Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet leszoktatni egy...

Hogy lehet leszoktatni egy babát egy rossz szokásáról? Másnál is előfordul/t ilyen?

Figyelt kérdés
7 hónapos kisfiam napok óta felkel hajnalban 3-4 között,és nekiáll négykézláb hintázni,gőgicsélni...Minimum fél óra mire visszaalszik.Aztán reggel fél7-7 körül kel,pedig hulla fáradt még,ásítozik meg nyűglődik,de nem alszik tovább semmi pénzért.Aztán megreggelizik,és feléled.Vigyorog,játszik stb.,majd fél 10 felé tízóraizik,és már alszik is mint a bunda,legalább 11,de inkább délig.Szóval gondolom amiatt alszik még ilyenkor,mert éjjel nem piheni ki magát,de mit tehetnék?Eddig minden olyan klassz volt.Este 8-tól reggel 7ig aludt.Most meg?????????Kész horror.Jaaaa,és hajnal 1körül is kel enni.....Tapasztaltabbak segítségét kérem,hogyan oldhatnám meg ezt a helyzetet?
2010. nov. 21. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

Szia, ilyen korban szerintem már illik leszokni az éjszakai evésről, ha elfogadsz egy tanácsot, ilyenkor adj neki langyos teát, megfogod látni, hogy elég lesz.

Ha nappal 3 óránál többet alszik egyhuzamban, akkor szinte 100%, hogy nem fogja átaludni az éjszakát. Kicsit kegyetlennek tűnhet, de amikor az én babám kezdte felcserélni az éjszakát a nappallal, akkor nappal nem hagytam őt túl sokat aludni, felkeltettem, beszéltem hozzá, énekeltem neki, ébren tartottam, aznap este nem volt vele gond. Másnap ugyanígy, és 3 nap után visszaálltunk a régi kerékvágásba.

2010. nov. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

Mióta kel enni? Eddig is így volt, vagy ez is "új" szokás nála? Én nem értek egyet azzal, hogy ilyenkor teát/vizet stb. kell adni, mert akkor meg azt szokja meg. Ha már egyszer enni sem kap, akkor inni se keljen fel szerintem, legalábbis nekem nem jutott eszembe soha evés helyett inni adni. Mit eszik? Szopik vagy tápszeres? Az én kislányom is felkelt éjszaka enni, amíg szopott. Aztán egyszercsak gondolt egyet, és egyik napról a másikra elválasztotta magát. Kb. egy hétig még felkelt éjszaka enni, aztán ezt is elhagyta szép fokozatosan. Meggyőződésem, ha akkor inni adtam volna neki, még most is felkelne inni.

Az előzővel egyetértek, én sem hagynám olyan sokáig aludni nap közben, mert tényleg emiatt nem alszik éjszaka. Egyébként írod, hogy hintázik, szerintem a mozgásfejlődés miatt ébred fel. Ha nem sír, nem kiabál, nem hiányol téged, akkor én nem mennék be hozzá a helyedben, hátha visszaaludna ilyenkor magától. Bocsi, hogy hosszúra sikeredett. Remélem, hamarosan változni fog a helyzet, természetesen pozitív irányba.:)

2010. nov. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

a kisfiam 1 éves, ő is ezt csinálta. felkelt éjjel ,és játszani akart, az a különbség, hogy volt, hogy 2 órát is fent volt. na most, szerintem nem gáz, ha délelőtt is alszik. szerintem ezt csak túl kell élni. nem kell játszani éjjel, hagyd, hogy elfáradjon, de nem kell fény, vagy ilyesmi, ne nagyon beszélj hozzá, hogy ne szokja meg, milyen király éjjel felkelni. adj neki egy valamit, amivel elvan, és akkor hátha visszaalszik.

az én fiam sajnos nme alszik vissza egyedül nem is marad meg a kiságyban, üvölt mint a sakál, hiába próbáltam a hagyd egy kicsit, abba fogja hagyni típusút....

most már nem csinálja. szépen alszik éjjel, eddig mindig felkelt éjjel többször is, mostanában meg végig alussza az egészet.szóval, ezt csak túl kell élni, lehet, hogy túl sok minden történt vele, és ezért ébred fel, vagy jön a foga és az zavarja. kitartás .

2010. nov. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

szia, ezek természetes dolgok. a hintázást azért csinálja, mert gyakorol. nemsoká vsz elkezd mászni, akkor szoktátk ezt a "kutyázást". az én kislányom is minden egyes új mozgásforma előtt megbolondult. mondjuk ő előtte is sokat kelt éjjel, de ha új mozgás jött, akkor elaltatni alig lehetett, és éjjel még pluszba is felébredt miatta. én mindig adtam neki cicit, ha kért. és sokt kért....de én nem vagyok a sírni hagyásnak a híve. hát fárasztó volt mit mondjak. magától leszokott róla szép fokozatosan. most már átalussza az éjszakát teljesen egy ideje, pedig ha valaki 1 éve ezt mondja, képébe röhögök kínomban. volt hogy 1 éjjel 10 x is kelt. sajnos ilyenek a gyerekek, nem mindig járnak rugóra. lehet trükközni, de ha csak be nem vetsz valami drasztikus sírni hagyást, akkor ezt majd idővel kinövi.

23 hónapos kislány anyukája

2010. nov. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Az én fiam is 7 hónapos és ugyan ezt csinálja csak sír is mellé. Ő alszik délelöt 1,5-2 órát meg délután is.Akkor az én fiam sokat alszik ?!
2010. nov. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi! Mostmár 2.éjszakája ő is sírt még pluszban.... Szuper!!!! :) Na nem baj,egyszer csak megtanulja amit meg kell(többek közt átaludni az éjszakákat)

Beszélgettem egy idős nénivel,aki azt mondta,egy gyerekkel addig van baj,amíg megtanul magának kenyeret vágni! Na az meg még odébb van :)))))

2010. nov. 28. 22:04
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja és ő se az a magától megnyugszik típus... Szóval muszáj ilyenkor kivennem..ettől persze totál felébredek,és ő már rég alszik,amikor én még forgolódok...
2010. nov. 28. 22:06
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Kisfiam féléves, ő fél 6 fele ébred játszani a lábával, vagy épp csapkodja a zenélő forgót. Nem reagálok rá, kb. fél óra múlva már e-e-e-e, kéri a cumit és alszik fél 9-ig. Ha ébred sose adok neki semmit, mi se eszünk éjjel, tuti nem éhes. (kb. 6 hetes korától végigalussza az éjszakát)
2010. nov. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Valószínű jön a foga, és azért nem alszik. Ne adj neki enni ha nem nagyon muszály max teát. Az én egyéves kislányom is akkor kel fel éjjel mikor a foga jön, máskor nem igazán, olyankor tea neki és alhat tovább:)
2010. nov. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A héten lesz 8 hónapos a kislányom. 3 hónapja nem kelünk éjjel enni. Kivéve a múlt éjszaka, mert hiába adtam neki inni, 20 perc múlva újra kezdte a nyekergést. Ekkor kapott enni és aludt reggelig.

Szerintem ez itatás nem megoldás. Ha éhes enni fog kérni, amíg nem kap.

Egyébként szerintem is a mozgásfejlődés miatt ébred éjjel. Nekem gyógytornász mondta, hogy ilyenkor még éjjel is gyakorolnak és ezért ébrednek. Talán az idő fogja ezt is megoldani.

Egyébként nem lehet, hogy este tartalmasabb vacsorát adjál neki (nem többre, tartalmasabbra gondolok) és talán nem éhezne meg olyan hamar?

2010. nov. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!