegesnek tartom. Az agyhártya 2500 Ft körül volt ha jól emlékszem és 2x oltották.
2010. nov. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megfázás elleni oltás???? Az mi a szösz, ilyesmiről nem hallottam.


Én is a meningitisz ellenit adattam be (agyhártya gyulladás), 2000 körül volt.

2010. nov. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bárányhimlő ellen is felesleges. Több olyan gyerek volt nálunk az oviban, akinek beadatták és mégis elkapták a bárányhimlőt.
2010. nov. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!