Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Bevigyem az ügyeletre? 1...

SOS! Bevigyem az ügyeletre? 1 éves múlt a fiam, és pár napja alig fogad el valamit enni.3-as tápszert kap reggel este, abból eszik, de kevesebbet a megszokottnál, gyümölcs, főzelék egyáltalán nem kell neki napközben.

Figyelt kérdés

Így inkább kap napközben is kevés tápszert, amennyit megeszik. Minden mástól öklendezik. Láza nincs, viszont tegnap 3 hasmenéses pelusa volt, adtam neki Normaflore-t, inni iszik rendesen szerencsére.

Mára viszont sokkal bágyadtabb lett, felkelt 8-kor, ivott 210 ml tápszert + másfél deci vizet, fél óra múlva elaludt. Mikor felkelt 30gramm gyümölcsöt hajlandó volt megenni, és szintén sokat ivott. Már nem volt hasmenés szserű a széklete, de másfél óra fentlét után megint elaludt.

Aggódom és az itteni ügyeletet nem érem el telefonon, se a gyerekorvosunkat. Bevigyem szerintetek??


2011. jan. 2. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha aggódsz, szerintem mindenképp vidd be. Megnézik, megmondják van-e baja. Nehogy ezen múljék bármi is.
2011. jan. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vidd be, hacsak nem akarsz órákat ülni szerencsétlen gyerekkel a hideg folyóson.

Már ott, hogy több napja tart a dolog és még nem voltál vele orvosnál elbukik a dolog azon az elven, hogyha ennyit tudtatok vele várni, akkor ráér még holnapig, míg rendel a gyerekorvos.

Tényleg csak ártanál vele. Várjátok meg a holnapot és addig otthon próbáld kezelgetni.

2011. jan. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mivel fogzik is éppen, így az étel elutasítás és a hasmenés sem volt ismeretlen számomra, ezért nem is aggódtam ma reggelig. Ez a bágyadtság, aluszékonyság rémisztett meg:(
2011. jan. 2. 12:32
 4/9 anonim ***** válasza:
Én bevinném. Nem normális hogy ennyit alszik, ha egyébként nem szokott.
2011. jan. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is bevinném.
2011. jan. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is bevinném azonnal, nem biztos, hogy órákat kell ücsörögni.

Nálunk egyszer volt ez, hasmenés, hányás. Enni nem evett, mert diétáztattam és ivott is szerintem eleget. Csak ő is aludt, felhívtam az orvost, azt mondta azonnal vigyem, mert lehet kiszáradt, és igaza lett, teljesen ki volt száradva.

2011. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Bevittük, tovább is küldtek minket a László Kórházba kiszáradás gyanuval, de az ottani vizsgálatok és vérvétel eredménye azt mutatta, hogy nem áll fenn a kiszáradás veszélye.

Tápszert és folyadékot iszik, napi 1 litert kell megitatnom vele, de hogy mi okozhatja ezt, hát passz. Holnap lemegyünk a háziorvoshoz, úgyis oda kell neki adni a mai papírokat.

2011. jan. 2. 17:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Reméljük nem lesz gond. Inkább 100x feleslegesen orvoshoz, mint egyszer ne menjünk és gond legyen. Én így gondolom. Jobbulást a picúrnak!
2011. jan. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Látod, de még az orvos sem tudta megmondani a biztonság kedvéért ő is tovább küldött. Nagyon jól döntöttél. Honnan tudná egy laikus.
2011. jan. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!