Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen trükkel adjátok be...

Milyen trükkel adjátok be kisbabátoknak a számára nem ízletes gyógyszert?

Figyelt kérdés
Már mindent megpróbáltam, de eddig nem jártam sikerrel, félek kórház lesz a vége, ha továbbra sem sikerül beadni neki a gyógyszerből az előírt mennyiséget.
2010. dec. 9. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én babámnak születése óta folsavat kellett szednie, ami por állagú, nem oldódik semmiben, a cumisüvegbe nem rakhattam bele, mert eldugult. Kénytelen voltam kiskanállal adni úgy hogy anyatejet csepegtettünk rá. 3 hónapos korában, pici almapürében elkeverte, így észre sem vette. Előtte mindig kijött a fele, én is féltem, hogy nem hat.
2010. dec. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már azt is próbáltam, hogy kevertem gyümilével, ahogy a leírás tanácsolja. Ezzel azt értem el, hogy a gyümölcslé sem kell már neki.
2010. dec. 9. 11:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 11 hónapos,most beteg augmentin szirupot kap.Persze bevenni nem nagyon akarja,én úgy csinálom,hogy kimérem az adagját és felszivom nurofenes adagolóval,és evvel nyomom bele a szájába.

Igy azért több megy belé,mint a nyakába,a kis pohárkából.

2010. dec. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én az ilyen gyógyszert fecskendőbe szívtam,és apródonként(hogy ne fulladjanak meg)a szájukba nyomtam.

Így nem ment kárba a fele,nem aprózódott el a hatása,és gyorsan túlesett a kellemetlen dolgon ő is és én is...

Az orrszívást is utálták,az sem humánusabb semmivel mint az ilyen kényszerű gyógyszerbevétel,viszont mindkettő fontos a gyógyuláshoz....

2010. dec. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szirup vagy por?
2010. dec. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, és mennyi idős a baba? Ez lemaradt...
2010. dec. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is felszívom a panadolos adagolóba és úgy nyomom a szájába. Persze így is fennáll a veszély, hogy kiköpi, de én mindig mondogatom neki, hogy nagyon finom ez a babának, meg hogy apa és XY mesehős is ezt eszi.. persze ő már 1 éves múlt, lehet kicsit befolyásolni. :)
2010. dec. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Így van: fecskendő vagy Nurofenes adagoló. Felszívod, és a szájába nyomod. Az én kisfiamnak tüdőgyulladása volt 8 hónaposan, nem volt mese. A doktornéni mondta, hogy bármilyen kegyetlenül hangzik, ha még így is ki akarná köpni, akkor be kell fogni a száját, hogy kénytelen legyen lenyelni. Sikerült, azóta is így csinálom, ha rossz ízű a gyógyszer.
2010. dec. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Már nem olyan kicsi baba 15 hós lesz, a nurofenes adagolónál is le kell fogni szegénykét. Amúgy szirupot kell neki beadni és tüdőgyulladása van, tehát nem lehet, hogy ne kapja meg, mert nem ízlik.

Csak megszakad a szívem, hogy ilyen lelki traumát okoz neki a gyógyszerbevétel.

2010. dec. 9. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!