Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem igény szerint szoptat,...

Aki nem igény szerint szoptat, és megkezdte már a hozzátáplálást, annak a babája hány óránként eszik?

Figyelt kérdés
6hónapos ma.mennyi szilárdat eszik egy nap,megmaradt a 3-4óra az etetések között,vagy hamarabb,vagy össze vissza?Kiváncsi lennék másnál hogy alakult,mert mi 4óránként ettünk,mióta hozzátáplálok,kb 3hete,1nap 1szer tuti eszik főzeléket,de van hogy még gyümi is megy aznap 1-2szer,+(és itt vagyok gondba)minden kaja után még szopizik.Ezzel nem is lenne baj,csak ő megeszik egy üveg bébiételt,vagy amit én csinálok,és mellé szopizik még 100-200között,és MINDIG.Szeretném kiváltani(egyéb okokból is)az étkezést,legalább egyet,de igy nem tudom hogy...ő mindig kér utána cicit.Van olyan hogy nem éhes de cicizik?Mert a dokink kiakadt hogy ennyit eszik...és 4óránként etetem,de nem tudom hogy csináljam..Napirendünk nincs,mert mindig más időbe fekszik/kel....a fürdés az ami 7-8között van.Volt aki mondta,hogy ha főzeléket adok neki ugye ebédre,akkor ne adjak utána neki cicit,mert azzal jól kell hogy lakjon,mivel az azért nem gyümölcs,meg pláne hogy ő megeszik egy üveggel.Délelőtt meg gyümit adjak,abból is bevág egy üveggel,de azután kináljam meg cicivel,de ezután kb 3óra mulva ha megéhezik adjak neki cicit,meg délután is ugyanigy,este pedig valami laktatóbbat adjak neki,pl tejpép,sinlac,és azután se adjak cicit,de lefekvés előtt adhatok.Na most ezzel az a "gondom",hogy igy össze vissza fogunk enni,úgyértem van hogy 2és fél,3óránként,3és fél,4.Félre ne értsetek,nem óra szerint szeretnék etetni,de valami"rendszert"muszáj benne csinálnom,mert az én fiam nem"szól"ha már elég neki a kaja,,ő egésznap enne,ha fél-óránként kinálnám meg,ő félóránként enne....Szerintetek hogy csináljam?Maradjunk a 4óránkénti evésnél,vagy legyen gyakrabban,3óránként?Annyira tanácstalan vagyok,és ezen agyalok pár napja,hogy másnak milyen jó,nem kell ilyeneken pluszba agyalnia hogy nem e eszi túl magát a gyereke,ha meg nem adok neki annyit,akkor nem e marad éhes,ha 3óránként etetném nem 4,akkor felesleges volt a 4óránkéntire"szoktatás"......Van ötletetek?
2011. jan. 28. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Enyém is mindig szopizott minden étkezés után, még egy évesen is. Miért baj ez? Ha nagyon zavar, és szeretnéd tényleg elhagyni, akkor egyszerűen ne add oda neki és kész. Egy üveg kajával 3 órát simán ki kell bírnia. Itass vele vizet vagy teát a főzelék után. Legfeljebb ha nagyon balhézik, akkor a következő szoptatós étkezést hozd előrébb. Így egy kicsit felborul átmenetileg a napirend, de majd belejöttök.
2011. jan. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mint irtam nem is az zavar igazán hogy cicizni akar minden étkezés után még,hanem az,hogy nála nincs olyan hogy "elég,nem kell,jóllaktam".Annyit enne amennyit adok neki,és az rengeteg....és nemtudom hogy"visszavegyek"e az adagokból,és kapjon sűrűbben(kb 3óránként),vagy maradjon ennyi,és 4óránként...meg hogy ha ebédre tényleg csak főzeléket kapna,utána nem kapna cicit,az elég e neki 3-4órára?Inni iszik ezek mellett naponta 3-4-5dl folyadékot is.
2011. jan. 28. 21:13
 3/7 Niggagirl válasza:
Szia! Szerintem is sokat eszik monjuk nekem lányom van és ők azért kevesebbet esznek a fiúknál. Azt nem írtad hogy milyen gyorsan nő a súllya. Azért az lényeges mert ha nem hízík őrületesen gyors tempóban akkor szerintem nem gond hogy ennyit eszik, mert akkor ennyire van szüksége a szervezetének. Én mikor kissebb volt 3 óránként etettem azután 6-7 hós korától volt hogy vártam 4 órát is és nem sírt hogy éhes lenne. Reggel és este szopizott ebédre főzeléket evett 1 üveggel ő is és elég volt neki. Próbáltam pontosan betartani az időt és hozzá is szokott elég hamar. Napközben még kapott persze egyszer gyümit és egyszer tejpépet vagy babának való pudingot. Elég szépen hízott egészséges is volt és most is az nagyon ritkán beteg:) Pedig amúgy elég nagy a korához képest, kb. akkora mint a nála 1 évvel idősebb gyerekek. Szerintem próbálj rendszert belevinni az etetésbe és az időt betartani . Én nem adnék neki cicit hiába sír csak reggel és este ebédre semmiféle képpen. Így hamarabb leszokik majd róla. Remélem tudtam segíteni.
2011. jan. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm.Nincs elhizva,8kg majdnem,pont ma mérték.Az a baj,hogy ő nagyon sokat sir,hisztizik egész nap(és már ilyen korban is van hiszti,mielőtt valaki belekötne hogy ők még nem hisztiznek,a dokink,védőnő is látta nem 1szer,és ők is ezt mondták hogy hiszti,persze nem mindig,de legtöbbször),és igy nem tudom amikor sir,hogy azért csinálja e mert éhes,vagy nem...hiába mondják hogy majd úgyis megtudom különböztetni hogy miért sir éppen,hát én nem....de akkor megpróbálom először hogy ebédre nem kap cicit,csak főzeléket.
2011. jan. 28. 21:21
 5/7 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem irni,hogy ő még éjjel is szopizik min.1szer,max 2-szer,ő nem alussza át az éjjelt sajnos,sőt.....van hogy óránként ébred,de ez más téma.
2011. jan. 28. 21:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Feltétlenül kellene valamilyen rendszer. Valószínűleg azért eszik sokat,mert a bébikaják nem elég laktatóak neki.

A délelőtti gyümölcsbe keverj kekszet,babapiskótát. Délben pedig vagy a ti kajátokból adj (levesben főtt zöldség,tészta,husi),vagy amit főzől neki,habard be rendesen. Délután lassan adhatsz neki kiflit is rágcsálni. Nem baj,ha nincs foga,az ínye elég erős hozzá.

Szopit pedig elég,hha reggel-este,és ebéd után kap.

2011. jan. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

hát mi is így voltunk- pont mintha én írtam volna

(kisfiam még sírt is ha elfogyott 200ml banános pép)

Az vált be hogy reggel szopi, délelőtt ha még kér akkor adok neki, de inkább csak folyadékhiány miatt kér, keveset is eszik, majd 10 felé zöldségféle (kevesebb benne a kalória) 13 óra felé valami bébikaja és cici, vagy csak cici, 4 óra felé GYÜMÖLCS, mert több a kalória benne, este cici vagy ha kifogyóban van akkor tejpótló tápszer. (hogy délután kap gyümit éjjel jobbat is alszik)

Ja, és amikor nem anyatejet kap, akkor kinálgatom közben neki az innivalót (vizet, ritkán gyümölcslét vagy teát) főleg a vége felé, és a ha elfogyott akkor meg pláne! Mert nálunk inkább szomjoltásra kérte a cicit evés után!

Ja és azt vettem észre hogy a gyümölcslére is szomjas lesz, lehet az bármilyen bébiital és kéri a cicit utána, ezért kap vizet.

2011. jan. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!