Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik varázsitató, csőrös...

Melyik varázsitató, csőrös pohár a legjobb egy 7hónapos eddig cumisüveget nem ismerő babának, aki lassan szokik le a ciciről?

Figyelt kérdés

kb 2-3 hete kap plusz folyadékot,de eddig nem nagy sikerrel használta az itatópoharát(tuppenware,szilikonos).próbáltam nála a mam 6hónapos kortól-it is de az sem az igazi.

nem nagyon szeretném márt cumisüvegre szoktatni,de pár napja egyre több cicit hagy el.pl a tízórai után se mindig kér,az ebéd utáni is el el marad...

a szakirodalom szerint ebben a korban 4 szopinak vagy tápszernek kell megmaradnia.de melyik 4nek?

tapasztalatokat várnék


2011. jan. 3. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:

itató: én arra szavazok hogy otthon müanyag pohár és ha úton vagytok itató pl. nuk csörös.


szopi/tápszer: a szakirodalom.... reggeli ebéd délutáni és esti szopi kb. az a négy. étkezések után ez csökkenthető le kettőre és váltható át tejitalra egy éves kor után.

2011. jan. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk sem volt ismert a cumisüveg!És a csőrösökből soha nem fogyott!Pedig tudta hogy kell használni!

Így mi kipróbáltuk A szívószálat, és működött!Azóta vettem neki kulacsot ami ugyanúgy csöpögésmentes!Nekünk ez vált be!

Szerintem kaja után már ne kínáld cicivel!Ha mennyiséget eszik (babához képest) akkor szerintem ortt már ne adj neki cicit!Majd a köv kajánál!Nálunk pl 8 hós korától csak reggel este volt cici!Meg elelváshoz délben!Még akkoriban néha 6 óra körül is kérte!meghgát az éjszakai (mert nagyon fogzik, és csak cicin nyugszik meg)

Holnap lesz 13 hós, és még mindig reggel este cici, és a déli alvás!Meg éjjel ha kel!De délben szerintem csak bekapja, és csak nyammos rajta!Szóval ha megnézed mi majdnem ott tartunk ahol 8 hósan!De én mindig a lányomra hallgattam, hogy mennyit hányszor kér!Szerintem ha eddig igény szerint szoptattál, akkor most is fogyeld az igényeit és akkor minden rendben lesz!pontosan tudják mennyi cicre van szükségük!

2011. jan. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám is nehezen tanult meg inni, de végül nagyon jól bevált az Avent csöpögésmentes varázsitatója. Még a nagy tesótól maradt meg, tehát ez a régebbi, egyszínű, de gondolom ugyanaz lehet.

Pohárból is próbálom itatni, de egyszerűen hagyja kifolyni a szájából, így azt hanyagoljuk :)

A nagy is majdnem 2 volt már, amikor elkezdett poharazni, addig az Avent-ből ivott.

Mindig próbáld azért megszoptatni, ő tudja, hogy mi kell neki.

2011. jan. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kisfiam sem ivott soha cumisüvegből. Neki Nuby csőrös pohara volt,nagyon hamar,pár nap alatt megtanult belőle inni.7 hónapos volt ekkor. Ennyi idősen kisfiam még szopizott felkelés után,ebéd után,délután,lefekvés előtt és még éjjel is 1x, tehát összesen 5x egy nap.
2011. jan. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!