Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fagyasztott anyatej kiengedése...

Fagyasztott anyatej kiengedése. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
A fagyasztóból kivett anyatejet hogyan olvasszam ki? Azt meddig használhatom fel? Például, ha ebédre kap belőle, uzsonnára oda lehet adni a maradékot?
2010. dec. 3. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Tegyél egy lábasba ne túl forró vizet, és mártogasd bele a zacskót. Mikróba ne olvaszd. Fektetve se, úgy értem, ha zacskóban van a tej, akkor ne fektesd le a zacskót. Én javaslom, hogy 24 órán belül használd fel a tejet. Tehát ha reggel kinyitottad, uzsonnára még símán kaphat belőle. Mondjuk én ha reggel olvasztom ki, másnap reggelre ha nem fogy el, én iszom meg.
2010. dec. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Mikróba állítólag nem lehet tenni, mert elmegy a vitamin belőle. Én cumisüvegmelegítőben szoktam felmelegíteni vagy forralsz vizet edénybe és abban, attól függ miben fagyasztasz!

Fél évig szabad elfogyasztani a babának. Utána is próbáltam volna, de sajnos valóban nem kellett Neki és már nem az a friss illata volt, hiába fagyasztom le egyből.

24 órán át használhatod, ha nem olvasztod fel teljesen és hűtőben tartod!

Sok sikert és jó egészséget Nektek!!!

2010. dec. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, h csak lassan, fokozatosan szabad kiolvasztani, h ne változzon meg az ize. Este a mélyhűtőből átteszed a hűtőbe, reggelig kiolvad, aznap fel kell használni.

Nem szabad felforralni, csak melegíteni.

Én mindkét gyerekemmel igy tettem.

2010. dec. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor jól csináltam, csak a maradékot nem mertem odaadni neki, így az kárba veszett... Egyébként nagyon ette, akkor biztos jó volt még :)
2010. dec. 3. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!