Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Hányás-hasmenésre kinek mit javasoltak?

2.5 éves kisfiunk hány. reggel óta hányt kb.5x, de inkább folyadékot, most nemrég meg valami zöld habos trutyit. azt mondta a doki telefonon, hogy az olyan mint a felnőtteknél, mikor nincs semmi a gyomrukban és epét hánynak. Már most eszegetett, meg ivott is, kapott Dédalon kúpot. most várunk....

Ez nálunk vírus, mert nekem is megy a hasam, a férjem hány, a kicsi 13 hónaposunknak is 2 napig ment a hasa de ő már jól van.

írjatok tanácsot, mit csináljak a nagyobbikkal, hogy neki jobb legyen. köszi.

2010. dec. 12. 12:44  Privát üzenet  

A válaszok
Sok folyadékot neki, nem baj, ha nem eszik, csak igyon.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2010. dec. 12. 12:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

azt mondták, hogy egyszerre csak pár kortyot kell neki adni.... Kortyonként kell pótolni a folyadékot. Én meg most hagytam inni, jól meghúzta az itatópoharát és nesze....kihányta mindet.... Fáj a hasa is...ez aggaszt, meg aluszékony....

# 2/5Időpont 2010. dec. 12. 13:05 Privát üzenet
Nekem pont azt mondta a gyerekorvos hogy ilyenkor semmit nem kell adni 6 órán keresztül mert egy korty víz is ingerli a gyomrot ,hagyni kell megnyugodni aztán jöhet a pótlás. Ennyi idő alatt pedig nem fog kiszáradni. Én így csinálom mindig még nem volt baj. Hasmenésre smecta port adjál.

A válasz 31%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 92%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2010. dec. 12. 13:24 Privát üzenet
Jaj, igaz, csak lasssan, azt elfelejtettem. Keveset tegyél a pohárba.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2010. dec. 12. 13:32 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

köszi. a smectát nem issza meg...

# 5/5Időpont 2010. dec. 12. 13:44 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hasmenésre (és ebből adódó hasfájásra) mit adjak 8 hós fiamnak?
Hogyan lehet diétáztatni egy másfél éves gyereket? Nektek használt a Smecto por hasmenésre?
11hós kislányom hajnalban többször hányt. Láza nem volt, nem nyűgös, teljesen jó kedélyű. Orvossal konzultáltunk. Diétát javasoltak. Mit adjak vacsorára?
14 hónaposnak hasmenésre van valami ötletetek? Antibiotikumot szed, valószínűleg attól van.
Hasmenésre van tápszer?
Hasmenésre mit lehet adni 20 hónapos babának?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!