Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire vált be nálatok a...

Mennyire vált be nálatok a sírni hagyás éjszaka?

Figyelt kérdés

Fél éves kislányom nagyon sokszor ébred éjszaka, csak úgy alszik vissza,ha ringatom, ha leteszem,rögtön fent van, nagy nehezen alszik vissza rendesen,többszöri lerakásra. Most éjjel pl. 1-től 2ig voltam fent vele,aztán 3-4ig, aztán fél 6kor megint ébredt,akkor szopizott, és utána aludt 8ig. Ja,és este 11-nél előbb soha nem alszik el.

Van,hogy ennél többször is ébred.


Már nagyon fáradt vagyok.

Többször olvastam itt,hogy valaki hagyta sírni a babáját, és pár nap után aludt rendesen.

Nem hiszem,hogy lenne szívem hagyni, de már azon a ponton vagyok, hogy lehet,érdemes lenne megpróbálnom.

Ezért vagyok kíváncsi a véleményetekre, előre is köszi,ha írtok.


2011. jan. 9. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
2 gyerekem van, az első 2,5 hónapos korától végigaludta az éjszakát. A 2. soha életében nem aludt még egyhuzamban 3 óránál többet. 8 hónapos korában 1 hétig bepróbáltam a nem kap cicit módszert, sírni is hagytam. Nem jött be. Most 1 éves. Még mindig 4X kel- minimum. Én elfogadtam hogy amíg szopizni fog, addig biztosan ennyiszer kel majd. És elfogadtam, hogy ez az én keresztem. Kapott még egy kis türelmi időt.
2011. jan. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem jött be nálunk, bár túl sokáig nem is hagytam sírni. Szerencsére azért nálunk nem ilyen vészes a helyzet, de vannak rossz éjszakák. Tegnap pl. 4-szer is fent volt a fiam. Csak a cicin tudtam megnyugtatni. Ilyenkor vele alszom.

2 hónapos koráig együtt aludtunk, mert másképp nem akart aludni. Eleinte kínlódtam, de ha pihenni akartam valamit, akkor inkább magam mellé vettem. Ha semmi más nem jön be, szerintem aludj te is inkább vele. Nem lehet, hogy fázik?

2011. jan. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Írtam Neked privit.
2011. jan. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%

Elég neki a kaja? Csak anyatejet kap, vagy mást is? Ha felébred mindig megszoptatod? Lehet, hogy a foga jön?

Csak mostanában van ez a gond, vagy újabban? Ha ez utóbbi, hogyan aludt el régebben? Nappal hányszor és mennyit alszik? A nappali alvás is problémás?

Mert a sírni hagyás csak akkor működhet, ha már minden lehetséges problémát megvizsgáltál és minden rendben van. ( pl. éhes-e, szomjas-e, tiszta-e a pelenka, nincs-e melege, nem fázik-e, nem fáj-e a hasa stb.)

Nálunk működött. 6 hetes volt a kisfiúnk, amikor egyik napról a másikra nem volt hajlandó elaludni. Mi hagytuk sírni, 1 hét alatt beleszokott. Azóta fürdés, vacsi, alvás. Igazi kisangyal, kiegyensúlyozott, jó alvó kisfiú, habár a nappali alvásokra egy kicsit rá kell segítenem.

2011. jan. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk működött. 8 hónapos volt mikor már 15 percenként kelt éjszaka.... Kiborító volt.... egyik éjjel én nem indultam, mikor megszólalt, férjem felkelt, de mondtam neki, hoyg na akkor most jött el a pont, hoyg nem megyünk át..... 45 perc keserves sírás, én is sírtam. De elaludt. Másnap 30 perc keserves sírás, de elaludt. Onnantól kezdve átalussza az éjszakákat egy hang nélkül.... Szóval nála bejött, mondjuk már nem szopizott. De én úgy gondolom, hoyg ha este jól bekajál, akkor éjszaka már egy ennyi idős gyereknek inkább a megnyugvást jelenti a szopi mint a kaját.


Most a 2ik baba 2 hónapos, botrányos alvó.... Egyenlőre tűröm, hogy velem alszik, így legalább alszik..... No de ha már mozgolódni fog az ágyban, akkor megy a tesó szobájába, éjszakai kelések ide vagy oda (majd a nagy megszokja és nem fog lekelni). Nála is majd idővel ezt a sírni hagyást meg fogjuk próbálni, de csak az új helyén jópár nap próbálkozás után és csak akkor mikor tesó nincs itthon. Megint kemény lesz és bízom benne, hátha beválik nála is.....


Másról nem szól, csak a KITARTÁSról. 3 éjszaka próbát megér - akkor már úgyis látszik, hoyg nála beválik-e vagy sem. Ha nem, akkor lehet mással próbálkozni, de legalább megnéztétek ezt a lehetőséget is.

2011. jan. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én egyszer próbáltam de a szívem szakadt meg hogy hallottam hogy sír...20 perc után én adtam fel...és bementem hozzá.nekünk nagyon nem jött be azóta már ha a kiságyba akarom rakni hogy felmossak vagy valamit dolgom van akkor is üvölt...elötte akár egy órát is eljátszott az ágyában.
2011. jan. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is a kajára gondolok. Nálunk azóta jobb a helyzet mióta hozzátáplálom (4hósan már elkezdtük, mert nem volt már neki elég az anyatej) és este valami laktató rizspépet kap. Kislányom is féléves és ma bújt ki a 6.fogacskája. Arra nem gondoltál h esetleg jön a foga és az bántja???? Ha így van akkor adjál neki Nurofent éjszakára, vagy sok fajta homeos szer van, pl. Viborcol kúp.
2011. jan. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

mi nem próbáltuk, de mélyen ellenzem is.amúgy nem olyan típusú a kicsim. iszonyú anyás, még most 2 évesen is, kis mimóza. ébredni is azért ébredt mert vagy a fogai vagy a mozgásfejlődés vagy épp a szeparációs szorongás zavarta. láss csodát, 21 hósan átaludta magától. és én örülök hogy nem hagytam sírni soha. nagyon fárasztó volt ,de megérte.

tudom hogy nem szabad ítélkezni, de aki éjeken keresztül hagyja sírni a babáját ,annak a szememben nincs anyai szíve.

2011. jan. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Féltem,hogy le fogtok hurrogni,hogy bírni kell,ezért vagyunk anyák,de azért reméltem lesz aki megérti a problémámat.

Nem hiszem,hogy éhes lenne,mert este újabban tejpépet adok neki,pont azért,hogy tele legyen a pocakja. 2 hete kb még szopizott este 10kor,de kb 1órán keresztül,már nagyon fájt a cicim,mert sokszor tépte. Ezért vezettem be a tejpépet.

Többször próbáltam neki a cumit, születésétől kezdve, kb 2 hete fogadja el, úgyhogy mostanában van,hogy éjjel azt nyomom a szájába, de akkor is csak úgy alszik el,ha ringatom. Próbáltam,hogy behajoltam hozzá a kiságyba, simogattam, dúdoltam, de nézett nagy szemekkel,nem aludt vissza,én meg 1/4óra múlva alig bírtam felállni.


Azt sem hiszem,hogy fázna,mert body,harisnya,rugi, hálózsák +pléd van rajta éjjel.

Pár napja már nem bírtam a ringatást, közénk raktam,1darbig mondta a magáét,aztán elaludt. De nem igazán szeretnénk erre rászoktatni.


Igazából a foga lehet a legnagyobb baj, pár napja bújt ki az első foga,és mellette készülődik a 2. is.

Úgyhogy tudom én, nem véletlen, vagy jókedvéből nem hagy aludni, meg nem is azért szültem,hogy a sírását hallgassam, de a fáradság is nagy úr.

2011. jan. 10. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!