Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehetséges a babákat...

Hogyan lehetséges a babákat egy, másfél évesen szobatisztaságra szoktatni?

Figyelt kérdés
van itt olyan, akinek sikerült? hogyan csinálta?
2010. nov. 15. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor sikerül, ha már érett rá. Ismerős kislánya 1,5 évesen szobatiszta lett, jelezte, hogy pisi, kaki.2 évesen éjjelre sem kellett neki pelus. Kisfiam 21 hónapos, ott tartunk, hogy ráül a bilire de ennyi. 1,5 éves korától van bilije, de csak játszott vele.
2010. nov. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En vigyaztam egy ikerparra kulfoldon 1,5 evesek voltak. Az egyik kisfiu kerte kakinal meg pisinel is a bilit a masik meg egyaltaln nem. Pedig mind a ketto ugyanugy lett szoktatva megis tiszta kulombozoek voltak. Ahogy az elso valaszado is irta attol fugg mikor erett meg ra egy baba. A nembilizos kisfiunal aztan 18 honaposan tort meg a jeg mert latta, hogy a tesot mindig agyon lett dicserve ha bilibe vegezte el a dolgat. Ejjelre azt hiszem meg pelusozta mind a kettot az anyuka egy ideig.
2010. nov. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Az én Babám 16 hónapos, egy hete kezdtem el vele, hogy napközben kétszer ráültetem a bilkéjére, és azt mondom neki, hogy "nyomjad babám,nyomjad." Mert mikor kakil napközben, nagyon bevörösödik, erőlködik és mosolyogva mindig ezt szoktam neki mondani :) Persze még a bilibe nem történt semmi, de legalább ráül. Sok sikert nektek is :)
2010. nov. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Mi még nagyon messze vagyunk ettől, még csak 6 és fél hónapos a kisfiam, csak érdekelt, hogy kb mikor kezdhetem majd a szoktatást! Ugy gondoltam, hogy majd, ha már jár és beszél, akkor talán elkezdeném, de ezek szerint az még korai lesz. Hát majd meglátjuk, ha odajutunk.
2010. nov. 15. 13:02
 5/7 anonim ***** válasza:
fiam 14 hónapos.Már többször volt olyan az elmúlt napokban,hogy szólt,ha bekakált.azt nem tudom,hogy előtte vagy utána,de mondta,hogy kaka.kérdeztem,hogy hol a kaka,és mutatott a pelenkára.ha kérdezem,hogy van kaka,akkor mondja hogy nem,ha nincs,ha meg van,mutat a pelenkára.ma kap bilit,kipróbáljuk.Már az unokatesója bilijén ült,persze még ruhában.amikor meglátta a bilit,azonnal ráült magától.Úgyhogy én már próbálkozni fogok, persze nem erőltetek semmit,mert még nagyon ráér.
2010. nov. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

majd ha jár és beszél. :) és ha 3 évesen kezd beszélni de már 1 évesen jár? :)))

majd meglátod, nem kell külnösen szoktatni őket. csak lássa, hogy ti is jártok vécére, megérti majd, mit csináltok ott...aztán lehet ösztönözni, hogy ő is a bilibe vagy a wc-be végezze a dolgát. kb. egyik napról a másikra is szobatiszta lehet egy gyerek. erőltetni nem kell ,a saját ütemét kell figyelmebe venni.

2010. nov. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az hogy valaki ráülteti a bilire, és beleprodukál a baba, még nem szobatisztaság. Az a szobatisztaság, ha már saját maga érzi, hogy kell pisilni, kakilni és akkor ül a bilire. Erre pedig meg kell érni, nem szabad elkapkodni.

Nálunk 1 hét alatt szobatiszta lett nappalra a fiam, de ő már 2.5 éves volt. Előtte nem kapkodtam el semmit, nem ültettem rá a bilire.

2010. nov. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!