Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam sírni éjszaka?

Anniebianca kérdése:

Hagyjam sírni éjszaka?

Figyelt kérdés

A babám lassan 4 hónapos lesz. Jó kisbaba, egy kis ringatással viszonylag hamar elalszik, ha álmos. De van, hogy éjjel megébred, nyöszörög, mocorog, addig míg fel nem ébreszti magát teljesen. Se cumi, se ringatás, se tea, se kajcsi, se peluscsere nem altatja akkor vissza, sarkig nyitva a szeme, és jön egy 2 órás ringatom-visszateszem, izzad a mocorgástól hisztitől, kiveszem, ringatom cirkusz.Ja meg ilyenkor feszt szövegel, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga. Nappal délelőtt alszik 1 órát, délután 3-at, ennyi. Anyu és a doktornő szerint ilyenkor hagynom kéne a kiságyába sírni, mert ránkkapott, hogy elszórakoztatjuk, és 4-5 éjjel alatt megtanulja.

Nekem nincs hozzá szívem! Ráadásul csak hason alszik el, de ha így hasra teszem, addig vergődik, míg csumára leizzad, meg sokszor bukik is olyankor, nem is kicsit.

Mit tanácsoltok? Nálatok hogy mennek-mentek ezek a dolgok?

Nem akarom elkapatni se, de boldogtalanná se tenni, hogy hiába hív, én nem megyek oda. :(


2011. jan. 12. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
olyat is hallottam hogy ilyenkor nem veszik fel, csak szépen szólnak hozzá , simogatják hogy semmi gond. tehát tudja hogy ott van az anya. tényleg ki kéne próbálni hogy hagyod.
2011. jan. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is hasonló gondokkal küzdök mostanában,Nálunk a nagyobb fiamnál bevált 2 nap elég volt (igaz kemény volt)De onnantól soha nem ébredt meg éjszaka végig aludt reggelig.Most a kicsinél(6 hónapos)nem jött be.1-2 éjszaka aludt hajnalig de aztán megint ébred óránként.Mondjuk őt a cici vissza altatja de már elég fárasztó hogy egész éjszaka kinn lóg a mellem a szájába moccani se bírok.Mondjuk szerintem nálatok az is baj lehet hogy sok a du.-i 3 óra alvás.
2011. jan. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nálunk is ez van, csak a kislányom nappal csinálja, pedig látom rajta h álmos és fáradt, de mintha küzdene ellene.

tegnap este sem akart már aludni, apa felvette, benyomta a cumiját és tartotta a szájában, egy nagyon vékony pelussal letakarta az arcát és rázta elég erőteljesen az ölében, amíg szépen abbahagyta a sírást, utána már nyugodtan cumizott, és mikor teljesen nyugodt volt és szinte félig aludt, hasra lerakta gyors a kiságyba és reggel negyed 7ig aludt... de teljesen ugyanazt csinálja ahogy te is írtad, mocorog, tekereg, elfordul a kiságyban, bukik, kiizzad, sír...nem tudom mi lehet ez, edig bármikor leraktam hasra az ágyába, ha álmosnak láttam és magától elaludt...

2011. jan. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nem tudom, én mindig felvettem. mondjuk nem ringattam, én cicin altattam, így éjjel is megszoptattam. járkálni nem járkáltam vele, magam mellé vettem és be-be aludtam míg kidumálta magát :)

semmi problémám azzal ha valaki sírni hagyja a babáját ilyen esetben (gondolom 2-3 percenként odamenném megnézni, meg simizni) de én nem tudtam ezt soha megtenni a kisbabámmal és nem is bánom, 8 hónapos kora óta egyedül alszik el és ha éjjel felébred, csöndben játszik, nézelődik, kiszolgálja magát teával ha szomjas. 13 hónapos :)


de baba és baba között is van különbség, sajnos ezt csak te döntheted el!


első válaszolóval maximálisan egyetértek, jó köztes megoldás, hogy ott vagy de nem veszed ki!

2011. jan. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,azt elfelejtettem írni hogy nem tudod egyik módszerről sem hogy beválik-e csak ha kipróbálod.Látod egyiknél jó másiknál nem.
2011. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azóta több válasz lett a második voltam
2011. jan. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, hogy ezeket végig játszottad-e:

- halvány éjszakai fény legyen csak a szobában

- suttogva beszélj hozzá

- először próbáld meg, hogy mellé ülsz, és simogatod (ekkor is fog sírni, de énekkel, dúdolással, simogatással próbálj kitartó lenni)

- ha már több percen keresztül nem megy a simogatás, mert ugyanúgy sír, akkor menjen be apa, és ő vegye ki a kiságyból (sokszor meglepődnek ilyenkor a babák, mert anyát várják, azaz a kiszolgáló személyzetet :), és apa nem mindig olyan jó, viszont a megnyugtatás azért megvan.) Ha apa megy be többször, és rájön, hogy hiába "parádézik" éjszaka, anya nincs, nagy eséllyel abba fogja hagyni

- ha ezek sem válnak be, akkor csak az idő oldja meg


Én a nagyobbat hagytam sírni, a mai napig nem képes egyedül elaludni éjszaka - 3 éves. A kicsihez keltem, hogy ne ordítson fel senkit, kivettem, ringattam. Majd bevetettük az apás módszert, mert nálunk is éjjeli buli volt, és 6 hónapos kortól egyedül alszik el. Lehet, hogy jellem kérdése is. Nem tudom. Szerintem a sírni hagyás a későbbiekben lehet nevelő célzatú - főleg hisztinél - ilyen pici korban még nem tudatos szerintem.

2011. jan. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem először is rá kellene jönni miért sír, lehet jön a foga. Adj rá neki valamit ami enyhíti a fájdalmat.


Egyébként nálunk is volt kb. 5-6 hónapos korban egy olyan időszak amikor hajnal 3-4 -től fent volt reggel 6-ig és utána meg aludt még 8-ig. Én is próbáltam etetni, ringatni , de olyan éber volt, h nem lehetett vissza altatni. Soha nem játszottam vele, h ne szokja meg az éjszakai játékot. Sokszor amikor láttam, h esély nincs az alvásra, akkor beraktam a kiságyába és lefeküdtem, ilyenkor kb. fél óráig magyarázott a játékainak,utána ha elkezdett sírni vissza mentem hozzá kivettem és kb. 10 perc múlva aludt is.

Szerintem az idő majd megoldja.

2011. jan. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám egyedül sírni, mert ő még nem érti, mi történik, és azt hiszi, cserbenhagyták. Emiatt megutálhatja a kiságyát is. Jobb, ha bent maradsz vele, és csak annyi időre veszed fel, amíg nagyon sír, ha megnyugodott, tedd vissza, simogasd a kezét, hátát. Ha csak nyöszörög, forgolódik, lehet, hogy próbál visszaaludni, ilyenkor biztosan nem venném fel, sőt be se mennék a szobájába (csak bekukucskálnék, hogy minden rendben van-e), mert attól is még jobban felébred.
2011. jan. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!