Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-2 éves babával mi lesz a...

1-2 éves babával mi lesz a karácsonyi menetrend, ill. ha már nagyobb a gyerkőcöd, hogy telt a karácsony mikor ilyen kicsi volt?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 11:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

24-én anyukám jött. akkor még külföldön éltünk. 25-én anyósomékhoz mentünk, aztán irány haza pár napra. akkor dédiéket látogattuk meg és pihentünk.

idén már itthon leszünk, 24-én de. dédizünk, anyukám valszín itt lesz velünk megint este, aztán 25-én megyünk ki a másik nagyiékhoz. ott leszünk kb 1 hetet.

2010. dec. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a "nagy" 2,5 éves lesz januárban, a kicsi most volt 1 éves. Mióta megvan az első gyermek, anyósom jön át segíteni vagy babázni a főzés idejére 24-én, marad is, mert különben egyedül lenne otthon. Szerencsére szuper anyós. 25-én pedig elindulunk a rokonokhoz.
2010. dec. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Majdnem 14 hós lesz a lányom Karácsonykor. 23-án este tazunk vidékre a nagyszülőkhöz(mindkét nagyi ott lakik), végig ott leszünk. 27-én pedig újra minden a régi lesz itthon.
2010. dec. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A szentestét is leírnátok, hogy nálatok hogy zajlik? A fát a gyerkőc előtt díszítitek v. ő már készen látja?

A Jézuska hozza v. az Angyalok az ajándékot, stb........

:))

2010. dec. 7. 12:16
 5/15 anonim ***** válasza:
tavaly 1 éves volt és még 2 szer aludt,igy a délutáni alvásakor feldíszítettük a karácsony fát,jött anyós,hozzánk szenteste,majd mikor felébredt ott állt a kivilágított fa és alatta a sok ajándék.jól kicsodálkoztuk magunkat,megtanultunk játékot csomagolni,kicsit játszottunk énekeltünk és vacsiztunk utána.idén 2 éves lesz,már csak egyszer alszik igy a déli alvásakor,feldíszítjük a fát,amit neki ébredéskor a Jézuska hozott.jö anyósom szentestére,vacsizunk,majd vacsi után,csengőre jön a Jézuska és hozza az ajándékot,már nem kell tanulni a kibontást,és énekeket is tudunk már,gyújtunk csillagszórót,játszunk,majd együtt lesétálunk anyuékhoz.utána a pár nap a vendégségbe menés,anyuékhoz,tesókhoz.anyuéknál is jön a fa alá a Jézuska.nagyjából ennyi,a többi majd kiforrja magát.Énekeket már most tanulgatunk.És a Jézuskáról is beszélgetünk,de nem vagyunk vallásosak,csak nem akarom,hogy uj legyen neki a szó.
2010. dec. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
1.5 a lányom. Szerintem tökmindegy még neki, hogy ki díszíti, angyalka, vagy jézuska... hogy is érthetné? Az számít, ami az összes többi napon: VELE foglalkozzatok sokat, legyen együtt az egész család. Sok türelem és mosolygás vegye körül. A körítés nem lényeg. Nálunk szerintem akkor díszítjük a fát, mikor alszik, de ha úgy jön ki, akkor együtt. Az ajándékot tőlünk kapja, mert imádjuk őt. De lesz csilingelés, csillogás, éneklés, finom kaják, nem vagyunk azért sivárak, csak én annyira nem bírom ezt a túlzott jézuskázást.
2010. dec. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
de. főzök, este 6kor van vacsi. előtte, míg alszik du díszítjük a fát, alatta vannak az ajándékok. mire felkel a Jézuska hozta az ajándékokat és feldíszítette a fát:) ajándékbontás, kaja, játék. kb, ez a sorrand.
2010. dec. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mi is akkor díszítünk, maikor alszanak vagy valaki bemegy a gyerekszobába játszani velük és addig "feldíszítődik " a fa. Nálunk is Jézuska díszíti a fát és hozza az ajándékot is még sokáig szerintem, mert kell még a kicsiknek a varázslat. A másik lehetőség (lehet, hogy ez két gyerekkel egyszerűbb lesz már), hogy 23-án este, éjjel, miután leraktuk őket, akkor díszítünk fát és csomagolunk ajándékot.
2010. dec. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

14 hónapos a lányom. 1 éve még nagyon pici volt, de akkor is és most is úgy lesz:

24-én délelőtt játszunk, főzök, majd ebédelünk, letessszük aludni. Míg alszik, feldíszítjük a fát. 2 felé átugrunk anyósékhoz egy kicsit, aztán anyumékhoz, ott vacsizunk és jön a Jézuska, majd este haza, itthon még karácsonyozunk, itt is lesz a fa alatt ajándéka, így itt is jön a Jézuska.

25-én anyukámékhoz megyünk délután, ott lesznek unokatesómék is mint minden évben.

26-án anyósékhoz délután családi rutyutyura.

(csak annyi változik évente hogy a 25-26-a felcserélődik)

Jövőre már 24-én jönnek hozzánk, mert elköltözünk és akkor már elférünk nálunk is, 25-26-án meg mi megyünk. (akkorra már 2 gyerkőc lesz)

Üdv. 14 hónapos kislány és 29 hetes pocaklakó anyukája

2010. dec. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia


Nálunk 27 hós a nagyobb és 10 hós a kicsi.

24.-én reggel a gyerekeket leadom a nagyikhoz (anyós+após és anyukám is ebben a városban lakik), vagy mindkettőt apósékhoz vagy egyiket ide másikat oda, majd még kiderül.

Délelőtt a férjem feldíszíti a fát, én befejezem a konyházást ( a javával előre elkészülök hogy ne kelljen egész nap a konyhában állnom).

Ebédre hazajövünk, örülünk a fának amit az angyalkák feldíszítettek míg nem voltunk itthon. Anyukám velünk ebédel minden évben mert amúgy egyedül lenne. A délután folyamán mami elmegy (mindig kimegy a temetőbe meg templomba is), a szenteste csak a miénk.

25-26-27-én változó sorrend szerint meglátogatjuk a férjem szüleit(ott töltjük az egyik napot) és a nagypapáját meg a tesójáékat, apukámékat, és 1 napot eltöltünk anyukám nővérééknél akik néhány órás autóútra laknak.


Nálunk az angyalkák díszítik a fát és ők hozzák az ajándékot is. de mi is megajándékozhatjuk azokat akiket szeretünk és akiknek örömet akarunk szerezni. Ennek jegyében már most készítjük a nagyobbal az apró kis ajándékokat.

Pár év múlva már be fogjuk vonni őket a fa díszítésébe is de most még a meglepetés nagyobb öröm lesz nekik.

2010. dec. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!