Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez már elkényeztetés? 8...

Ez már elkényeztetés? 8 hónapos a babám.

Figyelt kérdés

Tudom, sok ilyen kérdés volt már, de minden eset egyedi, és egyre bizonytalanabb vagyok.

A kisfiam sok szempontból "jó baba" (nem szeretem ezt a kifejezést): nem válogatós, eljátszik egyedül. Viszont csak cicin tud elaludni, és még nem vettem rá magam arra, hogy leszoktassam róla. Éjjel általában kétszer ébred, és akkor úgy alszik vissza, hogy megszoptatom. Aztán hajnalban kel megint, akkor már ott is marad a nagyágyban, de az is előfordul, hogy az éjjeli etetés után sem viszem vissza, mert elalszom.

És nem bírom ha sír. Irigylem azokat az anyukákat, akiknek volt erejük leszoktatni az éjszakai ébredésről a babájukat, mert nekem nem megy. Őszintén kérdezem: baj ez? Nem lesz belőle egy hisztis kis akarnok vagy egy anyámasszonykatonája, akit mindenki utálni fog az oviban?

Mert más is van. Hónapokig hordoztam, mert ordított a babakocsiban, ezt már abbahagyta. Alig van megtiltva neki valami, mert egyszerűbbnek látom inkább elvinni a tiltott tárgyat, mint folyamatosan lesben állni, és félpercenként elmondani, hogy "nem". Ami egyébként abszolút hidegen hagyja.

Tapasztalt Anyukák, szerintetek baj ez? A dolgok könnyebbik végét fogom meg a pillanatnyi kényelemért, vagy ettől azért még lehet belőle később normális gyerek?

Ja, járókánk sincs... Erre se vagyok büszke, hosszú történet, így alakult.


2011. jan. 5. 12:44
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az, sokkal inkább ésszerű, szeretetteljes nevelgetés. :)) Csak így tovább. nagyon jól csinálod.
2011. jan. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem elkenyeztetes.

Miert lenne baj ha nem hagyod sirni?en sem hagyom az enyemet.

Hidd el nem ettol lesz elkenyeztetett valaki.

2011. jan. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Azzal, hogy igény szerint szoptatod, hozzájárulsz az egészséges fejlődéséhez, én is így nevelem a fiam. Neten nézzél utána, kötődés elmélet címen. A környezetem (kivéve a párom) kicsit furcsán néz rám emiatt, de nem érdekel, mert tudom, hogy a fiam ezt a gondoskodást igényli és kiegyensúlyozett, figyelmes, nyugodt baba.
2011. jan. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj csak, 8 hónapos!! Abszolut nincs itt semmivel gond! Hisztis akarnok vagy anyámasszony katonája nem attól lesz, hogy éjjel cicin alszik vissza, meg hogy melletted alszik...stb! A tiltásnak se most jött el még az ideje, még ő nem érti a nem-et! Jó hogy nem reagál rá! Ne ezeken agyalj, szeresd inkább nagyon és sokat foglalkozz vele!

Nekem is 8 hós a lányom és van egy 4 éves fiam is. Éjjel mindkettőt cicin altattam vissza, volt, hogy ott is aludt és alszik a lányom hajnalban közöttünk. Erre majd később ügyelj, hogy ne szokja meg!

2011. jan. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:

Igen úgy látom,hogy a dolgok könnyebbik végét fogod meg a pillanatnyi kényelemért, DE ettől azért még lehet belőle később normális gyerek.


A lényeg,hogy gondolkodsz azon,hogy hogyan is lenne jobb.Ha pedig gondolkodsz,akkor próbálkozni is fogsz,és egyáltalán nem vagy még elkésve azzal,hogy kialakítsd azt,hogy egyre következetesebb tudj lenni.


Nem vagyunk egyformák,majd te is ahogy nő a kicsi,jobban fogod látni azt,hogy szükség van következetességre.Főleg a hiszti korban.Aztán meg ha már nem csak egy hanem több gyerkőcöt is nevelgetned kell,akkor meg pláne jobbnak látod majd előre tervezni,mintsem pillanatnyilag megoldani a helyzeteket.:)

2011. jan. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem elkényeztetés!!!

Sőt! Nagyon jól csinálod!

Az én lánykám is 8 hónapos, bár nem cicizik, de csak velem tud elaludni a mai napig! Éjszaka többször is felkel, akkor is ha nem éhes! Egyszerűen csak szertgetnem kell vagy elég ha csak megsimizem és már alszik is!

Mikor élhetnénk meg akkor ezt a fajta közelséget ha nem most?

Hidd el nem most dől el az, hogy anyámasszony katonája lesz e vagy sem!

2011. jan. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:

én a szigorúbb anyukák közé tartozom, aki pontosan az ellentétét csinálja, mint te :) meg kell mondjam egyenlőre semmit sem értem vele... igaz még csak 17 hós a babám, de úgy gondolom, hogy tök mindegy lett volna hogy mit csinálok az első évben... így is úgy is folyton rajtam lóg és még mindig felkel éjjel... az egyedüli dolog amit sikerült elérnem, az az egyedül elalvás, de más semmit...:( szóval szerintem semmit sem csináltál rosszul, viszont amikor már megérti a dolgokat akkor igenis kicsit a sarkadra kell állnod és határokat szabnod, de ezt majd úgyis látni fogod :) nyilván nem hagyod majd konektorba nyúlkálni, verekedni, stb, stb..

amúgy úgy gondolom, hogy mindketten jól csináljuk, mert erre nincs recept, és a gyerekek is és az anyukák is különbözőek, vagyis a nevelési módszerek is, amik beválnak...:)

2011. jan. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
19%

Idézek:

"Irigylem azokat az anyukákat, akiknek volt erejük leszoktatni az éjszakai ébredésről a babájukat, mert nekem nem megy."


Akkor már tudod is a választ a kérdésedre. :-) A gyerek NEM éhes éjszaka, a cicizés csak egy megszokás, amiről le kell szoktatni. Szerintem épp ellenkezőleg, szerintem pontosan ettől nem lesz anyámasszonykatonája.

2011. jan. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
19%

"Sőt! Nagyon jól csinálod!

Az én lánykám is 8 hónapos, bár nem cicizik, de csak velem tud elaludni a mai napig! Éjszaka többször is felkel, akkor is ha nem éhes! "


Ez az, bíztasd csak a hülyeségre a kérdezőt :((( 5 éves korában is fel fog kelni többször, ha nem szoktatjátok le. Éjszaka alvásra való, punktum. Jobb a gyereknek is (és ez a legfontosabb, erre miért nem gondol senki?), ha magszakítás nélkül alszik.

2011. jan. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

kedves Almeida, az előtted lévő 12.58-as vagyok. Teljesen egyet értek azzal amit írsz, mégis most a kérdező védelmére kelnék, ugyanis én átmentem ezen a cirkuszon (mármint az éjszakai felébredéseken). Hidd el mindenki aludni szeretne éjszaka, azok az anyukák akik szoptatnak éjjel, nem azért csinálják, mert ez nekik jó. Abban egyetértek veled, hogy a babának is aludni kéne. Csakhogy sok baba mégsem alszik. A jó ég tudja miért, de ez tény. És teljesen mindegy, hogy az anyuka mit csinál, megszoptatja, sírni hagyja, vizet ad neki, cumit ad neki, magához veszi, vagy bezárja a spájzba ahol senki se hallja... A gyerek akkor is fel fog kelni, mert ilyen típus. Amíg saját magam nem tapasztaltam, addig én is azt hittem, csak azért kel fel a kölök, mert ezt szokta meg. Ez nem így van. Én mindent megpróbáltam, hogy leszoktassam (a spájzba bezárás kivételével :)), de nem sikerült... biztos van olyan bébi, aki jobban alszik, de ez nem az anyja érdeme, és az sem az anyja hibája ha sokat felkel...

Ez pont olyan, mint az evés. Vannak jó evő, és vannak rossz evő babák. Ez sem anyuka hibája vagy érdeme, szerencsések akiknek jó étvágyú a gyerekük, akiknek nem az, azok megfeszülhetnek, akkor sem fog a babájuk annyit és úgy enni, mint egy jó étvágyúé...

Arról nem is beszélve, hogy milyen iszonyat kimerítő hónapokon, éveken keresztül éjszaka kelni egy gyerekhez, ezeket az anyukákat inkább becsüljük és bíztassuk, teljesen mindegy, hogy milyen módszerrel próbálják utána alvásra bírni azt a porontyot..

2011. jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!