Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki nálatok egy 8...

Hogy néz ki nálatok egy 8 hónapos baba napirendje? Evés, alvás napközben?

Figyelt kérdés
2009. jan. 18. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia.A kislányom holnapután lesz 8 hónapos.A mi napirendünk a következő:reggel fél 7 körül reggeli(szopizik),9 körül tízórai-gyümölcs,dél körül szopi,bár pár napja elkezdtem kiváltani zöldségpürével,ez még csak pár kanál+szopi,3 körül uzsonna-zöldségpüré,fél 7 fürdetés utána szopi,majd este 9 körül még megkínálom tejcsivel,hátha kér.(általában kér:)).Sajna az alvás iszonyatos nálunk.Éjjel elég sokszor felébred,éjfél után még egyszer megszoptatom,de nem sokat alszik utána sem.Napközben változó.Van,hogy 3*alszik fél órát,van hogy 1*1órát.Szóval ez kiszámíthatatlan.Néha csúszik félórát az etetés,nem óramű pontossággal etetem.Viszont azt én szeretném megérdeklődni,hogy a Te kisbabád mennyire nyűgös?Jelentkezett már nála a szeparációs félelem?Sajna az enyém nem enged egy lépést sem tennem,rögtön sír.Nálatok milyen egy nap?
2009. jan. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia.A ma napunk kissé más,leírom.8 hónapos fiam egy ideje fél8-fél9 között kel,már nem szopizik két hónapja,ezért tápszer a reggeli.Utána megy a járókába játszani,imádja,mindent lát onnan,kb fél óra múlva elálmosodik,néha sikerül egyedül elaludnia,néha simizem,kb fél órát alszik.Utána kb 11-ig játszik,lehetőleg egyedül.tízórai,gyümölcs.Aztán séta,hidegben csak 1 óra,játék.Ebéd kb 2 órakor van nálunk,főzelék,bébiétel,vagy én főzöm.Kicsit hintázik,együtt játszunk,alszik egy nagyobbat,1-1,5 óra.Fél 5-fél 6körül uzsizik kb féladag tejpépet,vagy gyümit.Közös játszi,de ha jó kedve van,akkor egyedül.Újból elaludna,de nem engedem,mert akkor ki alszik éjjel?7-8 között pancsi,ülve fürdik,szereti,aztán tápszer,jó esetben elalszik,de van hogy 10-ig leseget,hömbölög.Éjjel változó,elég nyugtalanul alszik,felsír,cumi kell,és sokszor 5-6 körül kikéreszkedik hozzánk,de alszik tovább utána.Amúgy ha kimegyek a szobából,sokszor sír,de adok neki vmi érdekeset,vagy visszaszólok.Vannak ragaszkodóbb napjai,de van,hogy bárkivel elvan.Remélem tudtam segíteni.
2009. jan. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Előző vok.Mi napunk.
2009. jan. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia4


A kislányom 8,5 hónapos. Reggel 8-9 körül ébred akkor tápit kap. Utána játék, vagy lemegyünk ha olyan az idő. 11-kor kap gyümölcsöt, 13-kor főzelék és ha még elfogadja akkor babajoghurt. Majd alvás. 17-kor tejpép majd játék szépen elvan egyedül is de én igyekszem sokat játszani vele. 1/2 8-kor fürcsi utána Sinlac pépesre készítve mert sem pohárból, sem csőrős itatóból sem cumiból nem fogadja el. Utána reggel 8-9-ig alszik. Éjszaka ő soha sem kel fel. Persze van olyan nap, hogy jobb az étvágya és van hogy rosszabb. Amúgy is rossz étkű gyerek és eddig 5x evett, de kb. két hete átállt a napi 4x kajára és egy hétig nem fogadta el a tápit sem. Ezért szoktam két etetés között megkínálni egy kis gyümölcsel vagy kölesgolyóval.

2009. jan. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

Az én kislányom is holnapután lesz 8 hónapos.

Nálunk (remélem, nem kiabálom el, de kb 1 hete) este 8-tól alszik reggel 6-ig a babó. Akkor szopi egyik ciciből, ebbe belealszik és 8 körül kel fel, amikor kéri a reggeli másik felét a másik ciciből. Játék.

Fél 10-10 körül tízórai, ami mindig gyümölcs.

11 körül alvás, kb. 1 óra.

Délben ébredés, játék a fél 1-1 órás ebédig, utána szintén egy kis játék.

2-fél 3 körül séta. Néha közben elalszik és ha hamar hazaérünk, akkor hagyom még az udvaron aludni. Ha nem aludt el, akkor felhozom és itt fektetem le 3-fél 4 körül. Ez a második alvás szintén kb. egy óra (pontosabban 45 perc és másfél óra között ingadozik).

4 körül ébredés és uzsonnára szopi. Játék.

6 körül vacsira tejpép. Ekkor ér haza apa, úgyhogy játék vele vagy hármasban.

Fél 8-kor fürdés, 8 órakor alvás.


A játék néha együtt, néha külön történik. Nálunk nincs járóka, hanem mászkál a gyerkőc mindenhova a lakásban. Jön utánam, de most már néha csak úgy fogja magát és tőlem függetlenül elindul a szobájába vagy a fürdőszobába és ott nézelődik, pakol. Máskor jön hozzám és szinte leszedi rólam a nadrágot, annyira velem akar lenni. Ilyenkor vagy felveszem, vagy leülök mellé a földre és játszunk. Ha megunta megy tovább a maga útján. Így szoktuk közösen szinte az összes házimunkát is elvégezni.

2009. jan. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Most, hogy így újraolvastam a saját napunkat, elég idealisztikusnak tűnik. Ehhez azért tudni kell, hogy az éjszakai "össze-vissza" szopikról való leszoktatás az elmúlt hetek eredménye. Ezzel párhuzamosan a nappali alvások is rendeződni látszanak. Azért így sokkal könnyebb az élet. :)

Ja és azt nem írtam, hogy az ebéd saját készítésű főzelék szokott lenni.

2009. jan. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítségeket!


Az utolsó hozzászólótól kérdezném, hogy hogyan tudta leszoktatni az éjjeli szopizásról a picit?

Az első hozzászólónak pedig üzenném, hogy nálunk még nem jelentkezett ez a félelem. Általában nem fél senkitől sem a babusom ( egyenlőre ).

2009. jan. 18. 16:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát, először is kipróbáltuk, hogy csak ringatjuk éjjel mikor felébred. Persze volt nagy sírás. Aztán rájöttünk, hogy sokkal nyugisabb, ha ki sem veszzük az ágyból, csak a hátát simizzük. Ez úgy-ahogy be is jött, mert kb. ugyanannyi idő alatt (5-10 perc) visszaaludt (kis sírás majd nyöszörgés után) mint a szopik alkalmával. Viszont ugyanúgy felébredt éjjel, tehát ugyanúgy fel kellett hozzá kelni.

Ekkor már olyan kimerült voltam, és nappal sem volt hajlandó sehogy sem elaludni a gyerkőc, hogy úgy döntöttem, jöjjön az Aludj jól, gyermekem módszer. Volt 1 borzalmas napom és éjszakánk. De másnap éjjel már 8-tól fél 6-ig aludt a babó és nappali elavás is sokkal hamarabb sikerült. Tegnap este és ma délelőtt már úgy aludt el, hogy mikor letettem a kiságyba még megnézte, ahogy kimegyek a szobából és utána hallottam, ahogy játszik a plüssbocijával a kiságyban, aztán pár perc múlva jött az önmagát altató nyöszörgés és pár perc múlva csend és alvás.

2009. jan. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ismét az utolsó hozzászólónak! Mit jelent, hogy Aludj jól módszert használtad?
2009. jan. 18. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!