Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mi a jobb a baba lábának?...

Most mi a jobb a baba lábának? Ha mezítláb van a gyerek a lakásban vagy ha cipőben?

Figyelt kérdés
16 hós a kisfiam, és mostanában kezdett el folyamatosan menni. Mindenhol mást hallani...:( Vettem neki egy liliputi cipőhöz hasonló velúrtalpú kiscipőt, most ebben van itthon, de nem akarom hogy lúdtalpas legyen!
2010. nov. 17. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Én csak azt hallom, hogy mezítláb... orvostól is...
2010. nov. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nálunk gyógytornász mondta, hogy otthon csak mezítláb
2010. nov. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Megoszlik a vélemény. Van, aki ragaszkodik a cipőhöz, mások meg inkább a "mezítlábazást" részesítik előnyben. Igazság szerint a baba lábának akkor tesz jót a mezítlábazás, ha egyenetlen talajon jár így... ugye a szoba nem ilyen. A rugalmas talpú kiscipők a mezítláb járáshoz hasonló érzetet adnak, de mégis kicsit melegebb. A talpnak kell az edzés, az izmok csak így tudnak megfelelően fejlődni, főleg, hogy az állásban, járásban a lábujjaknak is nagy szerepe van. Én csak a saját tapasztalatomat írom: 4 gyerekem közül egyiknek sincs gond a lábával, nem is volt soha, pedig bent csak zokniban voltak... Egészséges lábnak nem kell a mankó :)
2010. nov. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos azt mondta cipő,a védőnő azt,hogy mezitláb.Anyu a tv-ben azt látta,hogy az ortopéd doki cipőt javasol.A nővérem Ausztriában neveli a fiát és ott a mezitláb a menő.Ennyi....
2010. nov. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Gyógytornászunk szerint otthon mezítláb, kintre cipő!
2010. nov. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mezítláb, mert így minden lábizmát használja, fejleszti, erősíti. De a puhatalpú cipők is nagyon jók, mert nem "tartják a bokáját". Nem a cipőnek kell tartania.
2010. nov. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
gyógytornász vagyok. bent a lakásban inkább mezítláb, csúszásgátlós talpú zokniban, harisnyában, kintre természetesen cipő.
2010. nov. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem is a mezítlábas verziót mondta az orvos azzal, ha észrevesszük, hogy pl. lábujjhegyezik, vagy rosszul tartja a lábát, akkor adjunk rá cipőt. szerencsére ezt nem tapasztaljuk, így itthon duplazokni és már mehet is:-)
2010. nov. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem két gyerekorvos is cipőt mondott bentre... ettől függetlenül szerintem nem fogok rá adni.
2010. nov. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mezítláb, mert akkor tudja használni a lábujjait, cipőben meg nem
2016. ápr. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!