Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha tulhordtam a babamat 2...

Ha tulhordtam a babamat 2 hettel akkor azt jelenti hogy 2 hettel idosebb mint a kortarsai, vagy erettebb?

Figyelt kérdés
2009. jan. 25. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A baba fejlődésének egy része a külvilág ingereinek hatására zajlik le, sarkított példa: a pocakodban nem tanulna meg járni. Szóval szerintem lehet, hogy nagyobb, vagy több a zsírpárnája stb, de nem hiszem, hogy előbb tudna bármit mint a kortársai. Pontosabban lehetnek (sőt vannak is)különbségek, de nem a túlhordás miatt. Az én babám három héttel született előbb, de az első mosolyát négy hetesen láttuk. Ha a korát a számított születési időpont szerint mérjük, akkor egy hetesem volt szociális mosoly-ááá, ezt nem lehet így számolni.
2009. jan. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs különbség, de ha mégis, akkor pont hogy éretlenebb. Tehát ha van egy másik baba, aki ugyanakkor fogant mint a tiéd, de 40. hétre született, akkor ő két héttel többet tapasztalt már a világból.
2009. jan. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, az is igaz amit a második válaszoló írt. Persze akkor nem egy idősek születés szerint, csak fogantatás szerint.
2009. jan. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem is idosebb es nem is eretebb mind a kortarsai.Az en babam is tulhordtam 10nappal es semmivel sem tud tobbet mind az ugyan ilyen koru babak.
2009. jan. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én babám nagyobb és erősebb, mint a kortársai, már egy naposan tartotta a fejét, két hetesen követte a mozgást, hangokat... Én túlhordtam két héttel, de nem tudom, hogy van e összefüggés.
2009. jan. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs összefüggés!

(egy naposan szinte az összes baba tartja a fejét a fokozott izomtónus miatt, sokan meg is tudnak fordulni)

2009. jan. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És úgy is maradnak? Szerintem annyiban azért van összefüggés, még ha nagyon ágálnak is ellene, hogy két héttel több ideje van nőni és fejlődni, így nagyobb súlyú és erősebb baba születik. Persze csak akkor ha valódi túlhordásról van szó, nem pedig elszámolásról.
2009. jan. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem igazán. Azért is hívjál túlhordásnak. A babának ilyenkor már nem optimálisak a körülmények az anyaméhben, nem fejlettebbek, mint a 40. hétre születettek, pont nem.
2009. jan. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"...magasabb gesztációs kor; a magzati tüdő funkcionális érettsége fokozódik ..."(Dr Bódis József Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika Pécs)

Amúgy nálunk legtöbbször csak terminus túllépésről van szó, túlhordásnak csak a 42. hét után való szülést nevezik. Nálunk hamarabb megindítják a szülést. Ha a méhlepény funkcionalitása jó, akkor a baba tökéletesen fejlődik amíg az anyaméhben van. Amúgy a túlhordott újszülött jellemzoi a méhlepény elégtelen mŰködése miatt alakulnak ki. Pl.: száraz, repedezo bor, magzatmáz hiányzik, kéz felázott (mosóno-kéz), ujjakon a körmök hosszúak az újszülött sovány, öreges arckifejezésu a boralatti zsírszövet fokozott felhasználódása miatt.

2009. jan. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy a tüdeje fejlettebb-e vagy sem, ezt rábízom az orvosokra :)

Az én tapasztalatom csak a mozgásra terjed ki és hogy abban nem fejlettebb abban biztos vagyok.

2009. jan. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!