Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csak két naponta fürdeti...

Miért csak két naponta fürdetik sokan a babáikat?

Figyelt kérdés
Le vagyok döbbenve, többeknél olvastam, hogy két naponta fürdetik a babókat. Ilyet még nem hallottam.
2009. jan. 25. 20:33
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
77%
Ezt egy kismamak tudnivaloi-nevu konyvbol masolom ki: Gyakorlatilag a furosztes tortenhet barmikor,de eleg a ketnaponkenti furosztes is, a napi furosztes felesleges. En is ketnaponta furdetem es ez pont eleg is neki mert nem piszkos,nem izzad,mivel nincs hoseg.Meg szakember is elismeri a ketnaponta furdetest mivel a gyerek bore erzekeny,konnyen kiszarad..Nem ertem miert kell igy felhaborodni ezert..Ha neked ugy esik jol furdesd naponta.Minden csalad mas es mas ,aval hogy mi masnaponta furdetunk,ugyanugy apoljuk,szeretjuk,felneveljuk gyerekunket. Egy 2 honapos kislany anyukaja.
2009. jan. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Aki ritkán fürdeti az vagy azért teszi: 1. mert nem érzi szükségét Pl.: fent említettek

2. nem bírja a gyerek bőre- és mielőtt hurrognátok-van ilyen, mi minden nap fürdetünk, de az itteni víz az egész család bőrét megviseli, a felnőttek bőrén, és a babán is vannak száraz foltok a klór miatt.

2009. jan. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Mi minden nap fürdünk, de mikor később érünk haza vagy emiatt még hideg a lakás (mert mikor elmegyünk 1 egész napra, levesszük a fűtést), akkor nem fürdünk. Volt, hogy 2 napig nem fürödtünk, semmi baja sem lett. Sőt nyugaton egyáltalán nem divat minden nap fürdetni a babát, sőt a felnőttek is csak cicamosdást csinálnak gyakran. Szóval szerintem kulturális szokás is van benne. Mint az, hogy se nyugaton se délen nem fűtenek 20-22 fonál melegebbre.(Én éltem Észak-Olaszországban, ugyanolyan hideg volt télen mint nálunk, 20 foknál több semmilyen épületben sem volt,ja és az olasz lakótársaim megkérdezték, hogy én minden nap akarok-e fürdeni :-))) Csak a volt szoci országokban divat ez.

Szóval nem kell annyira kiakadni ezen szerintem.Persze mindenki úgy csinálja, ahogy neki tetszik.

2009. jan. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Németországban pl. szinte minden babát két naponta fürdetnek. Vannak érvek és ellenérvek, de az orvosilag bizonyított, hogy jobban ki van téve a bőre a kiszáradásnak, ha naponta fürdik. Az én fiam amíg nem tudott mászni meg ilyenek, addig két naponta fürdött, és semmi baja nem lett tőle. 15 hónapos most, persze már naponta fürdik, és szereti is nagyon, de soha semmi hátránya nem volt annak, hogy pici korában 2 naponta fürdettem. Nem kell rögtön negatív vélemény formáli arról, aki valamit másképp csinál szerintem.
2009. jan. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
34%

Én sem értem mért csak két naponta fürdeti némelyik szülő a gyermekét.Ő is két naponta fürdik talán?

Hát nem vagyunk egyformák,az biztos.

Nálunk marad a napi pancsi,még ha nem is vagyunk megizzadva,és nem saraltunk egész nap.Biztos nem tudnék elaludni zuhanyzás nélkül!

7 hónapos picuri mamija

2009. jan. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
35%

Na akkor tovább rontom a pontjaimat :o) Úgysem ez számít....

Én sem tudnék lefeküdni fürdés, vagy csak egy gyors zuhanyozás nélkül. És úgy érzem, a gyerekeimet is megilleti az, ami engem.

De úgy látom, Te nem így gondolod.

"Tévedés!Minden nap fürdök,rendszeresen szőrtelenítem magam...."

Tehát téged megillet a mindennapi fürdés, őt nem....

A gyógyszertári fürdetővel az ég világon semmi baj nincs, én is azt használtam a gyerekeknek igen sokáig.

2009. jan. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
31%
Ez nem kultúrális szokás kérdése, hanem a személyi higiéné-é
2009. jan. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
85%
Ha elolvastad volna a többi válaszoM is(az egyikben összeírtam őket) láthatnád,hogy ha nem fürdik kádban meg van mosdatva(ami azt jelenti nálam,hogy melegvizes ruhával átmosogatom)NEM TESZEM LE (az egyébkénnt nem disznó gyerekemet) KOSZOSAN.De ennyi,többször nem írom le ugyan ezt.Előrébb is olvashatnátok.Én így csinálom és kész.Amúgy jó,hogy minden nap van 1 téma amiben a JÓ ANYÁK leszólhatják a hozzám hasonló vmit másképp csinálókat:)))))
2009. jan. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
33%

Nemértem, miért kell kiakadni egymás válaszán. Én is csak a véleményemet irtam le ugy ahogy sokan mások. Mindenki ugy csinálja ahogy akarja. De szerintem a kicsibabát is ugyanúgy megilleti a mindennapi higiénia mint a felnőtteket. Ha én minden este igényt tartok a fürdésre akkor ő is. Ő is ugyanolyan ember mint mi felnőttek csak kicsit kissebb még.

egyébként én voltam a 20:53as válaszoló is. Csak egy vélemény volt. És sajnos láttam már olyat hogy anyuka napokig nem fürdött és a kicsi is hasonlóan volt kezelve.

És nem feltétlen rólad feltételeztem hogy nem fürdessz, csak álltalánosságban irtam - az előző mondatbeli eset miatt is. És tudod - akinek nem inge...

2009. jan. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
35%

Olvastam a melegvizes törölgetést. Próbáld ki egyszer Te is.

Részemről befejeztem. Megyek fürdeni....

:o))))))

2009. jan. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!