Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy egészséges, rendesen...

Egy egészséges, rendesen fejlődő átlagos babánál mi az a legkésőbbi időpont, amikor magától felül? Hány hónapos kor?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
A védőnőm a 8 hónapos kort mondta, hogy addigra már fel kell tudni ülne a babának magától.
2011. jan. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

8-10 hónapos korban szerintem legkésőbb felül ha minden rendben! 10 hónapos kora után elvinném neurológushoz, szerintem az már késő.

mennyi idős babád?

2011. jan. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok, bocsi, már nem nagyon emlékszem a hónapokra, akkor 8 hónapos kora után vinném el ahogy az első írta
2011. jan. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. jan. 13. 14:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát az enyémnek semmi baja nem volt,mégis 10 hónaposan ült fel először magától.De szerintem max egy hónap és megmutattam volna dokinak mégegyszer.
2011. jan. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Átlagosan 8 és 10 hónapos koruk között ülnek fel a babák. Ha 11 hónaposan még nem ül önállóan (úgy, hogy nem kell megtámasztani, hanem magától felül és stabilan tartja magát), akkor érdemes szakember véleményét kérni. [link]
2011. jan. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem 7 hónapos volt, 7.5 hónaposan pedig felállt, és mászik
2011. jan. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam hamarabb állt és ment kapaszkodva, mint ült. 7 hónaposan felállt, és 7,5 hónaposan a rácsba kapaszkodva oldalazott, viszont már majdnem 9 hónapos volt, amikor felült önállóan. Majdnem egy időben azzal, hogy elkezdett mászni.
2011. jan. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Görög Andi válasza:
Szerintem is 8-10 hó. az átlag. Az én fiam már négykézláb bejárta a házat de még ülni nem tudott rendesen 10 hónaposan. 13 hónaposan megtanult járni, most 15 hó.-s és semmi gond vele. Úgyhogy sztem nyugi! :)
2011. jan. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kislányom elmúlt 9 hónapos, de még csak most tanult meg hátról hasra forogni. A felülésről még odébb van. 6 hónapos kora óta járunk gyógytornára. (Dévényes is látta, sőt kezelte is!) Azt mondják semmi baj nincs vele, csak lustika. Esetleg még genetika lehet benne, mert a párom és a családjában mindenki (testvér, unokahúg, stb) ilyen későn érő volt.


Szóval nem lehet szerintem kort mondani. Bízd a szakemberekre és a babádra.

2011. jan. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!