Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejben cukor? Vélemények?

Tejben cukor? Vélemények?

Figyelt kérdés
A kislányom 11 hónapos és 1 hónap múlva kap tejet, a védőnőm szerint cukrozni kell, de én ellene vagyok. A lányom nem finnyás, mindent megeszik , nem találom indokoltnak a felesleges cukrozást. Vizet iszik és szereti, én cukrozott teát sem adtam neki. Persze kap néha édeset, desszertet de nem szeretném túlzásba vinni. Mit gondoltok erről, nem csinálom jól?
2011. jan. 31. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

De jól csinálod! :)

Ha megissza cukor nélkül, akkor teljesen felesleges. Nekem azt mondták, hogy a vizét is cukrozzam, hogy szívesebben megigya... Hát nem tettem. Bele telt egy kis idő, míg elfogadta a vizet (sokáig csak anyatejet ivott folyadéknak), de ma már nincs gond. :)

2011. jan. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy megcukrozd! Örülj, hogy szeret mindent, ne szoktasd rá az édesre! TE csinálod jól!:)))
2011. jan. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem tettem a tejbe cukrot, annak ellenére hogy én nem vagyok "cukor ellenes", szóval teába, tejbegrízbe ilyesmik tettem, de csak a sima tejbe.., még nem is hallotam róla.

Nem mondta a védőnőd hogy miért tanácsolja ezt?

Mai napig max egy héten 1x-2x teszek kakaót bele, már 2 éves múlt a fiam.

2011. jan. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok gyerek először azért nem fogadja el a sima tejet, mert a megszokott tápszer, anyatej édesebb. Ezért szokták javasolni az enyhe cukrozást.

Próbáld ki, hogy megissza-e cukor nélkül, ha igen, teljesen felesleges a plusz cukor. Ha nem, akkor kipróbálhatod,csak egy egész pici kell bele és erről is le lehet majd szoktatni szép fokozatosan.

2011. jan. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ, az utolsó kommenthez annyit fűznék hozzá, hogy én inkább azt választom, hogy nem szoktatom hozzá, minthogy leszoktassam róla.

Nincs okom azt feltételezni, hogy nem fogadja el majd , hiszen 11 hónap alatt még nem volt olyan étel amit ne evett volna szívesen, de ha nem fogadja el , én akkor is más megoldást fogok keresni, ez semmiképp nem a cukrozás lesz!

Mindenkinek szép napot kívánok!

2011. jan. 31. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!