Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy gyerek után járó családi...

Egy gyerek után járó családi adókedvezményt házastársak közül annak érdemes igényelni, akinek több a fizetése?

Figyelt kérdés
A 62500 Ft a maximum? Nem fix összeg,ugye? Egy gyermeknél nem kérhetjük megosztva a kedvezményt,ha egyikünknek sem túl magas a fizetése?
2011. jan. 11. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
úgy tudom én is h annak érdemes kérni,akinek több a fizuja,mert abból több adót vonnak.Szerintem nem lehet megosztani.
2011. jan. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Meg lehet osztani a szülők között, ha házastársak illetve ha egy lakcímen lakó élettársak.

Mondjuk mi nem így döntünk, a férjem igényli vissza egyedül, mert így én jogosult vagyok az adójóváírásra és a bérkompenzációra is. Sajnos annyi fizetésem meg nincs, hogy együtt minden lehessen...

2011. jan. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A 62500 Ft. az adóalapot csökkenti havonta, ennek a 16%-a 10.000 Ft, azaz ennyivel csökkenthető a havi SZJA. Nézzétel meg, hogy vonnak-e legalább 10.000 Ft. adót a fizetésből, ha igen, nem érdemes megosztani. Ha nem, meg lehet osztani, ki kell számolni azt, hogy melyikőtök pontosan mennyit vesz igénybe ebből. Mondjuk egy 77 ezres bruttó fizetéssel 16 ezer az SZJA...
2011. jan. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Meg lehet osztani egy gyerek után is.

Az a lényeg, hogy az vegye igénybe, akinek van havonta 22100 ft szja előlege. Így tdja érvényesíteni a max. adójóváírást, és a max. adókedvezmény.

Az adójóváírás ebben az évben 12.100 /hó, Ha nem éri el a jövedelme a 2.750.000 forintot. a családi kedvezmény 1 gyerekre 10.000

2011. jan. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Off.Aki igénybe veszi a családi adókedvezményt annak nem jár adójóváírás? Mi az a bérkompenzáció? Közalkalmazott vagyok, de jelenleg gyeden.
2011. jan. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

De jár, de ha nincs annyi adója, hogy mindkettőt érvényesíteni tudja, akkor hiába járhatna neki adójóváírás, csal. adókedvezmény, kitörölheti a ....

Ezért ha valaki úgy van bejelentve, hogy nincs 22100 ft adója havonta, az valamelyiket csak részben tudja kihasználni. Ezért:

ha anya csak az adójóváírást tudja érvényesíteni, akkor nemérdemes kérnie a cs.adókedvezményt.

Ha Apa többre van bejelentve , akkor kérje Apa.

Vagy fordítva...

így érthető?

2011. jan. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
itt írja az előttem lévő egyik, hogy 77 e fizuból 16 az szja, de abból lehet kérni 12.100 adójóváírást, így a családira csak a maradék jutna. 3.900 ft a 10 e helyett.
2011. jan. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2011. jan. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2011. jan. 12. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!