Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Darabos ételből mennyi egy...

Darabos ételből mennyi egy normális adag?

Figyelt kérdés

Tudom hogy pépesből 200 gramm körül, vagy egy bébiételes üvegnyi, és ki többet eszik, ki kevesebbet. De a darabosból mennyi? 10-15 kanál? És mi az ami már nagyon kevésnek számít?

A ti gyereketek mennyit eszik darabosból?


2011. jan. 24. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Annyi a normális adag, amennyit a gyerek szovesen megeszik magától. (De tájékozódásnak itt is a 200 g-ot venném, persze, ha nagyobb lesz a gyerek, akkor az adag is nö.)
2011. jan. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a normális nagyon szubjektív! Gyerekre válogatja!

Az Én 10 hós kislányom ebédre megeszik egy üveggel, de attól is függ mennyire laktató az adott étel, mennyire éhes.

Van, hogy csak a felét eszi meg, de elég neki, mert látom, hogy nem marad éhes, elégedetten szunyókál ebéd után!

Én rábízom a kislányom szervezetére miből mennyit eszik. Nagyim is mondja, hogy tömjem a gyereket, mert sose nő meg! Dehogy tömöm! Engem tömtek kicsi koromban, Én nem akarom ezt csinálni a gyerekemmel!

2011. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

hát erre én is kiváncsi lennék, mert mi is éppen az átállás körül vagyunk, így nehezen tudom megítélni, mennyi is az annyi.

szóval a főzelék még mérhető, mégha darabos is.

emellett kap a lányom kenyeret pl Medvesajttal, virslivel, sonkával...stb. általában egy fél szeletnyi kenyeret eszik meg egyszerre (ez egy átlagos 1 kg-os kenyér közepes szeletének a fele lehet kb., mivel mi a Félegyházi pékségben kapható házikenyeret vesszük, ami 2 kg-os egészben, olyan nagy cipó), virsliből bő felet, egy kockasajtot...kb. ez a jelenlegi mérték. de már megevett egy negyednyi sonkáspizzát is. azt bizony nem kellett eröltetni:-)

a többi ételt egyébként nem különösebben mérem illetve figyelem, mert teljesen változó, hogy mikor mennyire éhes, mennyit fogad el. megevett már egy egész rántott csirkecombot egyszerre, de volt, hogy 3 falat lekvároskenyeret evett. A lényeg, hogy egyen, és gyarapodjon.

a lányom most 1 éves, holnap megyünk dokihoz mérni, de itthon is megmértük, kb 75 cm és kb. 9 kg.

a főzeléket próbálom most kevésbé pépesíteni, de szerintem az még így is mérhető. ezt azért próbálom beletukmálni, a többiből annyit eszik amennyit elfogad. a lényeg szerintem, hogy ne maradjon ki étkezés, így ha pl. nem fogadja el uzsonnára a joghurtot amibe reszeltalmát szoktam tenni és babapiskótát, akkor kap valami mást, pl. sajtos kenyeret.

2011. jan. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha 200 grammot megenne a lányom mondjuk tésztából, hát igencsak meg lennék lepődve. Általában 8-10 kanállal eszik bármiből, ami biztos nem több 30-40 grammnál. Szerintem a darabos ételt már nem lehet grammba mérni, mert ha leturmixoljuk összeesik, így sokkal többet meg tud enni belőle. Pl. összeturmixolva meg tud enni egy egész banánt, egészbe viszont elég neki egy negyed. Szóval nem tudom hogy elég-e neki ennyi.
2011. jan. 24. 13:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen jól leírtad a jelenséget. Most éppen a második gyermekemmel szenvedem ezt az időszakot. A pépes ételt már nem szívesen eszi, a darabosból pedig sokkal kevesebbet eszik. Az elsőnél azt tapasztaltam, hogy egyre ügyesebb lesz, egyre többet képes megrágni, így növekedni fog a mennyiség is. Most úgy próbálom áthidalni ezt az időszakot, hogy mindig főzők levest is és másodikat is, így kétfélét eszik, az egyiket nem kell annyira rágni. Így talán jobban lakik. Ne aggódj, megeszi a magáét.
2011. jan. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor szerencsére értitek, hogy mire gondolok. Úgy érzem én is, hogy jóval kevesebbet eszik most, mint régen a pépesből. Csak ezért gondolom azt, hogy kevés neki az a pár kanál. Még mi is az elején vagyunk a darabos ételekkel, remélem én is hogy idővel belejön, és egyre többet fog enni.
2011. jan. 24. 14:08
 7/11 anonim ***** válasza:
A válaszom a kérdésre, hogy nem tudom, de azt azért leírom, hogy a lányom soha nem evett annyit, mint amit mondtak, hogy kellene ennie. amikor mások azt mondták 150-200at szopik a babájuk, az enyém akkor is csak 90-100at evett. A üveges ételből szinte soha nem evett meg egy egészet, most a darabosnál már nem is kérdezem ki mennyit eszik.
2011. jan. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, azért leírnád, hogy a te lányod kb mennyit eszik darabosból? Engem pont ez érdekel, az én lányom is mindig átlag alatt eszik, tehát amit itt a többség szokott írni mennyiségnek, azt a mi viszonylatunkba általában elosztom kettővel.
2011. jan. 24. 14:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Talán 10-13 kiskanálnyit és csipeget keveset ami előtte van. Tömeget nem tudok írni, mert a bébikaját darabosból nem eszi meg, csak amit én főzök. Úgy nem eszik, hogy csak ül szépen és várja, hogy adjam az ételt. Kell elé is tennem ennivalót, amivel lefoglalja magát és úgy fogadja el tőlem. Amikor elkezdtük a darabosat ennél jóval kevesebbet evett, de idővel, ahogy szokta több lett. Még az előző válaszhoz azt szerettem volna írni (csak közben felébredt), hogy annak ellenére, hogy kevesebbet eszik az átlagnál nagyon jó húsban van.
2011. jan. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! a darabos,szilárd ételekből kevesebbet esznek a babák de ne félj,jól laknak tőle.

Elsősorban azért mert töményebb mint a turmixolt,pépes ételek.

Másodszor el is fáradnak a rágásban,hiszen ezt nem csak nyelik:)

De még ha úgy látod,hogy mennyiségre kevés,biztos,hogy megtellik a pocija!

Az én fiam 13 hós.A szilárd ételekből 10-12 kanál vagy falat ami elég neki.

Én is aggódtam,hogy kevés,de anyukám ilyenkor mindíg megnyugtat,hogy ne féljek tudja a baba,hogy mennyi kell neki.

Ha éhes maradna azt jelezné:)

2011. jan. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!