Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha nem szereti...

Mit csináljak, ha nem szereti a gyümölcsöt 14,5 hónapos lányom? Csak a banánt eszi, ezenkívül zöldségeket, sütőtököt. Adjak neki vitamint? Milyet? Gyerekorvos írja fel vagy mondja meg?

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Enyém sem ette ebben a korban, csak a banánt (meg néha egy kis almát, vagy üvegest, de nagyon néha). Én gyümölcslét adtam neki, napi 1-1,5 dl-nyit. Vitamint nem adtam neki soha a Cebionon kívül (C vitamin), most 2 éves, mostantól kap egy kis Multi Kid-et. (A D vitamin mellé).
2010. nov. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A lányomnak minden nap facsarok gyümölcsöt, azt szívesen megissza, és benne van minden fontos vitamin. Alma, körte, mandarin, sőt még zöldségeket is szoktam bele facsarni. Gyümölcscentrifugával. Nagyon finom. Én ezt próbálnám meg a helyedben a vitaminok helyett. Szerintem érdeklődj a gyerekorvosnál, védőnőnél, ajánl-e valamilyen készítményt. (én nem vagyok ezeknek a híve. )
2010. nov. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A fentieken kívül próbálkozhatsz "trükkökkel" is:

Pl. én almás palacsintát szoktam csinálni, reszelt almát pici fahéjjal beletekerem, és irtóra szereti, pedig az almát magában ő is csak ritkán, és akkor is csak keveset eszik belőle.

Vagy lehet sütikbe tenni.

Ha veszel vékony piskóta tortaalapot, arra teszel pl. kivit és banánt, majd valamilyen zselatint rá. Így nem kell sütni-főzni, nem megy ki a vitamintartalma...

2010. nov. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A gyümölcscentrifuga nem jutott eszembe! :S

Kipróbálom, bár a Lányom csak vizet iszik, nem tudom mit szól majd hozzá? Én sem vagyok híve a vitaminoknak, csak gondoltam hátha van olyan, ami nem olyan "mű".

Amúgy a sütikben Ő is szereti a gyümit, csak hát nem akarom azt sem, hogy csak sütivel egye. Vagy vmit vmiért??

Köszi a válaszokat! :-)

2010. nov. 23. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!