Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyukák válaszait...

Olyan anyukák válaszait várom, akiknek babái le vannak/voltak maradva értelmileg és/vagy mozgásilag. Hogyan dolgoztátok fel lelkileg?

Figyelt kérdés

2 hónapos volt a picim, amikor észrevették, hogy beteg, ekkortól kap gyógyszert. Viszonylag szépen fejlődik, de mozgásban még le vagyunk maradva nagyjából 2 hónappal. Mindjárt 1 éves de még csak kúszik. Nem hajlandó mászni, felülni. Sokat gyakorolok vele. Járunk korai fejlesztőbe, Dévény tornára és mégis, mintha semmi értelme nem lenne.

Ez havonta min. 20 000 ft. Amit nem sajnálnék, ha látnám értelmét. Mert ugye azért viszem ezekre a foglalkozásokra, hogy fejlesszék, és ennyi idő alatt illendő lenne előrébb lépni.

Itthon is tornáztatom labdán, anélkül, mászunk, térdelünk, talicskázunk meg egy csomó mindent még ( egy A4-es lapot megtöltöttünk már a házifeladatokal ). Sokszor amikor mászatnám ő szétcsúszik és megfeszíti magát, ha térdelve hintáztatom elhagyja magát és én tartom, holott az lenne a lényeg, hogy ő tanulja meg tartani magát....

Kezdek összeroppani. Megesz az ideg, a tudat hogy tehetetlen vagyok és hiába dolgozom vele, mintha nem is csinálnék semmit. Egyre többször van sírhatnékom. Tavasszal külföldre költözünk, és abban az országban nincsenek ilyen jellegű foglalkozások, tehát ha addig nem hozza be a lemaradást nem tudom mi lesz..

Aki hasonló cipőben jár, az hogy éli meg ezt a problémát? Mikor tudja ténylegesen egy valamilyen okból lemaradt baba behozni a lemaradását? Mi lesz ha nem fog senki foglalkozni vele? Egyáltalán miért ennyire makacs és miért nem hajlandó a gyerekem együttműködni velem?


2010. nov. 13. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Meg szabad kérdezni, hogy milyen betegsége van, amire gyógyszert kap?


Én nagyon sokáig éltem 2 kisgyerekkel külföldön, egy nagyon fejletlen országban. Nem hiszed el, de nagyon jó orvosokat, szakembereket lehet találni nagyon olcsón.

Nálunk Magyarországon nem foglalkoztak annyit a gyerekemmel, mint kint, ahol sem a körülmények, sem az eszközök nem olyanok, mint itthon. Amíg nem mentünk ki, nem is gondoltam volna, hogy kint ennyire más az orvosi ellátás.


A fejlesztéseket semmiképp se hagyjátok abba, lehet, hogy csak egy kicsit több idő kell neki, hiszen még nagyon pici. Amint kiértek keressetek egy jó szakembert, biztos, hogy ott is van.


Általában óvodás korra behozzák a lemaradást, ha nincs olyan nagy probléma.

Ui.: Van olyan kisgyerek, aki teljesen egészséges és 10 hónaposan szalad meg olyan is, aki szintén egészséges és csak 2 éves kora előtt kezd el menni.

2010. nov. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Írtam Neked privit!

2010. nov. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia !

Fiamról 9 hetesen derült ki,hogy hypotón.Most 14 hónapos, azóta tornáztatom.11 hónapos kora óta járunk gyógytornára,addig hiába mondtam minden hónapban a neurológusnak,hogy le van maradva,nem foglalkozott vele.Mivel 11 hónaposan még ugyanúgy csak kúszott,mint a te babád.Majdnem egy éves volt,amikor négykézlábra állt,azonnal felült,másnap mászott.Nálunk ez a kutyázós korszak kimaradt.Most már 14 hónapos,bútorok mellett kapaszkodva lépeget,egy kezemet fogva mellettem sétál,néhány másodpercre megáll egyedül.Felállni még nem tud,meg egyedül járni sem.Van egy fp járássegítője,azzal nagyon jól elközlekedik önállóan a lakásban.A babytaxit pár napja tudja hajtani,meg a motort is,bár még elég lassan megy.

Én nehezen élem ezt meg,és van bennem egy kis irigység,de ez nem rosszindulatú azokkal szemben,akinek nem kell ennyit kínlódni,hanem mindent tud magától a babájuk akkor,amikor kell.De nekünk ez jutott,ettől függetlenül a gyerekem az életem,mindennél jobban szeretem,csak vele sokat kell foglalkozni.Ja,és szerencsére a fiam értelmileg teljesen rendben van,korának megfelelő.Nem tudom,hogy hova költöztök,de majd utánajársz,hogy ott milyen lehetőségek vannak.Ha nem is lesz senki,akit találsz,te már tudod,hogy hogy kell vele foglalkozni.Amúgy nálatok mi a gond?

2010. nov. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak annyit tudok irni, hogy türelem. Lányom csak 11 hósan kezdett el forogni igazán! Mi 7 hónapos korától kezdve dévényeztünk vele, én is türelmetlen és kétségbeesett voltam, alig láttam változást. Végülis behozta lányom a lemaradást, igaz kivárt a végsőkig, 18 hósan indult el. A forgás és kúszás között nagy volt a szünet, de utána felgyorsultak az események. Mondjuk azt nem tudom, hogy külföldön mi lesz a helyzet, a dévényes mint mond?
2010. nov. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hypothireosis-a ( pajzsmirigy alulműködés ) van, és mellé hypotónia is társul. Emellett nagyon sok helyen meg kötött is az izomzata.. Szóval van rajta Dévényen mit dolgozni..

Ciprusra költözünk. Már felvettem a kapcsolatot egy kitelepült magyar orvossal és ő mondta, hogy ott ne számítsak segítségre, mert ilyen jellegű kezelések, fejlesztések ott nincsenek. Amit csak lehet itthon sajátítsak el és én foglalkozzak majd vele. Szóval ez is aggaszt. Mi van ha tavaszig nem jutunk előrébb..

Férjem tényleg pozitívan látja a dolgokat, ő nem látja olyan tragikusan mint én. De ha látná/tok azt amikor tornáztatom.. Sokszor kínszenvedés az egész..

2010. nov. 13. 15:15
 6/7 A kérdező kommentje:

Értelmileg amúgy nála sincs gond. Szépen pakolgat, leszedegeti a karikákat, meg a formákat is kezdi pakolgatni, a kört már többször bele is tette a helyére. A többit még csak forgatja, de próbálkozik.

Néha van olyan érzésem, hogy azzal, hogy annyit kell foglalkozni vele nap mint nap, csak hátráltatom, mert nincs ideje önállóan kibontakozni.. Mára ott tartunk, hogy nem tudom nagyon egyedül hagyni, mert egyből jön utánam és követeli, hogy vele foglalkozzak.

Én imádom, ő az én 2. szerelemem, de most nagyon el vagyok keseredve..

2010. nov. 13. 15:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Jó sok idő eltelt azóta, mi van veletek? :))

2018. okt. 28. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!