Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babámnak nagyon...

5 hónapos babámnak nagyon piros volt a bőr a hónaljában, a doktornő canesten kenőcsőt írt rá fel. Nem túl erős kenőcs az? És akkor ez most gomba? Mindig nagyon szárazra törlöm fürdetés után, de elég izzadós baba, lehet hogy azért van?

Figyelt kérdés
2009. febr. 4. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
majd hitöporozd ha meggyogyult
2009. febr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, az 4 hónapos babámnak a nyaka piros mindig, mert olyan duci hogy mindig bepállik hiába törlöm szárazra. És mostanában a hónaaljában is előjön. A doktornőnk azt mondta gomba és a Canestent ajánlotta nekem is. Párszor bekenem elmúlik és hetekig megint jó.
2009. febr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bepállik. Nálunk is előfordult, én egyszerűen a popsikenőccsel kentem (sudocream), 1-2 nap alatt elmúlt. Bár ha a doki ajánlotta a canestent, az gomákra jó..biztos tudja mi a jó...de azért szerintem próbáld anélkül. Én úgy érzem, erős az egy babának, nem kell mindenre rögtön gyógyszer. Szerintem.
2009. febr. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Kicsit megnyugodtam hogy más is járt így, olyan durván hangzik hogy canesten meg gomba. Eddig csak a kis nyakát hintőporoztam (a védőnő tanácsára), de ezután a hónalját is fogom.
2009. febr. 4. 11:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Keverj egy kis popsikrémbe canestent.semmikép sem használnám csak a canestent
2009. febr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Jesszus hát te egy orvost kérdőjelezel itt meg. Kilenc hónapos lányomnak a nunijánál volt ilyen és van megint. A popsikrémet ilyenkor nem szabad rákenni mert még jobban elfertőződik. És ezért aztán keverni sem szabad. Az orovos nem véletlenül ezt ajánlotta. Semmi baja nem lesz a babának a krémtől. De ha nem kenede vagy mással kened akkor csak ártasz neki mert még jobban felülfertőződik. Persze te vagy az anyja te tudod.
2009. febr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem védőnő ajánlotta a Canestent ilyen esetben.Persze fele-fele arányba popsikrémmel!A gyerekorvos véleményét is kikértem és azt mondta,hogy rendben van így.Egyébként nem mertem rákenni a Canestent ezért vettem Flp-s Aloe Vera Gelly-t.Nagyon jó és teljesen természetes.A fogzáskor is lehet a fogakra kenni,ha piros a feneke arra is jó,ha kicsikarja magát azt is heg nélkül rövid idő alatt begyógyítja,és gombaölő hatása is van.Szívesebben használom mint a Canestent,de biztos az is jó rá.
2009. febr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is használtam már Canestent, védőnői tanácsra, mikor a szájpenésze miatt a feneke piros lett. Nekem is azt mondta, hogy keverjem a Canestent a Bepanthennel, úgy kenjem a popsijára.


Szerintem senki nem akar egy orvost megkérdőjelezni, de én már tapasztaltam, hogy orvosi vélemények között is van különbség, mint ahogy védőnők tanácsa között is.

2009. febr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!