Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyucik! Milyen balesetek...

Anyucik! Milyen balesetek érték már babátokat a Ti hibátokból és Önhibátokon kívül?

Figyelt kérdés
Egészen kicsi és nagyobb balesetekre is kíváncsi vagyok és hogy végződtek,illetve,hogy tudtátok ezeket a rossz élményeket feldolgozni?
2011. jan. 15. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
16 hónapos,kétszer leesett az ágyról.Már elmúlt egy éves,hamarabb le tudott mászni,mint fel.Feküdtem az ágyon,ő játszott,ugrált,és egyszer csak átvetette magát rajtam.nem tudtam megfogni,hiába kaptam utána,mert pont volt valami a kezemben.Szerencsére nem lett baja,csak sírt.eddig ennyi.kop-kop.ja és egyszer felrúgtam szegényt,vérzett a szája.Ült a földön,el akartam menni előtte,léptem,de olyan gyorsan elindult mászásba,hogy nem tudtam megállni.
2011. jan. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kislányom eset el, mikor járni tanult és mind a kétszer úgy, hogy ugyanott ütötte le az orrát. Egyszer leesett az ágyról, mire visszafordultam, hogy levegyem, már le is gurult. A kisfiam pedig mászni tudott, amikor rohanni akart az apukája után, de nem bírta a tempót a keze és ráesett a szájára, ami kicsattant.

Az ágyról leesés után hónapokig nem mert 10 cm-nél magasabb helyre feltenni, még akkor se, ha ott álltam mellette. A többi esetben nem volt mit tenni, mert ezek munkahelyi balesetek.

2011. jan. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Velünk ma történt egy baleset,apa figyelmetlensége miatt,de szerencsére nekem lett nagyobb bajom.Úgy tette el a vasalót,hogy amikor kinyitottam az ajtót rám esett és rólam tovább gurult a fiamra.5 és fél hónapos és egyedül vagyunk itthon,így mivel nagyon nyűgös volt,elvittem magammal a fürdőszobába,hogy gyorsan letusoljak.A pihenő székben ült a pelenkázón.Így tudott ez a dolog megtörténni.Kicsit sírt,de hamar elmúlt,remélem,semmi baja nem lett.Ez kb 1 órája volt,már alszik.
2011. jan. 15. 20:06
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

az unokahúgom mellől leesett az ágyról a két ünnep között, nem lett semmi baja.

1 hete ráhúzta a konyhaszekrényből a vágódeszkát a lábára, bekékült a körme, közben nokedlit szaggattam, nem tudtam megakadályozni. ebből még nem tudom mi lesz. lehet, hogy leesik a lábujjkörme. :(

1 hónapja volt kb. mikor odacsukta az ujját az ajtónál (az ajtó pántos részénél), de ebből sem lett semmi szerencsére.

ezek voltak a nagyobb baleseteink.


minden babával előfordul ez-az, még gondos odafigyelés mellett is.de igazán strapabíróak tudnak lenni a kicsik!

remélem nálatok sem lesz a vasalós esetből semmi.

2011. jan. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A 10 hos babámnak körtét adtam amit saját maga eleszegetett, es letört egy darabka belöle, mire észrevettem már nem tudtam kivenni a szájábol mert nem engedte, megakadt a torkán, majd meg haltam, de sikerült lenyelnie. Többet nem!!! Ö is elesett már párszor mászás közben, cumival a szájában, egyszer a a fölsö szája széle, egyszer meg a szája sarka repedt meg, mind kétszer vérzett.
2011. jan. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekünk semmije nem vérzett és csak az ölébe esett,meg a nagyobb lendületet,meg ütést én felfogtam.Inkább szerintem azért sírt,mert látta rajtam,hogy halálra rémültem.Nincs megdagadva semmije.Most felébredt,mert szegénynek kifolyt a pisi a pelusból és nem nagyon akar visszaaludni.
2011. jan. 15. 21:10
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom balesetnek számít-e,kb.3 hetes korában esti fürdetésnél kicsúszott a kezemből,és a kis feje víz alá került.Én jobban megijedtem,mint ő,de két napig nem mertem én fürdetni.
2011. jan. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az 5 éves kisfiunkat zúgattam ki a hintából. Ez a csak alja fajta hinta volt, imádta, a zártakba nem is ült bele. Hanem egyszer nem a térdénél vagy a hátánál löktem, hanem valamiért magát az ülést, és valahogy kiesett belőle, magyarul kilöktem alóla a hintát. Kicsit sírt, nekem rosszabbul esett az ügy úgy tünt.

A férjem egyszer a gyerek ujját csukta a szekrényhez. Ő magának sose csukta oda, mondtuk Neki hogy kell nem odacsukni.

Apukám megúszta, Ő majdnem a kislányunkat majdnem összetörte. Az ágy aljában van az ágyneműtartó, és a pici odabújt, apukám épp nem vette Őt észre, csak nem nyomódott le az ágy. SZerencsére nem nyomott rá erősebben, nem az a feszegetős típus. Semmi baja nem lett a kislányunknak, apukám azt hittem ottmarad ijedtében, hogy mit csinált majdnem.

2011. jan. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kislányom másfél évesen gurult le a lépcsőházi lépcsőn kb 3 fokot, de úgy, hogy a lábát birtam elkapni. Semmi baja nem lett az ijedtségen kivül és hogy meglepődött, hogy most mi is van, de mellényúlt a korlátnak, amig zártam be az ajtót és akkor az egyszer nem fogtam meg a kezét.

Irtózatos érzésem volt, van...

2011. jan. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kislányunk kétszer esett le az ágyról - szerencsére nem magasról és szőnyegre, először akkor, amikor még nem is gondoltam volna, hogy tud mászni, másodszor pedig ott voltam mellette, de olyan hirtelen négykézlábasból ellódította magát, hogy esélyem sem volt elkapni. Pár napja pedig magára rántotta a széket - még előtte néztem is, hogy nem-e tudja magára rántani, de úgy találtam, elég stabilan áll a szék - na ekkor megfordultam, mert épp a kajáját főztem és már borult is a szék, szegény kicsinek kék lett a szeme körül, mint akinek behúztak egyet... amúgy mivel mostanában kezdett felállni és kapaszkodik mindenbe, néha előfordul, hogy "elfelejt" kapaszkodni és hanyatt esik... ja, és férjemmel már bebiztosítottuk a lakást, konektorokba védő, fiókokra zár, mindent elpakoltunk az ő magasságából... de: ráragasztjuk a fiókra a zárat, ott örülünk mindketten, hogy na most akkor aztán bombabiztos a dolog, kislányunk már huzigálja is a fiókot, és bár nem tudta teljesen kihúzni, de annyi sikerült, hogy becsíptette az egyik ujját... szóval nem igazán tudom, mit lehet még többet tenni, hogy ne forduljanak elő balesetek, de egy biztos, az sem megoldás, ha állandóan a gyerek sarkában vagy, de amúgy meg nagyon oda kell figyelni... nekem persze minden alkalommal bűntudatom volt, de mindenki a családban megnyugtatott, hogy lesz még sok ilyen hasonló dolog, bármennyire is szeretnék odafigyelni...
2011. jan. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!