Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kor után vízen és...

1 éves kor után vízen és tejen kívül mit adtatok inni a gyereketeknek? És milyen vizet? Csap vagy szénsavmentes ásványvíz?

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Szénsavmentes ásványvíz, gyümölcslé, tea.
2011. febr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi:) akkor még kérdezek: gyümölcslé a bolti dobozos, a speciális gyerek (kubu, stb), vagy házilag facsart?
2011. febr. 5. 13:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Sima bolti gyümölcslevet adok neki, meg szörpöt!
2011. febr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, néha kap szörpöt az én fiam is (abból amúgy is cukormenteset veszünk).

Gyümiléből a kubut és társait nem igen szereti, hiába próbáltam higítani, inkább azt issza, amit mi. Mondjuk ezekből azért minőségibbet és min.50% gyümölcs tartalmút veszek.

2011. febr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ásványvíz, gyümölcslé - reggelihez mindig frissen facsart, úgy egyébként meg bolti, de jó minőségű, lehetőség szerint 100%-os (de ahogy előttem írták, minimum 50)
2011. febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csipkebogyótea vagy ásványvíz. Nagyon ritkán kb 2 hetente iszik facsart mandarinlevet, általában nem fogadja el. Mostanában kevesebb gyümölcsöt eszik, ezért elgondolkodtam a bolti gyümileveken. De mivel a széklete így is rendben van, a vitamin miatt meg jobb a friss, így nem adok még neki. Ivott már amúgy Kubut és mást is, de csak elveszi az étvágyát.
2011. febr. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vizet: vízszűrő kancsóból sima csapvizet, vagy a tápszerhez reggel még forralom a vizet (a gáz általány nálunk, a villany nem) és abból marad, szóval forralt lehűtött vizet.

Teát: szintén reggeli forralás, vízszűrő kancsóból öntöm, naturland csipkebogyó tea, pickwick gyerektea, és most vettem sima fehér roobios pickwicket is, cukor, minden nélkül.

Van, mikor teszek bele neki cukrot citromot is, de ez kb. 5-ből egyszer.

Gyümölcslé: korábban néha vettem babylove bio almalevet, higítva adtam, mostanában narancsot facsarok magunknak is, és abból teszek neki is, vízzel hígítom.


Sima bolti üdítőket még nem adtam, itthon nem is fogok, annak ellenére, hogy mi többször isszuk... nekünk sem ártana leszokni róla. De ha valahova megyünk majd vendégségbe, és kér, akkor nem fogom megtiltani neki. De minél később iszik cukros lötyiket, annál később fogja követelni...

2011. febr. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szénsavmentes ásványvizet iszik a gyerek, a csapvizünket semmilyen formában nem ajánlják 6 éves kor alatt.

Néha iszik teát üresen, ahogy mi is. A Pickwik koffeinmentes teákból.

Mivel nagyon szereti a narancsot, ezért próbaképp facsartam neki levet, és mivel nagyon ízlett neki, azóta kísérletezem több ízzel. Leturmixolom a gyümölcsöket, aztán teával vagy vízzel hígítom.

2011. febr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!