Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezd el járni ha a...

Mikor kezd el járni ha a butrók mellett már jól lépeget? 11 hónapós lesz pár nap múlva.

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 07:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha már lépeget a bútorok mellett,akkor egy-két hét. Ami fontos: ne vezetgesd,ne fogd a kezét,mert akkor nem tanul meg egyensúlyozni. Ha elesik,akkor se ijedj meg,ne vedd fel rögtön,mert esni is meg kell tanulnia. Ha elesik,egy-két alkalom után fog vigyázni magára.
2011. jan. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kisnita ***** válasza:

Én is mindig ezen gondolkodtam... :)

A kisfiam 7 hónapos elvolt amikor el indult egyből jól el is esett, majdnem kiverte a szemét :S Már későn kapaszkodott volna, nem érte el az asztalt és pont a dohányzó asztal lábához csapódott a feje, egy fél cm-vel a szeme mellett ütötte meg a csavar ami az asztal lábában van. Utána csak úgy volt hajlandó közlekedni ha foghatott valamit. Mindegy volt, hogy mit vagy a lábunkat vagy a bútorokat, később már kispárnát vagy tologatós játékot adtam a kezébe és úgy közlekedett meg mászott. Végül már majdnem betöltötte a 16 hónapot mikor önállóan elindult. De azóta nincs megállás. :) Én vittem védőnőhöz, orvoshoz mindenhova, de mindegyik azt mondta, hogy ne siettessem, azért nem indul el mert fél, nagyon megijedt amikor elesett.

Nekem is sokan azt mondták, hogy ha már kapaszkodva lépeget akkor pár hét és el fog indulni egymaga is, de mi sokat vártunk rá. De hát ez van. Legalább most már stabilan szaladgálhat.

2011. jan. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, mi is túl vagyunk a 2 héten, talán a 3 héten is,de a kisfiam továbbra is a bútorokba kapaszkodva megy. Ha másfele van "dolga", akkor mászik. Ja, pénteken lesz 1 éves.
2011. jan. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!