Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha Németországban szülök...

Ha Németországban szülök akkor a magyarországi juttatások járnak? Ingázok a 2 ország között de kint szeretnék szülni. Másik kérdés hogy az állampolgársága mi lesz?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a Tgys, Gyed, Gyes, Csp stb?
2011. jan. 2. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindkét szülő magyar állampolgár, akkor magyar állampolgár lesz. Ha az egyik szülő német (és össze vagytok házasodva), akkor a baba lehet magyar, német vagy magyar-német kettős állampolgár. Ha minden igaz, akkor te is felveheted a német állampolgárságot. De ez csak akkor igaz, ha házasok vagytok. Ha nem vagytok házasok, akkor a gyerek magyar állampolgár lesz, ha az anya magyar állampolgár. Remélem, érthetően írtam.
2011. jan. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az Unión belül csak egy országban igényelhetsz ellátást. Onnan ahol be vagy jelentve, és fizeted az adót és illetékeket. Ha semmi ilyen nincs, itthon kaphatsz Gyest és CSp, mert az alanyi jogon jár.
2011. jan. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A németeknél nincs kettős állampolgárság, vagy német, vagy magyar. HA a szülők magyarok, a gyerek is az lesz, függetlenül a születés helyétől (kivétel, ha repülőn születik, akkor azt az állampolgárságot is megkapja, amelyik légtérben tartózkodik - állítólag). Ellátásra csak egy államban vagy jogosult, abban, ahol a munkahelyed van ( fizetéssel összefüggő ellátások - pl tgyás, gyed) vagy a bejelentett tartózkodási helyed, lakcímed (alanyi jogúak - pl gyes, csp).
2011. jan. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én Németo.-ban dolgoztam, terhes lettem, hazajöttem, mert azt a munkát nem tudtam volna tovább folytatni (emelgetés stb.)

itthon hipermagas thgys-t kaptam és a gyedem is maximális lett, mert beszámították a kint szerzett bejelentett munkaviszonyomat.

Te dolgoztál kint?

2011. jan. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én egy éve szültem német.o-ban.

gyerek az magyar állampolgár, mert mind a ketten magyarok vagyunk a férjemmel. azért lesz egy pár papirmunkátok.., :)

én itthon kapom a gyest és a családi potlékot.

azt tudod, hogy az eu-kártyádal szülhetsz kint? én vittem a biztonság kedvéért egy pecsétes igazolást az oep-töl, amiben le van irva, hogy kötelesek ellátni. én semmit sem fizettem. kint meguszod még a hálapénz is.

figyelj hogy 6 honapon belül igényeld meg az egyszeri anyaságit. én arrol lemaradtam sajnos.

amugy az ellátás jo kint németben.

ha még kérdésed lenne, szivesen segitek.

2011. jan. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szia

németben élek,itt szültem és mindketten magyar állampolgárok vagyunk a férjemmel.itt kapunk családipótlékot,otthon semmire sem vagyunk jogosultak,mert ugyebár itt élünk és itt van munkahelyünk.Viszont a babának alanyi jogon jár majd a TB ellátás otthon is,amint otthon bejelented,kiküldik majd postán.Amint megszületik,érdemes egyből útlevelet rendezni a picinek,mert anélkül nem viheted haza.mi a konzulnál rendeztük,mert ha otthon akarod,akkor ott kell lennie az apának és az anyának személyesen,de ugyebár a picit nem viheted ki az országból... (értelmes megoldás)

a konzulnál minden postai úton ment,be sem kellett menni,ők elrendezték onnantól kezdve a honosítást,és mindent amit a magyar állam kér.Ha bármiben tudok segítek szívesen és bocs h nem csak a kérdésre válaszoltam

2011. jan. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én ugy hallottam, késöbb kicsit bántam, hogy a baba német állampolgár lesz, ha egy évig nem igényled meg a magyar anyakönyvezést, kinti szülés után. A német államnak kötelessége ideiglenes személyit adni a baba reszére,(ha kinn élsz és keresed a pénzt)csak nálunk nem csinálta meg senki, mert nem is tudtak rola, hogy ilyen van... :(

Szoval egy év eltelte után ugy tudom a magyar megtagadja az anyakönyvezést, és igy a német államnak be kell fogadnia a gyereket, de eltudom képzelni, hogy irto nagy intézkedésekkel járhat. Egyébként németben az állampolgárság az apa allampolgárságátol függ. A gyeshez ami egy évig jár, egy éves munkaviszonynak kell lenni, aminek a 67%-át kapja az ember. Egyébként nem tudom.

2011. jan. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja németben a baba papirjaihoz, egy napot kell igénybe venni ahol elmegy az ember a müncheni konzulra a születési anya.kiv.-al, meg házzassági kiv-al, meg a szülök kivonataival, 2-3 ora hossza, és megvan minden. A születési anyakönyvi kivonatot, nálunk meg még a korházban kinyomták.
2011. jan. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Csak a férjem dolgozik kint mi néha kiugrunk hosszabb rövidebb időre de egyedül nem akarok szülni ezért vagyok kénytelen ott szülni ahol a férjem éppen van. Van NO-i biztositásunk ottani lakcimünk de itthon több pénzt adnak.

Ezért gondolkodom igy.

2011. jan. 5. 14:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Kicsit késve válaszolok még:

németországban az apa is megigényelhetné a gyest, de azt nem tudom, hogy müködik, ha tudtok németül kérdezzétek meg a gyámhatoságnál, hogy milyen lehetöségeitek vannak. Még az is lehet, hogy sikerrel járnátok, és esetleg valami tamogatást is kaphatnátok. Egyébként érdemesebb itt szülni mint otthon!!! Ezt csak egy pozitivumnak irom. Sok sikert!

2011. jan. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!