Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most tényleg dobjuk ki a...

Most tényleg dobjuk ki a habtapikat? Mi szőnyegnek használjuk a járólapon, helyette mi legyen?

Figyelt kérdés

elsőre hülyén hangzik a kérdés, de rendes szőnyeget nem szeretnék.

a habtapit azért szerettem, mert könnyen tisztítható, minden este felszedtem s padlóról, alatta is felmostam, a habtapit meg csak áttöröltem,ha nem volt különösebb folt rajta. időnként meg darabonként átmostam a kádban.

a szőnyeg jobban porosodik, még akkor is, ha minden nap porszívózom. nálunk a hálóban padlószőnyeg van, hát hiába porszívózom minden nap. 3-4 havonta el kell anyósomtól kérnem a vizes takarítógépet és ne tudjátok meg, hogy így is milyen sok por kijön belőle. ezért nem szeretnék a járólapra szőnyeget. de vmi kell oda, mert elég hideg ahhoz, hogy egész nap azon legyen a kisfiam semmi nélkül.


ti mit javasoltok?? mert a habtapi most nagyon elbizonytalanított, szerintem én felszedem, mert elég durván hangzik, amit írtak róla.

tudom, hogy manapság már mindenben van mérgező, de remélem nem ennyire mérgező.


mondjuk én azt sem értem, hogy ez eddig miért nem tűnt fel senkinek??? amikor elkezdték a gyártását??? nem vizsgálja be ezeket senki???


2011. jan. 15. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
melyik híradóban volt?
2011. jan. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem tudom, anyósom hívott és mesélte. meg néhány hete, vagy hónapja - már nem is tudom- itt is volt kérdés róla, hogy az eu-ban beszüntették bizonyos országokban. meg ma is volt egy korábbi kérdés, ahol a kérdező belinkelte, amit erről a méregről tudni kell.
2011. jan. 15. 21:33
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fölösleges így kétségbeesni. Annyira praktikus és jó cucc, hogy tuti pillanatok alatt kitalálnak valamit helyette.
2011. jan. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem már ki is találtak helyette valamit, és ezt azért tiltják be, hogy az jó üzlet legyen.
2011. jan. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Itt a hír:-((


[link]

2011. jan. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm, de eddig még nem érkezett válasz a kérésemre!

hogy ti kidobjátok-e a habtapit vagy nem? és mit javasoltok helyette "szőnyegnek"? ha nincs más persze marad a szőnyeg, de hátha van vmi olyasmi, amiről még nem tudok és helyettesíthetem vele a habtapit..

2011. jan. 15. 22:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha valakit érdekel itt lehet megtalálni amik ténylegesen vissza lettek a piacról híva:


[link]


Magyarország két esetben volt érintett:


Product: Puzzle mat – 72-piece puzzle mat

Brand: Möbelix

Type/number of model: EAN code: 9007019153019


Product: Puzzle mat

Brand: Tianxiang

Type/number of model: 9313

Description: Puzzle made of colourful foam rubber consisting of removable letters of the alphabet.

Country of origin: China


Mind a két esetben azért volt a visszahívás mert nagyon kicsi részeket is tartalmazott és nem felelt meg az EU EN 71 directívának.


Máshol ahol nem csak az apró részek miatt hívták vissza ott acetofenon volt jelen ami nem rákot okoz.


[link]

2011. jan. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem dobom ki.

Nem fogja a gyerek megenni, császkál rajta, és ráadásul ez már nem egy mai dolog ez a habtapi tehát ha valóban így lenne már rájöttek volna korábban. Mindig valamiről kideról hogy rákkeltő meg mindenkeltő, és aztán elcsitul ez is.

2011. jan. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én összeszedtem, betettem a zsákjába, nem tudom mit teszek le helyette.
2011. jan. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem szedem fel.
2011. jan. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!