Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babának megfázásra...

2 hónapos babának megfázásra szoktak már gyógyszert felírni?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hetes, és ma kicsit többet tüsszög mint szokott(mióta haza jöttünk a kórházból minden nap tüsszögött eddig, de az orrába nem láttam "taknyot" soha.)MA viszont picit többet tüsszögött, de még az orrába most se látok semmit, csak picit furcsábban veszi néha a levegőt.Ha esetleg jobban kijönne rajta, de nincs láz, akkor is el kell vinni a dokihoz?Tud neki adni már valamit?Mert egyik ismerősöm picije nagyon megfázott 2 hetesen, és a doki azt mondta neki még nem adhat semmit,csak így az anyatejet, meg porszívózzák az orrát.Sajnos az én kislányom tápszeres:(
2011. jan. 27. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én lányaim is tüsszögtek és folyt az orruk. Láz nem volt. Nem köhögtek. Én nem vittem orvoshoz. Szerintem nem kell elsietni. Lázcsillapitót csak 3 hónapos kortól kaphat. Úgyhogy gyógyszert is szerintem.

Az enyémek is tápszeresek.

2011. jan. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem lázas, és az orrvéladéka (már ha lesz) áttetsző, vízszínű, akkor elég, ha tengeri vizes orrspray-t (pl. Sterimar) használtok, illetve szívjátok az orrát. Ha lázas lenne, vagy az orrváladéka sárga vagy zöld lesz, akkor viszont orvosnak kell látnia. Lázcsillapítót természetesen kaphat, gondolom, Germicid C-t tartottok otthon.
2011. jan. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én babám 7 hetesen lett náthás. Nem tudott szopizni, mert eldugult az orra. Ha ő jól tud enni, akkor az azt jelenti, hogy nem akadályozza a levegővételt az orrán keresztül a váladék. A tüsszögés meg az ő természetes ellenszerük a lerakódások ellen. Büfikor juthat az orrába a tápszerből is, és lehet hogy azt tüsszögi. Tehát nem biztos, hogy megfázott, hidd el azt észrevennéd.

De ha mégis, a védőnőm ezeket javasolta:

- tengerisós orrsprayt fújjak mindkét orrlyukába, lehet kapni babyknak valót a patikában, utána szívjam ki (orrszívó porszívó) és utána is fújjak be neki (vagy csepegtessek anyatejet) (pár csepp anyatej csodákra képes, esetleg annyit elő tudnál varázsolni? én műanyag fecskendőbe szívom fel, csak az első csíkig, nem is zavarja)

- fontos hogy ki legyen szívva a nózija, ha fehér vagy átlátszó akkor nincs baj, ha sárgás esetleg zöldes a váladék akkor az bacira utal (ilyenkor kellhet rá gyógyszer, irány az orvos)

- kicsit vér is jöhet, akkor túlszívtad a nóziját, de nem kell megijedni, nem lesz semmi baja, elég könnyű túlszívni a kis orrukat

- C vitamin csepp szájon át, naponta 5 csepp egy alkalommal (esetleg lehet grapefruit csepp is, abból egy csepp naponta)

- kamilla teás párologtatás

- többször lehet szomjas, mert kiszárad a torka

- ha hiszel a homeopátiában, akkor allium cepa, 15CH, napi 3 alkalommal 5 golyó a szokásos módon

Különben sokszor nem is látszik, hogy van váladék, mert mélyebben van az orrában.

Nekünk elég sokáig tartott és a torka is fájt, akkor nehezen eszik, rövidebb ideig és sír.

2011. jan. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok!Igazából az étvággyal semmi gond, most evett épp, és kapott közben rendesen levegőt!De azért figyelgetem!
2011. jan. 27. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!